info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس محتشمی

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس محتشمی

شماره ثبت 44497

مقالات

 • معادل سازی مدارک پیراپزشکی در نروژ

  1399/10/30 - 09:09:56
  معادل سازی مدارک پیراپزشکی در نروژ

  می دانیم که سطح درآمدها و همچنین کیفیت زندگی در کشورهای اسکاندیناوی بسیار بالاست و به همین علت عده زیادی از متخصصین رشته های مختلف از سراسر دنیا همه ساله برای مهاجرت به این کشورها اقدام می کنند. کشور نروژ، با داشتن منابع غنی نفت و گاز، کشور ثروتمند این منطقه به شمار می رود که مردم مقیم آن از سطح بسیار مناسبی از رفاه اجتماعی برخوردارند. از این رو عده زیادی از هموطنان ما با تخصص در رشته های مختلف به ویژه رشته های مرتبط با نظام سلامت، مشتاق استفاده از فرصت مهاجرت کاری به این کشور هستند. سیستم های بهداشت و درمان کشورهای مختلف دنیا علاوه‌ بر پزشک، دندانپزشک و داروساز به متخصصان رشته های پیراپزشکی نیز نیاز مبرم دارند و نمی توان یک فرآیند درمانی و بازیابی را بدون استفاده از خدمات متخصصان این رشته ها تصور نمود. به همین جهت اکثر کشورهای پیشرفته دنیا از جمله نروژ با کمبود نیروی کار متخصص در این رشته ها مواجه هستند و نیروی متخصص مورد نیاز خود را نمی توانند تنها از طریق فارغ التحصیلان دانشگاه‌ هایشان تامین نمایند. علاوه بر این به طور کلی کشورهای منطقه اسکاندیناوی و به ویژه کشور نروژ سال هاست با نرخ پایین و حتی منفی زاد و ولد روبرو هستند و این موضوع خود موجب کمبود نیروی کار فعال در این کشورها شده است. طبیعتا نرخ پایین زاد و ولد در چند دهه به پیری جمعیت این کشورها نیز انجامیده و پیری جمعیت به خوی خود موجب نیاز بیشتر به خدمات درمانی در این کشورها شده و به همین دلیل فرصت کار برای متخصصان این رشته ها از کشورهای مختلف دنیا در این کشورها پدید آمده است. به همین جهت سعی می‌ کنند متخصصان این رشته ها را که در کشورهای دیگر تحصیل نموده اند و دارای شایستگی علمی مناسبی هستند برای کار در سیستم بهداشت و درمان خود جذب نمایند. البته متخصصان این رشته ها بدون انجام فرآیند معادل سازی مدارک پیراپزشکی در نروژ یا ارزشیابی مدارک تحصیلی پیراپزشکی در این کشور، نمی ‌توانند مجوز کار در نظام سلامت این کشور اروپایی را دریافت نمایند.

  ادامه مطلب ...
 • دریافت جاب آفر کانادا در مشاغل RNIP

  1399/10/29 - 16:51:10
  دریافت جاب آفر کانادا در مشاغل RNIP

  می دانیم که در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا مشکلی به نام کاهش نرخ زاد و ولد وجود دارد که در نتیجه آن جمعیت این کشورها رو به پیری نهاده و این کشورها با کمبود نیروی کار فعال و ماهر روبرو شده اند. کانادا نیز از این قاعده مستثنا نیست و به همین علت با راه اندازی برنامه های مهاجرتی مختلفی از جمله RNIP سعی دارد نیروهای کار متخصص را از سایر نقاط دنیا جذب نماید. طبیعتاً این یک فرصت عالی برای نیروهای کار متخصص در سایر نقاط دنیا می باشد که بتوانند از این طریق وارد کشور کانادا شده و به کار و اقامت در این کشور مهاجر پذیر بپردازند و از مزایای پرشمار آن بهره مند گردند. در این مطلب قصد داریم به شرایط دریافت جاب آفر کانادا در مشاغل RNIP اشاره رهنماییم.

  ادامه مطلب ...
 • معادل سازی مدرک داروسازی در هلند

  1399/10/24 - 09:16:08
  معادل سازی مدرک داروسازی در هلند

  بسیاری از متخصصان رشته های مختلف برای دستیابی به شرایط کاری و درآمدی و آینده ای بهتر برای خود و خانواده شان همه ساله به به مهاجرت می اندیشند. بسیاری از آنان سعی می کنند به کشورهای عضو اتحادیه اروپا وارد شده و در نهایت اقامت دائم اروپا را بدست آورند. کشور زیبا و مدرن هلند نیز یکی از کشورهایی است که بسیاری از متخصصان ایرانی به ویژه در رشته های بخش سلامت از جمله داروسازان به مهاجرت کاری به آن می اندیشند. روال مرسوم این است که مانند سایر کشورهای دنیا برای اینکه بتوان در سیستم بهداشت و درمان این کشور زیبای اروپایی نیز به کار مشغول شد، نیاز به طی کردن فرآیند معادل سازی مدرک داروسازی در هلند وجود دارد. در این مطلب به شرایط کار داروسازی در هلند و روال کار در این زمینه خواهیم پرداخت.

  ادامه مطلب ...
 • دانشگاه بغازیچی ترکیه

  1399/10/23 - 23:10:06
  دانشگاه بغازیچی ترکیه

  یکی از دانشگاه های ممتاز کشور ترکیه که همواره در رنکینگ های بین المللی رتبه مناسبی را از آن خود کرده، دانشگاه بغازیچی می باشد که در زبان ترکی Boğaziçi University و در زبان انگلیسی Boğaziçi University خوانده می شود. این دانشگاه دولتی  که در سال 1863 در تپه های ببک در شهر استانبول تاسیس شده، تا سال 1970 میلادی با نام کالج رابرت شناخته می شد و پس از آن به دانشگاه بغازیچی ترکیه شهرت پیدا کرده است. رابرت کالج اولین موسسه آموزشی عالی کشور آمریکا بوده که در خارج از این کشور تاسیس شده است.

  ادامه مطلب ...
 • سرمایه گذاری در استان نیوبرانزویک کانادا

  1399/10/22 - 22:15:31
  سرمایه گذاری در استان نیوبرانزویک کانادا

  برنامه های سرمایه گذاری استانی در کشور کانادا بشدت مورد استقبال متقاضیان مهاجرت به این کشور قرار گرفته است و هر یک از استان های این کشور شرایط خاص خود را برای این موضوع در نظر گرفته اند. نیوبرانزویک، شرقی ترین استان کشور کانادا نیز شرایط خاص خود را برای اعطای اقامت از طریق برنامه سرمایه گذاری استانی تعیین کرده است. در این مطلب به ویژگی ها و شرایط برنامه اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در استان نیوبرانزویک کانادا اشاره می نماییم.

  ادامه مطلب ...
 • دانشگاه ماریبور اسلوونی

  1399/10/19 - 02:52:04
  دانشگاه ماریبور اسلوونی

  کشور اسلوونی در سال های اخیر به عنوان یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل دانشجویان ایرانی در اروپا شناخته می شود و بسیاری از جوانان هموطنمان که علاقمند به تحصیل در اروپا هستند، این کشور را به عنوان محل تحصیل دانشگاهی خود بر می گزینند. این کشور چند دانشگاه معتبر و دارای رتبه بین المللی مناسب دارد که یکی از آن ها دانشگاه ماریبور می باشد. دانشگاه ماریبور اسلوونی که در زبان انگلیسی با نام University of Maribor شناخته می شود، دومین دانشگاه بزرگ این کشور به شمار می رود. این دانشگاه که به اختصار با نام UM نیز معروف است، با بیش از 1800 نفر کادر آموزشی و عضو هیئت علمی، به بیش از 14 هزار دانشجو از نقاط مختلف دنیا خدمات آموزشی و پژوهشی ارائه می نماید. تاسیس دانشگاه ماریبور اسلوونی به سال 1975 میلادی باز می گردد، از این رو این دانشگاه یک دانشگاه جوان به شمار می رود.

  ادامه مطلب ...
 • معادل سازی مدرک داروسازی در آمریکا

  1399/10/18 - 09:00:00
  معادل سازی مدرک داروسازی در آمریکا

  داروسازی یکی از رشته های پرطرفدار و در عین حال بسیار حساس به شمار می رود و نظام سلامت تمامی کشورهای دنیا به تخصص فارغ التحصیلان این رشته نیاز مبرم دارد. با توجه به نقش غیر قابل انکار متخصصان این رشته در پروسه درمان بیماران، اکثر کشورهای پیشرفته دنیا از جمله آمریکا که با کمبود نیروی کار متخصص در این رشته ها مواجه هستند و نیروی متخصص مورد نیاز خود را نمی توانند تنها از طریق فارغ التحصیلان دانشگاه‌ هایشان تامین نمایند، به متخصصان این رشته ها از سایر نقاط دنیا امکان ورود به بازار کار خود را اعطا می کنند. این کشورها سعی می‌ کنند متخصصان این رشته ها را که در کشورهای دیگر تحصیل نموده اند و دارای شایستگی علمی مناسبی هستند برای کار در سیستم بهداشت و درمان خود جذب نمایند. البته معیار تشخیص شایستگی علمی این افراد، شرکت در پروسه و آزمون معادل سازی مدارک تحصیلی در کشور آمریکاست. متخصصان این رشته بدون انجام فرآیند معادل سازی مدرک داروسازی در آمریکا یا ارزشیابی مدارک تحصیلی داروسازی در این کشور، نمی ‌توانند مجوز کار در نظام سلامت این کشور را دریافت نمایند و طبیعتا بدون داشتن مجوز کار، شانسی برای استخدام در مراکز درمانی ایالات متحده را نخواهند داشت. در این مطلب به شرح فرآیند ارزشیابی مدرک داروسازی در آمریکا می پردازیم.

  ادامه مطلب ...
 • دانشگاه ژجیانگ چین

  1399/10/17 - 22:31:20
  دانشگاه ژجیانگ چین

  یکی از دانشگاه های معتبر کشور چین، دانشگاه ژجیانگ می باشد که نام آن در زبان چینی 浙江大学 و در زبان انگلیسی Zhejiang University می باشد. این دانشگاه دولتی پژوهشی در سال 1897 در شهر زیبا و تاریخی هانگژو در فاصله 150 کیلومتری جنوب غربی شانگهای افتتاح شده است. دانشگاه ژجیانگ چین عضو اتحادیه C9 شامل برترین دانشگاه های این کشور می باشد. این دانشگاه وسیع ترین فضای آموزشی را در میان دانشگاه های کشور چین دارا بوده و یکی از جامع ترین دانشگاه های این کشور از نظر تنوع رشته های تحصیلی ارائه شده به حساب می آید.

  ادامه مطلب ...
 • معادل سازی مدارک پیراپزشکی در آمریکا

  1399/10/12 - 23:05:56
  معادل سازی مدارک پیراپزشکی در آمریکا

  می دانیم که نظام سلامت کشورهای مختلف دنیا علاوه‌ بر پزشک، دندانپزشک و داروساز به متخصصان رشته های پیراپزشکی نیز نیاز مبرم دارند و نمی توان یک فرآیند درمانی و بازیابی را بدون استفاده از خدمات متخصصان این رشته ها تصور نمود. با توجه به نقش غیر قابل انکار متخصصان این رشته ها در پروسه درمان و بازتوانی بیماران، اکثر کشورهای پیشرفته دنیا از جمله آمریکا که با کمبود نیروی کار متخصص در این رشته ها مواجه هستند و نیروی متخصص مورد نیاز خود را نمی توانند تنها از طریق فارغ التحصیلان دانشگاه‌ هایشان تامین نمایند، به متخصصان این رشته ها از سایر نقاط دنیا امکان ورود به بازار کار خود را اعطا می کنند. این کشورها سعی می‌ کنند متخصصان این رشته ها را که در کشورهای دیگر تحصیل نموده اند و دارای شایستگی علمی مناسبی هستند برای کار در سیستم بهداشت و درمان خود جذب نمایند. البته متخصصان این رشته ها بدون انجام فرآیند معادل سازی مدارک پیراپزشکی در آمریکا یا ارزشیابی مدارک تحصیلی پیراپزشکی در این کشور، نمی ‌توانند مجوز کار در نظام سلامت این کشور را دریافت نمایند و طبیعتا بدون داشتن مجوز کار، شانسی برای استخدام در مراکز درمانی ایالات متحده را نخواهند داشت.

  ادامه مطلب ...
 • دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

  1399/10/11 - 23:24:27
  دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

  یکی از بهترین دانشگاه های دولتی کشور قبرس شمالی که در شهر فاماگوستا قرار گرفته است، دانشگاه مدیترانه شرقی یا Eastern Mediterranean University می باشد که در زبان ترکی با نام Doğu Akdeniz Üniversitesi شناخته می شود. تاسیس دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس به سال ۱۹۷۹ میلادی برمی گردد و این دانشگاه در طول عمر نه چندان طولانی خود توانسته از اعتبار بین ‌المللی مناسبی بهره مند گردد. اغلب دانشجویان بین المللی مشغول به تحصیل در این کشور از کشورهایی همچون ایران، پاکستان، نیجریه، جمهوری آذربایجان، کشورهای آسیای میانه و کشورهای عربی منطقه خاورمیانه می باشند. البته دانشجویانی از برخی کشورهای اروپای شرقی نیز همه ساله مشغول به تحصیل در این دانشگاه هستند. زبان دوره های تحصیل در این دانشگاه که مهمترین دانشگاه کشور قبرس شمالی به حساب می آید، انگلیسی و ترکی می باشد که برای ورود به دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی، ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر همچون آیلتس و برای ورود به دوره های ارائه شده به زبان ترکی، ارائه مدرک زبان ترکی استانبولی معتبر لازم می باشد! یا می توان با گذراندن دوره های زبان وارد دانشگاه شد.

  ادامه مطلب ...
طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top