info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

اخذ اقامت لسوتو

برای آن دسته از علاقمندان مهاجرت که آینده زندگی و خانواده خود را در زندگی در سایر نقاط دنیا می بینند، کشورهای شناخته شده ای چون کانادا، استرالیا، نیوزلند، انگلستان، آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند به عنوان مناسب ‌ترین گزینه های انتخاب مقصد مهاجرت به شمار روند. اما کشورهای دیگری در دنیا هستند که داشتن اقامت آنها موجب می شود افراد بتواند به راحتی به اکثر کشورها سفر کرده و یا حتی شانس بیشتری برای اخذ اقامت کشورهایی که نام آن ها به عنوان اولویت ذکر شد را نیز به دست آورند. یکی از این کشورها لسوتو می باشد. پادشاهی لسوتو کشوری محصور در خاک آفریقای جنوبی است که امکان اقامت در آن از روش هایی همچون سرمایه گذاری و ثبت شرکت مهیا شده است. در این مطلب قصد داریم به شرایط اخذ اقامت لسوتو اشاره نماییم.لسوتو کجاست؟

پیش از معرفی شرایط اخذ اقامت لسوتو، لازم است به این سوال پاسخ دهیم که لسوتو کجاست؟ این کشور آفریقایی که با نام رسمی پادشاهی لسوتو شناخه می شود، در جنوب قاره آفریقا و در دل کشور آفریقای جنوبی واقع شده است و به جز این کشور، همسایه دیگری ندارد. این همسایه کشور لسوتو در میان هموطنانمان بسیار شناخته شده است و همه ساله عده زیادی از جوانان ایرانی برای تحصیل در آفریقای جنوبی، وارد این کشور می شوند. لسوتو تا پیش از سال 1966، مستعمره بریتانیا بوده و از آن تاریخ به استقلال دست یافته است. نام قبلی این کشور باسوتولند بوده و این کشور از نظر تقسیمات کشوری به 10 ناحیه تقسیم بندی می شود. پایتخت کشور لسوتو شهر ماسرو می باشد که بیش از 227 هزار نفر جمعیت دارد. واحد پول این کشور لوتی، زبان رسمی مردمان آن سسوتو و انگلیسی و دین اکثر مردم آن مسیحیت می ‌باشد.

 

اخذ اقامت لسوتو

از روش های مختلفی می توان به اخذ اقامت لسوتو نایل شد. بر اساس قوانین این کشور، هر فردی که حداقل 21 سال سن داشته و پس از اکتبر سال 1966، به مدت حداقل 5 سال در این کشور حضور داشته باشد، می تواند شهروندی یا پاسپورت لسوتو را نیز بدست آورد.  اولین روش، اخذ اقامت این کشور از طریق خرید ملک است. قیمت ملک در همه نقاط این کشور یکسان نیست، اما به طور میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر حدود 550 هزار لوتی و خارج از مرکز شهر حدود 60 هزار لوتی می باشد.

روش اخذ اقامت لسوتو از طریق ثبت شرکت د نیز دیگر روشی است که بسیاری از آن بهره می برند. مراحل ثبت شرکت در ابن کشور به شرح زیر می باشد:

- تهیه اسناد لازم، شامل منشور، توافقنامه سازنده، وکالت، توافقنامه ها و ... .

- ثبت آدرس قانونی

- تعیین سهامدار، مدیر و شریک.

- پرداخت هزینه های ثبت نام و ثبت شرکت و دفاتر اسناد رسمی.

می توان با خرید یک شرکت آماده در این کشور نیز به اخذ اقامت لسوتو نایل شد. شرکت‌ های آماده بلافاصله پس از خرید در دسترس هستند و از این نظر دارای مزیت می باشند. از این رو مجموعه اسناد آن ها آماده ارسال است. همچنین می توان نمایندگی یک کسب و کار یا شرکت خارجی و بین المللی را در لسوتو راه اندازی نموده و ویزای اقامت در این کشور را دریافت کرد. همان طور که ذکر شد، پس از 5 سال حضور در این کشور، افرادی که از هر طریقی از جمله ثبت شرکت در این کشور اقامت گزیده اند، می توانند اقامت دائم و حتی شهروندی این کشور را بدست آورند.

 

بر اساس قوانین این کشور امکان اخذ اقامت با تولد فرزند در خاک این کشور وجود ندارد و در این کشور اصل خون، به عنوان قانون حاکم بر اعطای تابعیت در نظر گرفته شده است. بعبارت دیگر، در صورتی که فرزندی در خاک این کشور متولد شود، تنها در صورتی تابعیت لسوتو را بدست می آورد که حداقل یکی از والدین وی، شهروند این کشور باشد.

 

 

موسسه مهاجرتی بین المللی پرگاس پارس با همکاری وکلای مجرب آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزا و اقامت و همچنین اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشورهای مختلف می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

021-88662180

اینستاگرام ماکانال ما

  • اخذ اقامت لسوتومطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top