info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

بورسیه چونینگ انگلستان چیست و شرایط اخذ بورسیه CHEVENING در سال 2023 کدامند؟

می دانیم که هزینه تحصیل در خارج از کشور به ویژه در دانشگاه های کشورهای انگلیسی زبان بسیار زیاد است و بسیاری از هموطنانمان بدون دریافت بورسیه، از پس آن بر نمی آیند. یکی از جذاب ترین بورسیه های تحصیلی برای مشتاقان تحصیل در انگلیس که کلیه هزینه های تحصیل فرد دانشجو را پوشش می دهد، بورسیه چونینگ یا CHEVENING می باشد که تنها به افراد دارای استعداد و شرایط تحصیلی خوب و زمینه های علمی و توانایی رهبری بالا بوده و چشم انداز روشنی برای آینده دارا هستند،  اعطا می گردد. در ادامه به تفصیل به این موضوع خواهیم پرداخت که بورسیه چونینگ انگلستان چیست و شرایط اخذ بورسیه CHEVENING در سال 2023 کدامند؟بورسیه چونینگ انگلستان چیست و شرایط اخذ بورسیه CHEVENING در سال 2023 کدامند؟

می دانیم که هزینه تحصیل در خارج از کشور به ویژه در دانشگاه های کشورهای انگلیسی زبان بسیار زیاد است و بسیاری از هموطنانمان بدون دریافت بورسیه، از پس آن بر نمی آیند. یکی از جذاب ترین بورسیه های تحصیلی برای مشتاقان تحصیل در انگلیس که کلیه هزینه های تحصیل فرد دانشجو را پوشش می دهد، بورسیه چونینگ یا CHEVENING می باشد که تنها به افراد دارای استعداد و شرایط تحصیلی خوب و زمینه های علمی و توانایی رهبری بالا بوده و چشم انداز روشنی برای آینده دارا هستند،  اعطا می گردد. در ادامه به تفصیل به این موضوع خواهیم پرداخت که بورسیه چونینگ انگلستان چیست و شرایط اخذ بورسیه CHEVENING در سال 2023 کدامند؟

بورسیه چونینگ انگلستان برای اولین بار در سال 1983 میلادی یعنی حدود 35 سال پیش به دانشجویان اعطا شد و تا کنون بیش از 50 هزار نفر با استفاده از این تسهیلات جذاب، به تحصیل در دانشگاه های انگلیس که از اعتبار مثال زدنی در سطح بین المللی برخوردارند، شده اند. در سال 2022 نیز حدود 1500 بورسیه CHEVENING به مشتاقان تحصیل در انگلیس از سراسر دنیا اعطا گردیده است. با استفاده از این بورسیه، دانشجویان شایسته از سراسر دینا می توانند بیش از 12 هزار برنامه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد (1 ساله) را در بیش از 150 دانشگاه و موسسه آموزش عالی در کشور انگلیس تحصیل کنند. از شرایط دوره تحصیلی که شامل بورسیه چونینگ می شود این است که باید در پاییز و بین سپتامبر تا اکتبر آغاز شود. دوره های تحصیلی ریسرچ محور مورد قبول نیستند و دوره های کورس محور برای این منظور مورد قبول است. همچنین دوره تحصیلی باید تمام وقت باشد و دوره های نیمه وقت، پاره وقت و دوره های تحصیل از راه دور، برای دریافت این بورسیه مورد تایید نیستند. علاوه بر این، طول دوره تحصیلی مورد نظر که در مقطع کارشناسی ارشد است، باید بیشتر از 9 ماه و کمتر از 1 سال باشد.

 

بورسیه چونینگ توسط چه سازمان هایی ارائه می شود؟

بورسیه CHEVENING توسط وزارت خارجه انگلستان و سازمان کشورهای مشترک المنافع بریتانیا و سایر سازمان های همکار، تامین بودجه می شود و مشتاقان تحصیل در انگلیس، از طریق تسهیلات جذاب آن فرصت تحصیل در دانشگاه های این کشور پیشرفته که بسیاری از نخبگان تراز اول دنیا در آن تحصیل کرده اند را بدست می آورند.

 

بورسیه چونینگ انگلیس چه مواردی را پوشش می دهد؟

مواردی که توسط بورسیه چونینگ انگلیس پوشش داده می شود تا دانشجویان بتوانند از فرصت تحصیل در انگلیس استفاده کرده و تعاملات لازم را با فارغ التحصیلان، دانشمندان و سخنرانان برجسته داشته باشند، عبارتست از:

- هزینه های زندگی و اقامت دانشجویی به صورت ماهانه که بر اساس شهر محل زندگی در انگلیس، این رقم متغیر می باشد.

- شهریه تحصیلی در دانشگاه

- هزینه های دریافت ویزای دانشجویی

- هزینه های ورود و خروج به و از کشور انگلیس

- هزینه های سفر رفت و برگشت به انگلیس از کشور فرد متقاضی

 

راهنمای ثبت نام بورسیه چونینگ 2023

داشتن شهروندی کشوری غیر از بریتانیا، داشتن مدرک کارشناسی، حداقل داشتن 2 سال یا 2800 ساعت سابقه کار وعدم استفاده از این بورسیه در گذشته اصلی ترین شرایط اخذ بورسیه چونینگ انگلستان برای اتباع کشورهای مختلف دنیا از جمله هموطنان عزیز ایرانی به شمار می رود. برای دریافت این بورسیه، داوطلبان می توانند برای 3 رشته ای که شامل این بورسیه می شود اقدام نمایند. لازم به ذکر است که اگر فردی دارای مدرک کارشناسی ارشد باشد، مانعی برای استفاده از بورسیه چونینگ انگلستان برای تحصیل ارشد مجدد وجود ندارد. اما فرد متقاضی باید به طور واضح و در انگیزه نامه خود، دلیل این کار و اثبات مفید بودن آن را ارائه نماید. همچنین به هیچ وجه مواردی همچون سن، جنسیت، وضعیت تاهل و دین فرد متقاضی در اخذ بورسیه CHEVENING تاثیری ندارد.

برای دریافت این بورسیه، افراد واجد شرایط  که مدارک تحصیلی معتبر، معدل مورد قبول، توصیه نامه های مورد قبول و نامه پذیرش غیر مشروط از یکی از دانشگاه های انگلیس را دارند، می بایست انشا یا essay های مرتبط را نگارش و ثبت نمایند و همچنین اپلیکیشن فرم این بورسیه را نیز پر نمایند. خوشبختانه موسسه پرگاس پارس با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به سراسر نقاط دنیا از جمله انگلستان و سایر کشورهای انگلیسی زبان، می تواند در کلیه این مراحل، هموطنان مشتاق را یاری نماید. طبیعتا برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر نیز باید مدارکی همچون مدرک زبان انگلیسی معتبر همچون آیلتس و تافل، رزومه تحصیلی، توصیه نامه و انگیزه نامه ارائه گردد.

 

مدارک لازم جهت اخذ بورسیه CHEVENING انگلیس

اصلی ترین مدارک لازم جهت احذ بورسیه CHEVENING انگلیس عبارتند از:

- رزومه تحصیلی

- رزومه کاری

- انگیزه نامه

- مدرک تحصیلی کارشناسی

- توصیه نامه

- مدرک زبان انگلیسی معتبر

برای ثبت نام جهت دریافت بورسیه چونینگ انگلستان، مدارکی همچون آیلتس، تافل ۀآی بی تی در سطح سی 1، پی تی ئی و ... مورد قبول هستند.

 

ددلاین درخواست بورسیه چونینگ انگلستان 2023

از آگوست 2022 سایت برای ارسال درخواست برای افراد متقاضی باز شده و تا نوامبر 2022 سایت باز می ماند. سپس تا اواسط دسامبر بررسی درخواست ها توسط کمیته های مستقل صورت می پذیرد و نمرات و رتبه های افراد به کمیسیون عالی در وزارت خارجه انگلیس ارجاع داده می شود. از اوایل تا اواسط ماه فوریه سال 2023 متقاضیان منتخب برای مصاحبه دعوت می شوند و تا پایان آوریل وقت دارند مدارک و توصیه نامه ها را ارسال نمایند. اوایل ماه جون سال 2023 اعلام نتایج نهایی صورت می پذیرد. آخرین فرصت برای دریافت پذیرش تحصیلی بدون شرط از یکی از دانشگاه های انگلیس برای استفاده از فرصت این بورسیه، نیمه جولای 2023 است. سپس پیش از شروع دوره تحصیلی مورد نظر یعنی در بین ماه های سپتامبر تا اکتبر سال 2023، فرد متقاضی می بایست در انگلستان حضور یافته و در کلاس های دوره تحصیلی دانشگاهی خود حاضر شود.

از زمانی که پذیرش موقت اعلام شود، به مدت 8 ماه بررسی و انتخاب افراد برای انتخاب نهایی افراد مناسب برای دریافت بورسیه چونینگ انگلستان به طول می انجامد.

 

در پایان لازم به ذکر است جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی انگلستان و ویزا و مسائل مربوط به تحصیل رشته های مختلف در دانشگاه های انگلیس و تعیین وقت مشاوره می توانید با شماره موسسه مهاجرتی پرگاس پارس در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید:

021-88662180

اینستاگرام ماکانال ما

  • بورسیه چونینگ انگلستان چیستمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top