info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

دانشگاه ویتواترسرند آفریقای جنوبی

یکی از دانشگاه های معتبرکشور آفریقای جنوبی که همه ساله در رنکینگ های بین المللی حائز رتبه های فاخری می شود، دانشگاه ویتواترسرند  یا University of Witwatersrand می باشد که در شهر ژوهانسبورگ در استان گائوتنک قرار گرفته است. این دانشگاه از سال 1896 تا سال 1904، با نام مدرسه معدن آفریقای جنوبی فعالیت خود را آغاز کرد و در طول زمان، چندین بار نام آن عوض شده است. از سال 1922 شکل امروزی این دانشگاه شکل گرفته و نام امروزی نیز بر آن نهاده شده است. دانشگاه ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی توسعه کمی و کیفی چشمگیری در طول این مدت داشته است. این دانشگاه دولتی، در حال حاضر با بیش از 1112 عضو هیئت علمی و کادر آموزشی، به بیش از 42 هزار دانشجو در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف، خدمات علمی، آموزشی و پژوهشی ارائه می نماید. بیش از 14 هزار دانشجوی این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی به تحصیل مشغولند.شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی که دانشگاه ژوهانسبورگ در آن قرار دارد، در استان گائوتنگ، ثروتمندترین استان کشور آفریقای جنوبی واقع است. این شهر پایتخت اقتصادی و صنعتی کشور آفریقای جنوبی و یکی از بزرگترین شهرهای قاره آفریقا می باشد.  بزرگترین شهر کشور آفریقای جنوبی، در نزد مردم به شهر طلا شهرت دارد. برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ویتواترسرند  آفریقای جنوبی می بایست حتما مدرک زبان انگلیسی معتبر اخذ نمود. اگر داوطلب در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت می کند، باید حداقل نمره 6 را برای ورود به مقطع کارشناسی و 7 را برای ورود به مقطع کارشناسی ارشداخذ نموده باشد. برای داوطلبانی که در آزمون تافل آی بی تی شرکت می کنند نیز اخذ نمره حداقل 80 برای ورود به مقطع کارشناسی و 105 برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد، لازم می باشد.

 

رتبه دانشگاه ویتواترسرند

یکی از اصلی ترین مواردی که مشتاقان تحصیل در خارج از کشور برای انتخاب دانشگاه محل تحصیل خود در نظر می گیرند، رتبه بین المللی دانشگاه است. طبیعتا تحصیل در یک دانشگاه با رتبه عالی می تواند شانس بیشتری برای دستیابی به موقعیت های شغلی بهتر، پس از اتمام تحصیل را برای دانشجویان در پی داشته باشد. از این رو مشتاقان تحصیل در آفریقای جنوبی نیز سعی می کنند در بهترین دانشگاه های این کشور که صاحب رتبه های بین المللی بالایی هستند، تحصیل کنند. یکی از بهترین دانشگاه های این کشور که همواره رتبه بین المللی فاخری را در سال های مختلف در رنکینگ های بین المللی به خود اختصاص داده است، دانشگاه ویتواترسرند آفریقای جنوبی می باشد. برای تبیین بهتر اعتبار این دانشگاه و ارزش تحصیل در آن قصد داریم رتبه دانشگاه ویتواترسرند در میان دانشگاه های دنیا و کشور آفریقای جنوبی را بر اساس رنکینگ موسسه معتبر کیو اس در یک بازه زمانی 4 ساله، از سال 2019 تا 2022 خدمتتان ارائه نماییم.

بر اساس اعلام موسسه کیو اس در سال 2019، رتبه دانشگاه ویتواترسرند در میان دانشگاه های آفریقای جنوبی 3 و در میان دانشگاه های دنیا، 381 بوده است. در سال 2020، رنکینگ دانشگاه ویتواترسرند آفریقای جنوبی در میان دانشگاه های این کشور همچنان 2 بوده و این دانشگاه با اندکی افت، رتبه 400 را در میان دانشگاه های دنیا از آن خود کرده است. در سال 2021، رتبه دانشگاه ویتواترسرند در میان دانشگاههای آفریقای جنوبی، باز هم 2 بوده و این دانشگاه با چند پله نزول رتبه 403 دانشگاه های دنیا را از آن خود کرده است. در آخرین رتبه بندی موسسه  کیو اس که برای سال 2022 میلادی اعلام شده، رنکینگ دانشگاه ویتواترسرند آفریقای جنوبی در میان دانشگاه های این کشور همچنان 2 بوده است. در سال 2022، رنکینگ بین المللی این دانشگاه باز هم با افت مواجه شده و رتبه 424 دانشگاه های دنیا را از آن خود کرده است.

 

دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا برای انتخاب دانشگاه خود در سایر کشورها، معمولاً همین رنکینگ های معتبر را ملاک عمل قرار می دهند. اما دانشجویان ایرانی که قصد دارند پس از اتمام دوره تحصیل خود در خارج از کشور به ایران بازگشته و در وطن خود مشغول به کار شوند، علاوه بر در نظر داشتن این رنکینگ ها می بایست دانشگاه محل تحصیل خود را از میان دانشگاه های مورد تایید در ایران انتخاب نمایند تا مدارکشان در ایران قابل ارزشیابی باشد. برای تحصیل رشته های علوم پزشکی و مرتبط با نظام سلامت و سیستم بهداشت و درمان در خارج از کشور، مرجع رسمی تایید دانشگاه ها وزارت بهداشت می باشد و دانشجویان باید به  روزترین لیست دانشگاه های مورد تایید وزارتخانه را برای همان سال تحصیلی ملاک عمل خود قرار دهد. خوشبختانه همان طور که پیش تر نیز اشاره شد، نام دانشگاه ویتواترسرند آفریقای جنوبی همانند سال های قبل، در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران برای سال تحصیلی 2021 2022 دیده می ‌شود و هموطنان عزیزمان که قصد تحصیل در رشته های علوم پزشکی ارائه شده در این دانشگاه را داشته و بخواهد پس از اتمام دوره تحصیل خود به ایران باز گردند و در وطن خود مشغول به کار شوند، مشکلی در زمینه معادل سازی و ارزشیابی مدارک تحصیلی خود در ایران نخواهند داشت. در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران نیز در چند سال اخیر همواره نام این دانشگاه قرار داشته است. در آخرین لیست دانشگاه های مورد تایید این وزارتخانه که برای سال تحصیلی 2020 2021 اعلام شده و باید معیار انتخاب دانشگاه برای مشتاقان تحصیل رشته های غیر پزشکی در خارج از کشور قرار گیرد، دانشگاه ژوهانسبورگ به عنوان یک دانشگاه ممتاز یا گروه الف محسوب شده و مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان آن در ایران قابل ارزشیابی می باشد.

 

 

در پایان لازم به ذکر است جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی آفریقای جنوبی و ویزا و مسائل مربوط به تحصیل رشته های مختلف در دانشگاه های آفریقای جنوبی و تعیین وقت مشاوره می توانید با شماره موسسه مهاجرتی پرگاس پارس در ساعات اداری تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را تکمیل فرمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

 

  • دانشگاه ویتواترسرند آفریقای جنوبیمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top