info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس محتشمی

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس محتشمی

شماره ثبت 44497

مقالات

 • بهترین کشور برای مهاجرت ماما

  1399/07/27 - 23:22:43
  بهترین کشور برای مهاجرت ماما

  یکی از مهمترین رشته های پیراپزشکی در در بخش سلامت کشورهای مختلف رشته مامایی می باشد که در در اکثر کشورهای پیشرفته دنیا رشته ای بسیار ارزشمند و حساس شناخته شده و بازار کار و شرایط کاری و درآمدی مناسبی برای متخصصان آن در نظر گرفته می ‌شو. به طور معمول مسئولیت هایی همچون مراقبت از مادر و نوزاد در دوران بارداری، حین زایمان و ۶ هفته اول پس از زایمان جزو وظایف ماماها به شمار می رود و از این رو می ‌توان آن را یکی از حساس ترین رشته های بخش سلامت دانست. در میان متخصصان این رشته نیز در کشور ما عده زیادی به منظور دستیابی به شرایط کاری و درآمدی بهتر و همچنین ساختن آینده ای درخشان برای خانواد ه‌شان به مهاجرت می ‌اندیشند. اما یکی از مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد این است که برخی مهاجرت را خود به عنوان یک هدف در نظر می ‌گیرند که این بزرگترین اشتباه در این مسیر برای آنان به شمار می رود. در واقع مهاجرت باید وسیله ای برای دستیابی به زندگی راحت تر و با شرایط و کیفیت بهتر به شمار رود و به همین جهت این افراد باید پیش از اقدام برای اخذ ویزای کار از هر کشوری، مطالعه و تحقیق نموده و با در نظر گرفتن شرایط خود بهترین کشور برای مهاجرت ماما را انتخاب آن به اقدامات بعدی دست بزنند.

  ادامه مطلب ...
 • بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس رادیولوژی

  1399/07/25 - 23:14:37
  بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس رادیولوژی

  در میان متخصصان رشته رادیولوژی نیز مانند سایر رشته ها و تخصص ها اشتیاق به مهاجرت دیده می شود و عده ای از این افراد برای دستیابی به شرایط کاری و درآمد بهتر و همچنین ساختن آینده ‌ای بهتر برای خود و خانواده شان به مهاجرت به کشورهای پیشرفته می اندیشند. اما نکته مهمی که باید مد نظر قرار گیرد این است که نباید مهاجرت به عنوان هدف این افراد در نظر گرفته  شود، بلکه باید همانطور که ذکر شد مهاجرت وسیله ای برای دستیابی به شرایط زندگی بهتر باشد. به همین دلیل این موضوع را باید در پس ذهن خود داشته باشند که شرایط کار و درآمد کارشناسان رادیولوژی در کشور های مختلف یکسان نیست و بازار کار این رشته نیز در کشورهای مختلف دنیا شرایط یکسانی ندارد و به همین جهت پیش از اقدام برای هر کشوری باید شرایط کشورهای مختلف را در نظر گرفت و با هم مقایسه نمود تا حدالمقدور بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس رادیولوژی را انتخاب نموده و سپس برای اخذ اقامت کاری اقدام کرد.

  ادامه مطلب ...
 • مراحل ارزیابی مدارک پرستاری در کانادا

  1399/07/21 - 22:05:49
  مراحل ارزیابی مدارک پرستاری در کانادا

  یکی از از بهترین کشور های دنیا برای مهاجرت کاری پرستاران کشور کانادا می باشد. بسیاری از افراد علاقه مند به این رشته از ابتدای امر شرایط بازار کار این کشور را در نظر گرفته و برای تحصیل در این رشته به کشور کانادا وارد می شوند , پس از اتمام تحصیل در دانشگاه‌های این کشور شانس اخذ ویزای کار را به دست می آورند. البته واضح است که به علت بالا بودن هزینه های تحصیل در دانشگاه های کانادا این امکان برای همه میسر نمی باشد و بسیاری از افراد توانایی پرداخت شهریه های سنگین تحصیلی در دانشگاه های این کشور پیشرفته را ندارند. خوشبختانه برای فارغ التحصیلان این رشته که در دانشگاه ‌های کانادا تحصیل نکرده ‌اند نیز شانس ورود به بازار کار این کشور و همچنین اخذ اقامت کانادا وجود دارد. بر اساس آمار اعلام شده توسط سازمان پرستاری کانادا Canadian Nurse Association این کشور تا سال ۲۰۲۲ به ۶۰ هزار پرستار جدید نیاز خواهد داشت که با توجه به وقوع پاندمی کرونا این نیاز می ‌تواند از رقم ذکر شده نیز بالاتر رود. به همین جهت پرستاران مشتاق کار در کشور کانادا باید مدارک خود را در این کشور ارائه نموده و مراحل ارزیابی مدارک پرستاری در کانادا را طی نمایند تا به عنوان یک پرستار رجیستر شده در مشاغل متعددی که برای پرستاران در این کشور تعریف شده است، در استانهای مختلف این کشور شانس کار را به دست آورده و در نهایت نیز امکان اخذ اقامت دائم کانادا را داشته باشند.

  ادامه مطلب ...
 • دانشگاه سماشکو روسیه یا دانشگاه ایالتی پزشکی و دندانپزشکی اودوکیموف مسکو

  1399/07/18 - 23:29:22
  دانشگاه سماشکو روسیه یا دانشگاه ایالتی پزشکی و دندانپزشکی اودوکیموف مسکو

  یکی از دانشگاه های پیشرو در زمینه تحصیلات و تحقیقات مرتبط با علوم پزشکی در کشور روسیه، دانشگاه ایالتی پزشکی و دندانپزشکی اودوکیموف مسکو می باشد که در زبان انگلیسی A.I Evdokimov Moscow State University of Medicine and Dentistry و دز زبان روسی Московский государственный медико-стоматологический университет خوانده می شود. تاسیس این دانشگاه معتبر علوم پزشکی به سال 1922 میلادی باز می گردد که در ابتدا به نام مدرسه دولتی مراقبت های دندانپزشکی در شهر مسکو شناخته می شده است. این دانشگاه که در کشورمان بیشتر به نام دانشگاه پزشکی سماشکو روسیه شناخته می شود قدمتی بیش از ۹۰ سال در آموزش های تخصصی پزشکی و دندانپزشکی داشته و در میان دانشگاه ‌های اروپا و حتی جهان در زمینه تخصصی علوم پزشکی دارای اعتبار فراوانی می باشد. همه ساله بیش از ۶۰۰ پزشک از دانشگاه سماشکو روسیه یا دانشگاه ایالتی پزشکی و دندانپزشکی اودوکیموف مسکو فارغ التحصیل می ‌شوند.

  ادامه مطلب ...
 • دانشگاه پچ مجارستان

  1399/07/17 - 23:41:08
  دانشگاه پچ مجارستان

  یکی از بهترین دانشگاه ‌های کشور مجارستان که همواره در رنگینک های بین المللی معتبر، از برترین دانشگاه های این کشور محسوب شده و دارای رتبه بین المللی مناسبی می باشد، دانشگاه پچ بوده که در زبان انگلیسی University of Pécs و در زبان مجاری Pécsi Tudományegyetem خوانده می شود. تاسیس دانشگاه پچ مجارستان به سال ۱۳۶۷ میلادی باز می گردد که در آن دوران توسط پادشاه لوئیس بنا نهاده شد و امروزه میزبان دانشجویانی از سراسر دنیا از جمله کشور عزیزمان ایران می باشد. شهر پچ محل قرارگیری این دانشگاه از شهرهای تاریخی و در عین حال بسیار سرسبز جنوب کشور مجارستان است که با جمعیتی حدود ۱۸۰ هزار نفری خود در فاصله ۲۲۰ کیلومتری بوداپست پایتخت این کشور واقع شده است. در حال حاضر این دانشگاه میزبان ۲۰ هزار دانشجو در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف می باشد که با در اختیار داشتن ۱۸۵۰ نفر عضو هیات علمی و کادر اجرایی به آنان خدمات آموزشی ارائه می نماید. اغلب هموطنان مشتاق تحصیل در دانشگاه پچ مجارستان برای اخذ پذیرش ورود به رشته های علوم پزشکی در این دانشگاه تلاش می کنند. در این مطلب قصد داریم به معرفی این دانشگاه پرداخته و به شرایط تحصیل در این دانشگاه برتر کشور مجارستان اشاره نمایید.

  ادامه مطلب ...
 • بهترین کشور برای مهاجرت گرافیست

  1399/07/14 - 23:23:24
  بهترین کشور برای مهاجرت گرافیست

  اشتیاق به مهاجرت کاری به حرفه و تخصص خاصی منحصر نیست و متخصصان رشته ها و و فنون مختلف برای دستیابی به موقعیت شغلی و درآمد بهتر و همچنین ساختن آینده‌ ای بهتر برای خود و خانواده‌ شان به مهاجرت کاری می ‌اندیشند. در میان متخصصان رشته گرافیک نیز اشتیاق به مهاجرت کاری به کشورهای مختلف دنیا وجود دارد. اما متخصصان این حرفه باید پیش از هر اقدامی با شرایط کشورهای مختلف آشنا شده و بهترین کشور برای مهاجرت گرافیست را مطابق با شرایط خود برگزینند و سپس سعی در اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در آن کشور بنمایند.

  ادامه مطلب ...
 • مقایسه اقامت تمکن مالی پرتغال و یونان

  1399/07/13 - 23:01:12
  مقایسه اقامت تمکن مالی پرتغال و یونان

  متقاضیان مهاجرت به کشورهای مختلف دنیا گزینه ها و روش های متنوعی پیش روی خود دارند که هر یک بسته به شرایط خود در فاکتورهای میزان تمکن مالی، میزان درآمد، میزان سرمایه و دارایی، سابقه کاری و شرایط سنی گزینه مناسب خود را برمی ‌گزیند. اما در میان روش های مختلف مهاجرت و اخذ اقامت کشورهای مختلف دنیا نکته ای که بیش از هر چیز یک مزیت محسوب می شود عدم نیاز به انتقال سرمایه زیاد به کشور مقصد و در معرض ریسک قرار ندادن سرمایه فرد متقاضی است. از این رو روش هایی چون اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت و خرید ملک می توانند تا حدودی دارای ریسک به حساب آیند. در مقابل روش دیگری برای اخذ اقامت به ویژه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود دارد که به اخذ اقامت از طریق اثبات تمکن مالی یا خود حمایتی شهرت دارد و اصطلاحات در زبان انگلیسی Financial Independent Person Resident Permit خوانده می شود. کشورهای مختلفی در دنیا به ویژه در داخل مرزهای اتحادیه اروپا ارائه دهنده این برنامه مهاجرتی هستند که اصلی ترین آنها عبارتند است: فرانسه، اسپانیا، اتریش، پرتغال و یونان. به طور کلی مکانیزم اعطای اقامت به افراد متقاضی از این روش در کلیه کشورها یکی است، اما در جزئیات دارای تفاوت هایی نیز می باشد. در این مقاله قصد داریم به مقایسه اقامت تمکن مالی پرتغال و یونان با ذکر شرایط و مزایای هر یک از این کشورها بپردازیم.

  ادامه مطلب ...
 • دانشگاه پاولوف، دانشگاه اول علوم پزشکی سن پترزبورگ روسیه

  1399/07/12 - 22:55:57
  دانشگاه پاولوف، دانشگاه اول علوم پزشکی سن پترزبورگ روسیه

  یکی از بهترین دانشگاه های تخصصی رشته های علوم پزشکی در کشور روسیه، دانشگاه پاولوف، دانشگاه اول علوم پزشکی سن پترزبورگ روسیه می باشد که در سال 1897 میلادی در شهر سن پترزبورگ تاسیس شده است.  این دانشگاه به زبان انگلیسی Pavlov First St.Petersburg State Medical University و به زبان روسی Первый Санкт-Петербургский государственный медицинский университет имени академика И. П. Павлова خوانده می شود. این دانشگاه اولین کالج پزشکی برای زنان در کشور روسیه محسوب می شده است و نام آن انستیتو پزشکی زنان بوده است. اما در طول زمان به حدی اعتبار به دست آورد که  به عنوان یکی از اصلی ترین مراکز آکادمیک تحقیقات پزشکی در روسیه شناخته شد. اکنون دانشگاه پاولوف، دانشگاه اول علوم پزشکی سن پترزبورگ روسیه بعنوان یک دانشگاه دولتی، از مطرح ترین مراکز تحقیقاتی و آموزشی علوم پزشکی این کشور به حساب آمده و در دنیا نیز از اعتبار قابل توجهی برخوردار است.

  ادامه مطلب ...
 • بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس علوم آزمایشگاهی

  1399/07/06 - 23:46:00
  بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس علوم آزمایشگاهی

  می دانیم که برای متخصصان رشته های مرتبط با نظام سلامت و بخش بهداشت و درمان فرصت مهاجرت کاری به اکثر کشورهای پیشرفته دنیا فراهم است و در این کشورها بازار کار مناسبی برای آنان مهیا است. از این رو بسیاری از متخصصان این گونه رشته ها به مهاجرت می ‌اندیشد تا بتوانند به شرایط کاری بهتر و همچنین درآمد بالاتری دست پیدا کرده و آینده روشن تری برای خود و خانواده شان رقم بزنند. یکی از این رشته ها که متخصصان آن به مهاجرت کاری اقبال فراوانی نشان می ‌دهند، کارشناسی علوم آزمایشگاهی است. اما لازم است متخصصان این رشته پیش از اقدام برای مهاجرت کاری به هر کشوری در مورد شرایط بازار کار رشته خود در در کشورهای مختلف تحقیق نمایند و بتوانند بر اساس شرایط خود و شرایط بازار کار کشورها، بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس علوم آزمایشگاهی را انتخاب کرده و سپس برای اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در آن اقدام کنند.

  ادامه مطلب ...
 • معادل سازی مدرک دندانپزشکی در ایتالیا

  1399/07/03 - 20:50:59
  معادل سازی مدرک دندانپزشکی در ایتالیا

  می دانیم که مهاجرت کاری مختص رشته خاصی نیست و بسیاری از متخصصان رشته های مختلف برای دستیابی به شرایط کاری و درآمد بهتر به مهاجرت می اندیشند. اشتیاق به مهاجرت در میان متخصصان رشته های بخش سلامت و علوم پزشکی نیز بسیار بالاست و البته شرایط مهاجرت برای آنان به سادگی سایرین نمی باشد. متخصصان این رشته ها باید شرایط خاصی را را داشته باشند تا بتوانند در کشور مقصد مهاجرت مشغول به کار شوند. در واقع باید ابتدا بتوانند صلاحیت علمی خود را به نظام سلامت کشور مقصد اثبات کنند تا به آنان مجوز کار در سیستم بهداشت و درمان داده شود. در سال های اخیر در میان دندانپزشکان ایرانی نیز اشتیاق به مهاجرت به ویژه به کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا بسیار دیده شده است.این افراد بدون انجام فرآیند معادل سازی مدرک دندانپزشکی در ایتالیا نمی‌ توانند مجوز کار دندانپزشکی در ایتالیا را به دست آورند. در این مطلب به شرایط لازم برای اخذ مجوز کار دندانپزشکی در ایتالیا برای هموطنان عزیزمان می پردازیم.

  ادامه مطلب ...
طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top