info@pergasvisa.com
موسسه مهاجرتی بین المللی پرگاس پارس

موسسه مهاجرتی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

مقالات

 • دانشگاه بیلکنت آنکارا

  1398/07/19 - 10:19:22
  دانشگاه بیلکنت آنکارا

  دانشگاه بیلکنت یا Bilkent üniversitesi یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی یا غیر انتفاعی در کشور ترکیه به حساب می آید که سال هاست رتبه بین المللی مناسبی داشته و در جمع سه دانشگاه برتر ترکیه همواره نام آن دیده می شود. تاریخچه این دانشگاه به سال 1984 میلادی باز می گردد که در این سال به عنوان اولین دانشگاه خصوصی در ترکیه شروع به فعالیت نمود. توسعه آن هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی در این عمر نسبتا کوتاه به حدی بوده که امروزه حدود 1000 عضو هیات علمی از 40 کشور دنیا و بیش از 11 هزار دانشجو دارد که حدود 1000 نفر از آنان دانشجویان بین المللی می باشند. نام این دانشگاه در حقیقت مخفف عبارت Bilim Kenti است که عبارتی به زبان ترکی استانبولی بوده و به معنای شهر دانش است. شعار دانشگاه بیلکنت آنکارا به خوبی گویای اهداف عالی آن می باشد  و عبارتست از: " بیا بیلکنت، برو جهان را کشف کن".

  ادامه مطلب ...
 • تحصیل در آفریقای جنوبی

  1398/07/12 - 11:22:24
  تحصیل در آفریقای جنوبی

  کشور آفریقای جنوبی که یکی از زیباترین مقاصد توریستی به شمار می آید در جنوبی ترین نقطه قاره آفریقا قرار دارد و بخشی از آن توسط اقیانوس اطلس و هند محاصره شده است. آفریقای جنوبی سه پایتخت مجزا برای قوه های مجریه، قضاییه و مقننه به ترتیب در شهرهای پرتوریا، بلومفونتن، کیپ تاون در نظر گرفته است و از شهر های مهم دیگر آن می توان به ژوهانسبورگ و دوربان اشاره نمود. در این کشور که ملت آن مشهور به ملت رنگین کمان است، ۱۱ زبان وجود دارد که‌ ۹ زبان آن ریشه آفریقایی داشته و دو زبان دیگر انگلیسی و آفریکانس است که ریشه در زبان هلندی دارد. بر این اساس در صورتی که تا حدودی به زبان انگلیسی آشنا باشید برای برقراری ارتباط در این کشور با مشکل مواجه نخواهید شد. شاید بتوان گفت یکی از دلایلی که افراد زیادی را ترغیب به تحصیل در آفریقای جنوبی می نماید،‌ امکان گویش به زبان انگلیسی در این کشور آفریقایی می باشد.

  ادامه مطلب ...
 • دانشگاه ساپینزا رم ایتالیا

  1398/07/05 - 10:56:19
  دانشگاه ساپینزا رم ایتالیا

  یکی از برترین و قدیمی ترین دانشگاه های کشور ایتالیا، دانشگاه ساپینزا رم می باشد که بزرگترین دانشگاه اروپا نیز به شمار می رود. تاریخچه دانشگاه ساپینزای رم ایتالیا به سال 1303 میلادی بر می گردد که به دستور پاپ بونیفاس هشتم و در ابتدا به منظور مطالعات کلیسایی تاسیس شد. دانشگاه ساپینزا رم ایتالیا که در زبان ایتالیایی Sapienza - Università di Roma نامیده می شود یک دانشگاه دولتی در این کشور محسوب می شود و معنای کلمه ساپینزا در زبان ایتالیایی، حکمت و فرزانگی می باشد. این دانشگاه در نزدیکی کلیسای جامع و بزرگ Basilica di san lorenzo fouri le mura در شهر رم پایتخت ایتالیا قرار گرفته است که در ادامه بیشتر به معرفی دانشگاه ساپینزا رم ایتالیا خواهیم پرداخت.

  ادامه مطلب ...
 • دانشگاه اوتاگو نیوزلند

  1398/06/31 - 10:33:07
  دانشگاه اوتاگو نیوزلند

  قدیمی ترین دانشگاه نیوزلند، و یکی از معتبرترین دانشگاه های این کشور دانشگاه اوتاگو می باشد که در سال 1869 میلادی در دونیدین تاسیس شده است. البته امروزه کمپوس اصلی این دانشگاه در دونیدین، شهری با 120 هزار نفر جمعیت، واقع است و دانشگاه اوتاگو علاوه بر این کمپوس، 4 کمپوس هم در سایر نقاط کشور نیوزلند دارد که عبارتند از : ولینگتون، کرایس چرچ، آوکلند و ساوث لند. دانشگاه اوتاگو نیوزلند اهتمام زیادی در زمینه تحقیقات دارد و این دانشگاه دومین مرکز تحقیقاتی کشور نیوزلند پس از دانشگاه آوکلند به شمار می رود و به علت بودجه تحقیقاتی بسیار مناسبی که در اختیار دارد پژوهشگران فراوانی را از سراسر دنیا میزبانی می کند.

  ادامه مطلب ...
 • دانشگاه بارسلونا اسپانیا

  1398/06/29 - 11:10:17
  دانشگاه بارسلونا اسپانیا

  دانشگاه بارسلونا که در زبان اسپانیولی Universitat de Barcelona و در زبان انگلیسی University of Barcelona نامیده می شود یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های اسپانیا می باشد که همه ساله عده زیادی از جوانان از سراسر دنیا و حتی کشور خودمان ایران، برای تحصیل در آن اپلای می کنند. دلیل این موضوع اعتبار بالا و رتبه عالی دانشگاه بارسلونا اسپانیا و همچنین هزینه مناسب تحصیل در دانشگاه بارسلونا می باشد. قدمت این دانشگاه نیز بسیار جالب توجه است، زیرا تاسیس این دانشگاه به سال 1450 میلادی برمی گردد و از این نظر پنجمین دانشگاه قدیمی اسپانیا و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا و حتی جهان می باشد. شهر بارسلون که این دانشگاه در آن واقع است یکی از شهرهای بسیار زیبا و آمیخته با ارزش های فرهنگی در اروپاست که در آن نشانه های سنت های کهن و تاریخ غنی به خوبی دیده می شود. معماری شهر بارسلونا به ویژه نماد این شهر، کلیسای ساگرادا فامیلیا زبانزد است و دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه بارسلونا این فرصت را دارند که در چنین محیط هنری و فرهنگی جذابی به زندگی دانشجویی بپردازند. در ادامه بیشتر به معرفی دانشگاه بارسلونا اسپانیا خواهیم پرداخت.

  ادامه مطلب ...
 • فلوشیپ ارتوپدی چیست؟

  1398/06/22 - 10:38:33
  فلوشیپ ارتوپدی چیست؟

  یکی دیگر از تخصص های پزشکی ارتوپدی است که انواع متنوعی از دوره های فلوشیپ برای این تخصص وجود دارد. می دانیم دوره های فلوشیپ پزشکی ارائه شده برای هر یک از تخصص های پزشکی در حقیقت در زمینه مباحث اصلی همان تخصص ارائه می گردند. در مورد تخصص ارتوپدی نیز به همین شکل است. بسیاری شاید به درستی نمی دانند فلوشیپ ارتوپدی چیست؟

  ادامه مطلب ...
 • دانشگاه یو پی ام مالزی

  1398/06/19 - 11:36:29
  دانشگاه یو پی ام مالزی

  یکی از بهترین دانشگاه های دولتی مالزی که سال هاست دانشجویان ایرانی زیادی در آن در حال تحصیل بوده اند دانشگاه یو پی ام یا UPM نام دارد که مخفف Universiti Putra Malaysia می باشد و آن را با نام دانشگاه پوترا می شناسند. پردیس اصلی دانشگاه یو پی ام مالزی با وسعت زیاد در منطقه ای به نام سردانگ در نزدیکی دو شهر مهم و بزرگ مالزی یعنی کوالالامپور و پوتراجایا قرار گرفته است. منطقه سردانگ یکی از مناطقی است که ایرانیان مقیم مالزی که اغلب هم دانشجو بوده اند در آن جمعیت زیادی داشته اند. جهت اطلاع مشتاقان تحصیل در مالزی قصد داریم در این مقاله به معرفی دانشگاه یو پی ام مالزی و شرایط و مزایای تحصیل در آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

  ادامه مطلب ...
 • دانشگاه سملوایز مجارستان

  1398/06/18 - 11:58:48
  دانشگاه سملوایز مجارستان

  بسیاری از جوانان ایرانی در سال های اخیر که تب اشتیاق به تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی در کشورمان مرتب بالاتر می رود، کشور مجارستان را برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور برگزیده اند. دانشگاه سملوایز بوداپست یا Semmelweis Egyetem به طور قطع یکی از بهترین دانشگاه ها برای مشتاقان تحصیل پزشکی و سایر رشته های علوم پزشکی در کشور مجارستان به شمار می رود. بسیاری از مشتاقان تحصیل رشته های علوم پزشکی در اروپا نه تنها از ایران بلکه از سراسر دنیا تحصیل در دانشگاه سملوایز مجارستان، را برای خود برمی گزینند. این دانشگاه که قدیمی ترین و بزرگ ترین و در عین حال معتبر ترین دانشگاه علوم پزشکی مجارستان است، همه ساله میزبان دانشجویان زیادی از سراسر دنیاست که برای تحصیل رشته های علوم پزشکی وارد مجارستان می شوند.

  ادامه مطلب ...
 • ویزای سبز پرتغال

  1398/06/15 - 11:12:16
  ویزای سبز پرتغال

  در حوزه اتحادیه اروپا کشورهایی نظیر مالتا، قبرس، یونان، اسپانیا برنامه های سرمایه گذاری را برای متقاضیان اخذ اقامت و مهاجرت در نظر گرفته اند. در این میان پرتغال یکی از اولین کشورهایی است که گزینه های متعددی را به منظور سرمایه گذاری پیشنهاد نمود. دولت پرتغال از سال ۲۰۱۲ امکان اخذ اقامت از طریق برنامه ویزای طلایی را برای علاقه مندان اقامت و مهاجرت پرتغال فراهم آورده است. تمرکز ویزای طلایی پرتغال بیشتر بر روی املاک و مستغلات، ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری نقدی و انتقال وجه می باشد. از طریق این برنامه متقاضیان غیر از اتحادیه اروپا اجازه سرمایه گذاری در پرتغال را خواهند داشت و در پی آن متقاضی اجازه اقامت ۵ ساله را دریافت می نماید.

  ادامه مطلب ...
 • دوره های فلوشیپ برای پزشکان و دندانپزشکان عمومی

  1398/06/08 - 10:00:16
  دوره های فلوشیپ برای پزشکان و دندانپزشکان عمومی

  می دانیم دوره های تکمیلی پزشکی برای بالا بردن مهارت پزشکان و دندانپزشکان امروزه بسیار ضروری شده و پزشکان و دندانپزشکان همواره در تلاشند مهارت و تجربه خود را بالا برده و علم خود را بروز نمایند. از این رو شرکت در دوره های فلوشیپ بهترین گزینه برای این عزیزان می باشد. مساله مهم در این زمینه این است که دوره های فلوشیپ پزشکی و دندانپزشکی در موضوعات اصلی هر یک از تخصص های پزشکی و دندانپزشکی برگزار می شود. به همین دلیل دید اشتباهی وجود دارد که فقط پزشکان متخصص می توانند در این دوره ها شرکت کنند و هر پزشک متخصص هم فقط می تواند در دوره های فلوشیپ زیرمجموعه رشته تخصص خود شرکت کند. اما حقیقت این است که حتی پزشکان عمومی هم می توانند در کلیه فلوشیپ های پزشکی شرکت کنند. به همین ترتیب دندانپزشکان عمومی هم می توانند در کلیه فلوشیپ های دندانپزشکی شرکت نمایند. در حقیقت شرکت در دوره های فلوشیپ برای پزشکان عمومی و دندانپزشکان عمومی بلامانع است.

  ادامه مطلب ...
طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top