info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

مقایسه هزینه تحصیل داروسازی در کشورهای مختلف

داروسازی نیز همانند سایر رشته های علوم پزشکی، داوطلبان زیادی در کنکور دانشگاه های کشورمان دارد و شانس زیادی برای داوطلبان برای قبولی در این رشته وجود ندارد و بعلت اینکه ظرفیت دانشگاه های کشورمان در این رشته های تحصیلی بسیار محدود است، اکثر این داوطلبان شانس ورود به دوره های تحصیل این رشته های محبوب را بدست نمی آورند. در میان این افراد، آنان که شرایط تحصیل در خارج از کشور را دارند، برای دستیابی به رویای خود، سختی جلای وطن را به جان می خرند. باید در نظر داشت که رشته داروسازی برای تحصیل، از رشته های گران در اکثر نقاط دنیا محسوب می شود. طبیعتا برای اکثر این افراد نیز تحصیل در کشورهایی که هزینه تحصیل پایین تر است، دارای مطلوبیت بیشتری می باشد. در این مطلب قصد داریم به مقایسه هزینه تحصیل داروسازی در کشورهای مختلف بپردازیم تا جوانان عزیز مشتاق تحصیل این رشته بتوانند با اطلاعات کامل تری، دست به انتخاب مقصد مهاجرت تحصیلی خود بزنند.



هزینه تحصیل داروسازی در اتریش

اعتبار دانشگاه های کشور اتریش در رنکینگ های بین المللی بسیار بالاست و همچنین امکان کار در سیستم بهداشت و درمان پیشرفته این کشور پس از تحصیل داروسازی در اتریش و در نهایت، امکان اخذ اقامت این کشور زیبا و آرام عضو اتحادیه اروپا، مناسب بودن هزینه تحصیل در اتریش نیز یکی دیگر از مزیت های تحصیل این رشته محبوب و پرطرفدار در این کشور است. در این کشور، هزینه تحصیل رشته داروسازی با سایر رشته های تحصیلی تفاوتی ندارد و در کلیه دانشگاه های دولتی اتریش می توان این رشته را مانند سایر رشته های تحصیلی با شهریه ای حدود 750 یورو در هر ترم تحصیلی، معادل حدود 1500 یورو در هر سال، تحصیل نمود. البته ورود به دوره های تحصیل داروسازی در اتریش اصلا ساده نیست و داوطلبان باید در آزمون ورودی شرکت کنند. در ضمن سهمیه ای محدود برای داوطلبان خارجی برای ورود به دوره های تحصیل داروسازی در اتریش در نظر گرفته شده که این خود، بیشتر کار را برای ورود به این دوره های تحصیلی، سخت می کند.

 

هزینه تحصیل داروسازی در اسلواکی

اغلب جوانان ایرانی که قصد تحصیل رشته داروسازی در خارج از کشور را دارند، ترجیح می دهند این رشته را به زبان انگلیسی تحصیل کنند. اما با توجه به بالا بودن هزینه های تحصیل داروسازی و همینطور سایر رشته ها در دانشگاه های کشورهای انگلیسی زبان، تنها چند گزینه مناسب پیش روی این عزیزان قرار دارد و یکی از اصلی ترین آن ها تحصیل داروسازی در اسلواکی است. می دانیم که خود اخذ مدرک زبان انگلیسی معتبر همچون آیلتس نیز یکی دیگر از موانع پیش روی مشتاقان تحصیل در خارج از کشور بوده است. اما برای ورود به دوره های تحصیل در اسلواکی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند، نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیز وجود ندارد. هزینه تحصیل داروسازی در اسلواکی نیز نسبتا مناسب است و چیزی حدود 7500 یورو در سال می باشد. طول این دوره ها معمولا 5 سال است. با توجه به اینکه این کشور عضو اتحادیه اروپا، عضو پیمان بولونیا نیز هست، مدارک تحصیلی دریافت شده در دانشگاه های این کشور، در سایر کشورهای اروپایی پیشرفته عضو این پیمان از جمله آلمان و اتریش هم مورد تایید است. از این رو افرادی که به تحصیل داروسازی در دانشگاه های این کشور بپردازند، تنها با داشتن مدرک زبان آلمانی و بدون نیاز به معادل سازی مدارک، می توانند در کشورهای آلمان و اتریش به طبابت بپردازند و مدرک داروسازی آنان در این کشورها نیز مورد تایید می باشد.

 

هزینه تحصیل داروسازی در روسیه

در سال های اخیر به علت کاهش ارزش پول ملی کشورمان و همچنین مشکلاتی که در اخذ ویزای دانشجویی بسیاری از کشورها برای جوانان ایرانی پیش آمده، تحصیل در روسیه به یکی از بهترین گزینه های پیش روی جوانان ایرانی مشتاق تحصیل در خارج از کشور تبدیل گردیده است. طبیعتا بیشتری این افراد مشتاق تحصیل داروسازی در روسیه هستند. هزینه تحصیل داروسازی در روسیه بسته به دانشگاه متفاوت است و بین 3000 تا 6000 دلار متغیر است. البته  افرادی که قصد داشته باشند دوره پادفک برای ورود به دوره های تحصیل داروسازی نیز در دانشگاه های مختلف این کشور هزینه ای حداقل 5000 دلار دارد.

 

هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه

امکان تحصیل داروسازی در ترکیه هم در دانشگاه های دولتی و هم دانشگاه های خصوصی این کشور برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. همچنین امکان تحصیل هم به زبان ترکی استانبولی و هم انگلیسی فراهم است. تحصیل داروسازی در ترکیه در دانشگاه های دولتی این کشور معمولا با هزینه معقول بین 2 تا 3 هزار دلاری در سال امکانپذیر است. اما هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه در دانشگاه های خصوصی این کشور ممکن است تا بیش از 20 هزار دلار در سال نیز بالا رود. برای ورود به دوره های تحصیل داروسازی در ترکیه به زبان ترکی، باید از پس آزمون YOS ترکیه و برای ورود به این دوره ها به زبان انگلیسی، باید از پس آزمون SAT ترکیه با موفقیت برآمد.

 

هزینه تحصیل داروسازی در قبرس

امکان تحصیل داروسازی در قبرس هم در دانشگاه های دولتی و هم دانشگاه های خصوصی این کشور برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. همچنین امکان تحصیل هم به زبان ترکی استانبولی و هم انگلیسی فراهم است. تحصیل داروسازی در قبرس در دانشگاه های دولتی این کشور معمولا با هزینه معقول زیر 2 هزار دلاری امکانپذیر است. اما هزینه تحصیل داروسازی در قبرس در دانشگاه های خصوصی این کشور بیشتر است.

 

هزینه تحصیل داروسازی در فنلاند

امکان تحصیل در فنلاند در رشته داروسازی وجود دارد. تحصیل داروسازی در فنلاند شهریه ای بین 4000 تا 18000 یورو در سال را به همراه دارد. اما امکان اقامت پس از تحصیل در این کشور پیشرفته و آرام منطقه مرفه اسکاندیناوی را به همراه می آورد که بسیار ارزشمند است.

 

هزینه تحصیل داروسازی در آلمان

طبیعتا همانند کشور اتریش، افرادی که به تحصیل در آلمان در رشته داروسازی و سایر رشته ها مشغول می شوند، اغلب سودای کار پس از تحصیل در بازار کار این کشور را داشته و در نهایت هم به اخذ اقامت این کشور می اندیشند. متقاضیان ورود به دوره های تحصیل داروسازی در آلمان باید بتوانند از پس آزمون ورودی داروسازی دانشگاه های آلمان که متقاضیان فراوانی دارد، با موفقیت برآیند. هزینه تحصیل داروسازی در آلمان از اصلی ترین مزیت های تحصیل داروسازی در این کشور است. زیرا شهریه این دوره ها در دانشگاه های دولتی ایالت های مختلف این کشور زیر 1000 یورو در سال است که در مقایسه با اکثر کشورهای پیشرفته و به ویژه کشورهای انگلیسی زبان، تقریبا رایگان به حساب می آید.

 

هزینه تحصیل داروسازی در کانادا

هزینه های تحصیل به طور کلی در کشورهای انگلیسی زبان، بسیار بالاست. در میان رشته های تحصیلی، داروسازی و داروسازی به طور معناداری از سایر رشته ها گران تر نیز هستند. هزینه تحصیل داروسازی در کانادا در دانشگاه های مختلف این کشور متفاوت است و در دانشگاه های دولتی، مقداری کمتر و در دانشگاه های خصوصی، بیشتر است. این رقم در دانشگاه های این کشور پیشرفته و مهاجرپذیر بین 22 تا 55 هزار دلار کانادا در سال متفاوت می باشد که رقم بسیار بالایی به حساب می آید. هنوز هم برخی خانواده ها با تمکن مالی بالا برای اینکه فرزندانشان از طریق تحصیل بتوانند به اقامت دائم کانادا دست یابند، حاضرند چنین هزینه ای را متقبل شوند. البته باید در نظر داشت که دانشجویان نخبه شاغل به تحصیل در دانشگاه های کانادا، می توانند از بورسیه های متنوعی نیز برخوردار شوند.

 

هزینه تحصیل داروسازی در هند

هند هم سالهاست به عنوان یکی از مقاصد تحصیل داروسازی و رشته های مرتبط با آن در میان جوانان ایرانی به حساب می آید. از اصلی ترین دلایل استقبال از تحصیل داروسازی در هند، نسبتا مناسب بودن هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در این کشور است. هزینه تحصیل داروسازی در هند، سالانه چیزی حدود 5 هزار دلار آمریکاست.

 

هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان

هزینه دوره های تحصیل داروسازی در مجارستان بسته به دانشگاه محل تحصیل، بین 6 تا 19 هزار یورو در سال متفاوت می باشد. یک دانشجو به طور میانگین ماهانه 600 یورو نیز در این کشور، هزینه زندگی باید بپردازد که البته بسته به سبک زندگی، می تواند این رقم پایین تر یا بالاتر باشد. افرادی که قصد تحصیل در مجارستان در رشته داروسازی را دارند، می توانند در دوره های پری مدیکال در مجارستان نیز شرکت کرده و خود را برای ورود به دوره های تحصیل داروسازی آماده کنند.

 

هزینه تحصیل داروسازی در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا نیز در سالهای اخیر از بهترین گزینه ها برای دانشجویان ایرانی مشتاق تحصیل در خارج از کشور به شمار می رفته است. هزینه تحصیل داروسازی در ایتالیا چیزی حدود 1200 یورو در سال به طور میانگین است. علاوه بر این یک دانشجوی مشغول به تحصیل داروسازی در ایتالیا باید چیزی حدود 4 تا 5 هزار یورو در سال نیز برای هزینه های زندگی دانشجویی خود در نظر بگیرد.

 

هزینه تحصیل داروسازی در انگلیس

تحصیل در انگلیس با توجه به بالا بودن هزینه های تحصیل در این کشور، در سال های اخیر زیاد برای جوانان ایرانی امکانپذیر نبوده و تنها افرادی که تمکن مالی بالایی دارند شانس ورود به دانشگاه های این کشور پیشرفته را پیدا می کنند. البته در این کشور، طیف وسیعی از بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان نخبه در نظر گرفته می شود که دانشجویان ایرانی هم در صورت نشان دادن استعداد خود می توانند از آن ها بهره مند گردند. ورود به دوره های تحصیل داروسازی در انگلستان در دانشگاه های نامدار و رتبه دار این کشور بسیار سخت و رقابتی است. هزینه تحصیل داروسازی در انگلیس، چیزی حدود 25 هزار پوند در سال است.

 

هزینه تحصیل داروسازی در آمریکا

تحصیل در آمریکا میز با توجه به بالا بودن هزینه های تحصیل در این کشور و مشکل در اخذ ویزای دانشجویی، در سال های اخیر زیاد برای جوانان ایرانی امکانپذیر نبوده و تنها افرادی که تمکن مالی بالایی دارند شانس ورود به دانشگاه های این کشور پیشرفته را پیدا می کنند. البته در این کشور، طیف وسیعی از بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان نخبه در نظر گرفته می شود که دانشجویان ایرانی هم در صورت نشان دادن استعداد خود می توانند از آن ها بهره مند گردند. ورود به دوره های تحصیل داروسازی در آمریکا در دانشگاه های نامدار و رتبه دار این کشور نیز بسیار سخت و رقابتی است. هزینه تحصیل داروسازی در آمریکا، چیزی بین 25 تا 55 هزار دلار در سال است.

 

هزینه تحصیل داروسازی در استرالیا

استرالیا را بسیاری بهترین کشور برای مهاجرت داروسازان به حساب می آورند. بازار کار این کشور برای پزشکان، فرصت های زیادی را در بر دارد و شرایط کاری پزشکان و درآمد آنان نیز در این کشور زیبا و مهاجر پذیر بسیار مناسب است. از این رو استقبال از فرصت تحصیل داروسازی در استرالیا بسیار زیاد است. اما همانند انگلیس، کانادا و آمریکا، در این کشور انگلیسی زبان نیز هزینه های تحصیل به طور کلی و هزینه های تحصیل رشته داروسازی به صورت ویژه، بسیار بالاست و هر کسی از عهده پرداخت آن بر نمی آید. به این علت و همچنین به دلیل وجود مشکل در اخذ ویزای دانشجویی، جوانان ایرانی در سال های اخیر، کمتر موفق شده اند وارد دوره های تحصیل در دانشگاه های این کشور پیشرفته شوند. البته در این کشور، طیف وسیعی از بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان نخبه در نظر گرفته می شود که دانشجویان ایرانی هم در صورت نشان دادن استعداد خود می توانند از آن ها بهره مند گردند. ورود به دوره های تحصیل داروسازی در استرالیا در دانشگاه های نامدار و رتبه دار این کشور نیز بسیار سخت و رقابتی است. هزینه تحصیل داروسازی در استرالیا، چیزی بین 30 تا 55 هزار دلار استرالیا در سال می باشد.

 

هزینه تحصیل پزشکی در نیوزلند

هزینه تحصیل پزشکی در نیوزلند نیز مانند سایر کشورهای انگلیسی زبان، بسیار بالاست و کمتر کسی توان پرداخت چنین هزینه ای را دارد. به این علت و همچنین به دلیل وجود مشکل در اخذ ویزای دانشجویی، جوانان ایرانی در سال های اخیر، کمتر موفق شده اند وارد دوره های تحصیل در دانشگاه های این کشور پیشرفته شوند. البته در این کشور، طیف وسیعی از بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان نخبه در نظر گرفته می شود که دانشجویان ایرانی هم در صورت نشان دادن استعداد خود می توانند از آن ها بهره مند گردند. ورود به دوره های تحصیل پزشکی در نیوزلند در دانشگاه های نامدار و رتبه دار این کشور نیز بسیار سخت و رقابتی است. هزینه تحصیل پزشکی در نیوزلند که بین پنج تا هفت سال به طول می انجامد، چیزی بین 22 تا 32 هزار دلار نیوزلند در سال می باشد.

 

هزینه تحصیل پزشکی در جمهوری چک

استقبال از فرصت تحصیل در جمهوری چک نیز در سال های اخیر در بین جوانان ایرانی بشدت افزایش پیدا کرده است. اغلب این عزیزان هم در دوره های تحصیل پزشکی در جمهوری چک شرکت می کنند. هزینه تحصیل پزشکی در جمهوری چک در دانشگاه های مختلف این کشور متفاوت بوده و به طور میانگین، چیزی بین 10 تا 18 هزار دلار متغیر می باشد.

 

 

در پایان لازم به ذکر است جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی و ویزا و مسائل مربوط به تحصیل رشته های علوم پزشکی در کشورهای مختلف و تعیین وقت مشاوره می توانید با شماره موسسه مهاجرتی پرگاس پارس در ساعات اداری تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را تکمیل فرمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • مقایسه هزینه تحصیل داروسازی در کشورهای مختلف



مطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top