info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

دانشگاه مینهو پرتغال

یکی از بهترین دانشگاه های پرتغال که همواره رتبه ای عالی در میان دانشگاه های این کشور و در رنکینگ های معتبر بین المللی داراست، دانشگاه مینهو یا دانشگاه مینیو می باشد که نام آن در زبان پرتغالی Universidade do Minho می باشد. دانشگاه مینهو پرتغال در سال 1973 میلادی در شهر براگا در شمال کشور پرتغال تاسیس شده و پردیس های آن هم اکنون در شهرهای براگا و گیمارش واقع شده است. این دانشگاه بیش از 1000 نفر کادر آموزشی و عضو هیئت علمی و بیش از 700 نفر کادر اجرایی داشته و میزبان بیش از 20 هزار دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف می باشد. اندکی بیش از 13 هزار نفر از این دانشجویان، در مقطع کارشناسی به تحصیل مشغولند و الباقی در دوره های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه به تحقیق و تحصیل می پردازند.در دهه اخیر کشور پرتغال به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد مهاجرت ایرانیان از طرق مختلف از جمله تمکن مالی، سرمایه گذاری در ثبت شرکت و خرید ملک نیز محسوب می شده و سال به سال استقبال از برنامه های مهاجرتی این کشور در میان هموطنانمان بیش از پیش می شود. در میان برنامه های مهاجرتی ارائه شده توسط این کشور، برنامه اخذ اقامت تمکن مالی پرتغال بیش از سایر برنامه ها مورد استقبال قرار گرفته است. زیرا برای بهره مندی از این برنامه مهاجرتی، داوطلب نباید تمام سرمایه خود را به این کشور منتقل کند.

 

رتبه دانشگاه مینیو پرتغال

رتبه بین المللی دانشگاه ها در رنکینگ های معتبری چون کیو اس، شانگهای و تایمز، از اصلی ترین نکاتی است که مشتاقان تحصیل در خارج از کشور برای انتخاب دانشگاه محل تحصیل خود در نظر می گیرند. زیرا این رنکینگ ها معیار مناسبی برای ارزیابی اعتبار بین المللی دانشگاه هاست. طبیعتا تحصیل در یک دانشگاه با رتبه عالی می تواند شانس بیشتری برای دستیابی به فرصت های شغلی بهتر پس از اتمام تحصیل را برای دانشجویان در پی داشته باشد. از این رو مشتاقان تحصیل در پرتغال نیز سعی می کنند در بهترین دانشگاه های این کشور که صاحب رتبه های بین المللی بالایی هستند، تحصیل کنند. یکی از بهترین دانشگاه های این کشور که همواره رتبه بین المللی فاخری را در سال های مختلف به خود اختصاص داده است، دانشگاه مینهو پرتغال می باشد. برای تبیین بهتر اعتبار این دانشگاه و ارزش تحصیل در آن قصد داریم رتبه دانشگاه مینیو پرتغال را بر اساس رنکینگ اعلام شده توسط موسسه معتبر کیو اس در یک دوره 4 ساله از 2019 تا 2022 را خدمتتان ارائه می نماییم.

در سال 2019، رنکینگ دانشگاه مینهو پرتغال در میان دانشگاه های این کشور ششم بوده و این دانشگاه ، رتبه ای بین 651 تا 700 دانشگاه های دنیا را از آن خود کرده است. در سال 2020 این دانشگاه مجددا، رتبه ششم دانشگاه های پرتغال را پس از دانشگاه پورتو، دانشگاه لیسبون، دانشگاه کویمبرا، دانشگاه جدید لیسبون و دانشگاه آویرو به خود اختصاص داده و مجددا، رتبه ای بین 651 تا 700 دانشگاه های دنیا را نیز از آن خود کرده است. در رتبه بندی اعلام شده توسط موسسه کیو اس برای سال 2021 میلادی، رتبه دانشگاه مینیو پرتغال در میان دانشگاه های این کشور همچنان ششم بوده است. همچنین رتبه این دانشگاه در میان دانشگاه های دنیا مقداری نسبت به سال قبل با رشد مواجه شده و رتبه ای بین 591 تا 600 را از آن خود کرده است. در آخرین رتبه بندی اعلام شده توسط موسسه کیو اس برای سال 2022 میلادی، رنکینگ دانشگاه مینهو پرتغال در میان دانشگاه های این کشور با یک رده رشد مواجه شده و رتبه ششم را به دانشگاه آویرو واگذار کرده و خود رتبه پنجم را به دست آورده است. همچنین رتبه این دانشگاه در میان دانشگاه های دنیا نیز نسبت به سال قبل با رشد روبرو شده و رتبه ای بین 571 تا 580 را از آن خود کرده است. در مجموع در این دوره 4 ساله رتبه دانشگاه مینیو پرتغال در میان دانشگاه های این کشور همواره بین پنجم و ششم و در میان دانشگاه های دنیا در بین 570 تا 700 بوده که رتبه ای مناسب به شمار می رود. همچنین این دانشگاه در سال 2021 در رتبه بندی معتبر تایمز نیز رتبه ای بین 801 تا 100 را در میان دانشگاه های دنیا از آن خود کرده است. علاوه براین در میان دانشگاه های جوان دنیا نیز رتبه این دانشگاه بین 201 تا 250 بوده است. بر اساس رنکینگ شانگهای نیز این دانشگاه از سال 2016 تا 2020، همواره رتبه ای بین 401 تا 500 را در میان دانشگاه های دنیا به خود اختصاص داده است.

دانشجویان بین المللی معمولا برای انتخاب دانشگاه خود در سایر کشورهای دنیا همین رنکینگ های معتبر را ملاک عمل قرار می دهند. اما دانشجویان ایرانی که قصد دارند پس از اتمام دوره تحصیل خود در خارج از کشور به ایران بازگشته و در وطن خود مشغول به کار شوند، علاوه بر در نظر داشتن این رنکینگ ها می بایست دانشگاه محل تحصیل خود را از میان دانشگاه های مورد تایید در ایران انتخاب نمایند تا مدارکشان در ایران قابل ارزشیابی باشد. برای تحصیل رشته های علوم پزشکی و مرتبط با نظام سلامت و سیستم بهداشت و درمان در خارج از کشور، مرجع رسمی تایید دانشگاه ها وزارت بهداشت می باشد و دانشجویان باید به  روزترین لیست دانشگاه های مورد تایید وزارتخانه را برای همان سال تحصیلی ملاک عمل خود قرار دهد. برای تحصیل در رشته ‌های غیر پزشکی نیز وزارت علوم ارگان مسئول و صاحب نظر می باشد و دانشجویان برای تحصیل در این رشته ها باید لیست دانشگاه های مورد تایید این وزارتخانه در همان سال تحصیلی را ملاک عمل قرار دهند. خوشبختانه نام دانشگاه مینهو پرتغال در آخرین لیست دانشگاه های مورد تایید هر دو وزارتخانه برای سال تحصیلی 2021- 2022 دیده می ‌شود و هموطنان عزیزمان که قصد تحصیل در هر رشته ای را در این دانشگاه داشته و بخواهد پس از اتمام دوره تحصیل خود به ایران باز گردند و در وطن خود مشغول به کار شوند، مشکلی در زمینه معادل سازی و ارزشیابی مدارک تحصیلی خود در ایران نخواهند داشت. لازم به ذکر است در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران، این دانشگاه در میان دانشگاه های گروه الف یا ممتاز قرار گرفته است.

 

دانشکده های دانشگاه مینهو پرتغال

لیست دانشکده های دانشگاه مینهو پرتغال که ارائه دهنه دوره های تحصیلی و پژوهشی این دانشگاه هستند، به شرح ذیل است:

- دانشکده علوم بهداشت

- دانشکده روانشناسی

- دانشکده علوم

- دانشکده حقوق

- دانشکده آموزشی

- دانشکده اقتصاد و مدیریت

- دانشکده علوم اجتماعی

- دانشکده مهندسی

- دانشکده معماری

- دانشکده هنر و علوم انسانی

 

تحصیل پزشکی در دانشگاه مینیو

دوره های تحصیل پزشکی در دانشگاه مینیو برای جوانان ایرانی مشتاق این رشته گزینه مناسبی است. همچنین این دانشگاه برای جوانان ایرانی مشتاق تحصیل در رشته های دندانپزشکی، داروسازی، و سایر رشته های پیراپزشکی نیز مناسب است. زیرا دانشگاه مینهو پرتغال مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفته است. علاوه بر این، به علل مختلفی از جمله اعتبار و رتبه عالی این دانشگاه در میان دانشگاه های علوم پزشکی دنیا، بسیاری از مشتاقان تحصیل پزشکی، نه تنها از ایران، بلکه از سراسر نقاط دنیا، این دانشگاه را به عنوان دانشگاه محل تحصیل خود بر می گزینند.

 

 

در پایان لازم به ذکر است جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی پرتغال و ویزا و مسائل مربوط به تحصیل رشته های مختلف در دانشگاه های پرتغال از جمله دانشگاه مینهو یا مینیو و تعیین وقت مشاوره می توانید با شماره موسسه مهاجرتی پرگاس پارس در ساعات اداری تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را تکمیل فرمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • دانشگاه مینهو پرتغالمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top