info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

شرایط اعزام کادر درمان به سوئد

مهاجرت کادر درمان در سال های اخیر به خصوص مهاجرت پرستاران و پزشکان 60% افزایش زیادی یافته و بیشتر این مهاجران از کشور های در حال توسعه هستند که به منظور دستیابی به مزایای شغلی بهتر مهاجرت به کشوری دیگری را انتخاب می نمایند. آلمان و سوئد 2 کشوری هستند که با بحران کمبود نیروی کادر درمان دست و پنجه نرم می نمایند. دولت آلمان کمبود نیروی کادر درمانی متخصص را به وضوح اعلام کرده و کارکنان این بخش نیز در این امر صحه می گذارند . به همین خاطر دولت آلمان جذب کادر درمان را در برنامه خود قرارد داده است. بر اساس گزارش انجمن پزشکی سوئد، سوئد نیز همانند آلمان با مسئله کمبود نیروی کادر درمان مواجه شده و دلایل آن ناشی از افزایش زاد و ولد و بالطبع افزایش افراد بیمار و بالا رفتن سن کارکنان حوزه درمان ناشی می شود. همین بحران باعث شده کشور سوئد به جذب نیروی کادر درمان متخصص روی بیاورد. در این مطلب به تفصیل به شرایط اعزام کادر درمان به سوئد اشاره می نماییم.رشته های کادر درمان مورد نیاز سوئد

-شنوایی شناس یا آدیولوژیست

-دانشمند زیست پزشکی

-کایروپراکتیک

-متخصص بهداشت و دهان

-متخصص تغذیه

-مددکار اجتماعی پزشکی

-فیزیکدان پزشکی

-ماما

-ناپراپات

-پرستار

-کار درمانگر

-مهندس ارتوپد/تکنولوژیست

-داروساز

-فیزیوتراپیست

-نسخه نویس

-روانشناس

-روان درمانگر

-رادیو گرافر

-متخصص گفتار درمانی

 

پروسه معادل سازی مدارک کادر درمان در سوئد

به منظور شروع به کار در سوئد به عنوان کادر درمان باید لایسنس مربوطه به رشته خود را دریافت نمایید و اگر قبلا لایسنس مربوطه را از کشوری که در آن متولد شده اید کسب کرده باشید فقط باید آن را سوئد تایید نمایید . هیئت ملی بهداشت و رفاه سوئد (Socialstyrelsen) سوابق تحصیلی و بالینی شما را ارزیابی می نماید.

همچین قبل از اینکه واجد شرایط کار کردن در سوئد شوید، باید از سطح زبان حداقل C1 در زبان سوئدی، دانمارکی یا نروژی برخوردار باشید.آموزش تخصصی در سوئد شامل خدمت در یک بیمارستان با داشتن مسئولیت حرفه ای می شود. در سوئد، آموزش بالینی به کادر درمان توسط انجمن های هر رشته صورت می گیرد که مدت زمان دوره آموزشی حداقل 5 سال است . از 1 ژوئیه 2012 به بعد متقاضیان باید دوره آموزش مقدماتی اجباری را قبل از آموزش تخصصی ( حداقل 6 ماه ) بگذرانند .اگر قبلا لایسنس تخصصی خود را اخذ کرده باشید، به منظور دریافت گواهینامه سوئدی باید حداقل به مدت یکسال در دوره های تخصصی (ST) شرکت نمایید.بسته به توانمندی های شما طول دوره آموزشی بنا به نظر سوپروایزر و رئیس بخش (ST) تعیین و ارزیابی می شود .آموزش تخصصی که متقاضی در آن شرکت می نماید باید 4 ویژگی داشته باشد :

1-دوره آموزشی زیر نظر سوپروایزر باشد

2-پس از پایان دوره آموزشی بایستی گواهی پایان دوره صادر شود

3-دوره آموزشی باید اهداف خاصی که جامعه کادر درمان مشخص کرده، برآورده نماید

با برآورده کردن شرایط بالا متقاضی می تواند گواهی تخصصی Socialstyrelsen را اخذ کند

همانطور که قبلا بیان کردیم متقاضی باید آشنایی کامل با زبان سوئدی و قوانین این کشور در حوزه خدمات درمانی داشته باشد .

دوره های زبان که منحصرا برای کادر درمان خارجی سوئد در نظر گرفته شده اند در شهر های اوپسالا، استکهلم، گوتنبرگ، لوند برگزار می شود. متصدی دوره های آموزش زبان سوئدی (SFI) در سوئد شهرداری می باشد. متقاضی باید اقامت دائم سوئد را داشته باشد و در شهرداری ثبت نام کرده باشد .شهرداری ها موظف اند ظرف 3 ماه از تاریخ ورود نیروی کادر درمان تازه وارد دوره های SFI را برگزار نمایند.

 

مدارک لازم جهت مهاجرت کادر درمان به سوئد

-کپی صفحات پاسپورت شما که اطلاعات شخصی شما را نشان می دهد

-ارائه کارت شناسایی ( شناسنامه و کارت ملی )

-ارائه صورت حساب های بانکی مبنی بر اینکه قادر به تامین مالی خود و خانودتان هستید

-داشتن حداقل یکسال سابقه کار در حوزه تخصص خود

 

درآمد کادر درمان در کشور سوئد

کادر درمان سوئد به طور میانگین 67,400 کرون در ماه درآمد دارند. حداقل درآمد از 14,100 کرون تا 201,000 کرون متغیر است .

-شنوایی شناس یا آدیولوژیست : 81,000 کرون

-دانشمند زیست پزشکی : 95,366  کرون

-کایروپراکتیک: 54,800 کرون

-متخصص بهداشت و دهان : 30,200 کرون

-متخصص تغذیه : 92,100 کرون

-مددکار اجتماعی پزشکی : 15,400 کرون

-فیزیکدان پزشکی : 67.200 کرون

-ماما: 45,700 کرون

-ناپراپات: 24,000 کرون

-پرستار : 37,700 کرون

-کار درمانگر: 58,900 کرون

-مهندس ارتوپد/تکنولوژیست : 60,000 کرون

-داروساز : 58,700 کرون

-فیزیوتراپیست : 78,500 کرون

-نسخه نویس : 23,200 کرون

-روانشناس : 78,500 کرون

-روان درمانگر : 72,200 کرون

-رادیو گرافر : 85,100 کرون 

-متخصص گفتار درمانی: 80,600 کرون

 

پروسه درخواست پذیرش کار در سوئد به عنوان کادر درمان

1-درخواست ارزیابی دوره های آموزشی خارجی

2-ارائه مدرک معتبر بین المللی مبنی بر تسلط زبان

این مرحله مخصوص متقاضیانی می باشد که سابقه کاری ندارند :

گذراندن آزمونی 2 قسمتی به زبان سوئدی در جهت محک دانش علمی شما

هدف از  این آزمون این است که شما از معلومات و دانش کافی در حوزه تخصص خود بهره مند هستید که این آزمون به 2 بخش تئوری و علمی تقسیم می شود که به منظور قبولی در آزمون باید به زبان سوئدی تسلط کافی داشته باشید .

3- گذراندن دوره کارآموزی

دوره کارآموزی حداقل 18 ماه به طول خواهد انجامید که با یک آزمون سنجش معلومات شما به پایان می رسد .

این مورد مخصوص نیروی کادر درمان با تجربه ای می باشد که گواهی صلاحیت برای آن ها صادر می شود

4-گذراندن دوره آزمایشی

مدت دوره آزمایشی 6 ماه کاری متوالی خواهد بود که هدف از آن ارزیابی و سنجش مهارت های متقاضی که نهایتا منجر به صدور گواهی کار در سوئد می شود می باشد . در بخشی از این دوره نحوه تعامل شما با بیماران مورد قضاوت قرار می گیرد .

5-متقاضیان باید دوره ای در باب قوانین پزشکی سوئد پشت سر بگذارند

هدف از این دوره این است که کادر درمان تازه وارد به سوئد دانش اولیه لازم در مورد چارچوب جامعه سوئد و قوانین پزشکی که در این حوزه وجود دارد را دارا هستند .

6- مرحله ی اخر که شما درخواست لایسنس خود را ارسال می کنید که روند رسیدگی به آن حدود 2 هفته زمان می برد.

 

کارت اجازه اقامت سوئد

در صورت دریافت ورک پرمیت برای بیش از 3 ماه ، کارت اجازه اقامت سوئد به شما تعلق می گیرد. این کارت شامل اطلاعاتی از قبیل اثر انگشت و عکس شماست که ثابت می کند شما اجازه زندگی در سوئد را دارید .افرادی که شهروند اتحادیه اروپا نیستند فرآیند رسیدگی به درخواست آن ها طولانی تر بوده و حتی ممکن است درخواست آن ها رد شود . بنابراین اولویت با کسانی می باشد که شهروند اتحادیه اروپا هستند و در یکی از کشور های اروپایی ساکن هستند .

ویزای کار سوئد و تحصیل در سوئد فرصت های مناسبی برای نیروی کار درمان می باشد که از این طریق قادر خواهند بود به این کشور مرفه اروپایی مهاجرت نمایند .

 

داشتن مدرک زبان

وقت صحبت از مدرک زبان به میان می آید ، از متقاضی انتظار می رود که مدرک C1 سوئدی که مطابق با CEFR ( چارچوب مرجع مشترک اروپایی ) یا سوئدی به عنوان زبان خارجی سطح 3 Komvux ( سطحی بالاتر از دوره دبیرستان در سوئد ) داشته باشد. با این وجود چندین استثنا وجود دارد . اگر قادر باشید در سطح C1 به زبان دانمارکی یا نروژی با بیماران ارتباط برقرار نمایید به شما گواهی اعطا می شود.

صرف نظر از شهروندی شما باید در یکی از 3 زبان سوئدی، دانمارکی یا نروژی مدرک زبان معتبر ارائه نمایید.

اگر یک ارائه دهنده خدمات مراقبتی تایید کند که شما از دانش زبان سوئدی کافی برای کار در سوئد بهره مند هستید شما می توانید به جای شرکت در دوره های زبان مستقیما برای دریافت گواهی خود اقدام نمایید . در این صورت، آن ها باید فرمی را پر نمایند که باید به درخواست مجوز شما پیوست شود .

 

موسسه مهاجرتی بین المللی پرگاس پارس با همکاری وکلای مجرب آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اقامت کاری متخصصان مشاغل مختلف از جمله متخصصان رشته های کادر درمانی در کلیه کشورهای دنیا می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

021-88662180

اینستاگرام ماکانال ما

  • شرایط اعزام کادر درمان به سوئدمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top