info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

افتتاح حساب بانکی در فرانسه

اگر در فرانسه زندگی و کار می کنید، باز کردن یک حساب بانکی در فرانسه پرداخت های محلی را آسان تر می کند. برای برخی از تراکنش‌ها، مانند اجاره یا خرید ملک فرانسوی، داشتن حساب بانکی اجباری است، بنابراین هرچه سریع تر برای افتتاح حساب بانکی در فرانسه اقدام نمایید.افتتاح حساب بانکی در فرانسه

 

بانکداری در فرانسه

فرانسه دارای یک سیستم بانکی بسیار توسعه یافته است که متشکل از 266 بانک خصوصی و بین المللی، به علاوه بیش از 300 بانک منطقه ای دولتی و سایر مؤسسات اعتباری است. بانک دو فرانس بانک مرکزی ملی کشور است که بخش بانکی را از طریق Autorite de Controle Prudentiel et de Resolution (ACPR) نیز تنظیم می کند.

 

آیا به یک حساب بانکی در فرانسه نیاز دارید؟

زندگی در فرانسه بدون داشتن حساب بانکی فرانسوی امکان پذیر است زیرا هیچ الزام قانونی برای داشتن آن وجود ندارد. با این حال، مدیریت امور مالی خود از یک حساب خارج از کشور دشوار و احتمالاً پرهزینه خواهد بود. این امر به ویژه در مورد مواردی مانند دریافت دستمزد و پرداخت قبوض آب و برق در فرانسه صادق است. داشتن یک حساب بانکی فرانسوی در مواردی مانند گرفتن وام مسکن فرانسه به شما کمک می کند.

 

نکات مهم قبل از افتتاح حساب بانکی در فرانسه

اگر قبل از افتتاح حساب بانکی در فرانسه نقل مکان کنید، می توانید امور مالی خود را مدیریت کرده و با استفاده از یک حساب خارج از کشور پرداخت ها را انجام دهید. اکثر مشاغل فرانسوی کارت هایی مانند ویزا و مسترکارت را می پذیرند. می‌توانید از دستگاه‌های خودپرداز در بانک‌ها به صورت رایگان استفاده کنید، اما باید هزینه‌های صادر شده توسط بانک خانگی خود را بررسی کنید. اگر قصد افتتاح حساب بانکی در فرانسه را دارید، می توانید قبل از حرکت خود این کار را انجام دهید. برخی از بانک های فرانسه حساب های غیر مقیم (غیر مقیم کامل) را ارائه می دهند که می توانند از خارج از کشور اداره شوند. بسیاری از بانک های چند ملیتی نیز در فرانسه شعبه دارند، بنابراین اگر بانک اصلی شما دارای پایگاه فرانسوی است، نباید نگرانی برای انتقال داشته باشید. به‌علاوه، اگر بتوانید ثابت کنید که اقامت طولانی‌مدت در این کشور دارید و می‌توانید یک آدرس فرانسوی ارائه دهید، برخی از بانک‌های فرانسوی به شما کمک می‌کنند تا قبل از نقل مکان، یک حساب ایجاد کنید.

 

انواع حساب بانکی در فرانسه

سه نوع کلی حساب بانکی فرانسوی برای افراد وجود دارد:

 

حساب جاری (compte courant) – یک حساب بانکی پایه در فرانسه برای مدیریت پول روزمره، با دسترسی آسان به وجوه و بدون کارمزد در بسته اصلی است. بسیاری از بانک ها حساب های تخصصی ارائه می دهند، به عنوان مثال. حساب های دانشجویی، حساب افراد جوان و حساب های غیر مقیم.

 

حساب پس انداز عمومی (Livret) - یک حساب بانکی فرانسوی برای ذخیره وجوهی که استفاده فوری از آن وجود ندارد که دسترسی آسانی دارد و می توانید به راحتی پول را به حساب جاری خود منتقل کنید. اکثر بانک ها گزینه حساب پس انداز بدون مالیات (Livret A) را نیز ارائه می دهند.

 

حساب پس انداز بلندمدت (Compte a Terme یا Compte d'Epargne Logement) - حساب هایی برای کسب سود بالاتر به منظور پس انداز پول برای مسائلی مانند خرید خانه در فرانسه.

 

امکان افتتاح حساب مشترک با اکثر بانک های فرانسوی وجود دارد. اگر حسابی را به دو نام باز می‌کنید (مثلاً برای یک زوج)، می‌توانید آن را به‌عنوان [name] و [name] تنظیم کنید که در آن هر دو دارنده حساب باید پرداخت‌هایی مانند چک یا [name] یا [name] را امضا کنند  که در آن فقط امضا یا مجوز از یک دارنده حساب مورد نیاز است.

 

حساب های خارج از کشور

مهاجرانی که در فرانسه زندگی می کنند ممکن است متوجه شوند که افتتاح یک حساب بانکی بین المللی در خارج از کشور بهترین راه برای مدیریت امور مالی آنها است. این مسئله  به ویژه برای افرادی که در خارج از کشور کار می کنند، زمان زیادی را در کشور سپری می کنند، یا به طور مکرر پول بین کشورها انتقال می دهند مفید است. حساب‌های آف شور در خارج از کشور محل اقامت دارنده قرار دارند و معمولاً مزایای متمایزی مانند طیف وسیع‌تری از خدمات فرامرزی و مالیات کمتر بر وجوه ارائه می‌دهند. بسیاری از بانک های بزرگ فرانسوی، بانکداری بین المللی فراساحلی را در فرانسه ارائه می کنند.

 

حساب های بانکی در فرانسه

بانک‌های فرانسوی که حساب‌های مناسب برای مقیمان مهاجر ارائه می‌دهند عبارتند از:

 

Banque Populaire

بخشی از گروه BPCE، با گزینه‌های حساب جاری و حساب پس‌انداز که شامل خدمات مهاجرتی بین‌المللی مانند نقل و انتقالات بین‌المللی آسان و راه‌اندازی حساب از خارج است. خدمات بانکداری آنلاین و موبایلی و گزینه های پرداخت گوشی هوشمند نیز در دسترس هستند.

 

BNP Paribas

یکی از بزرگترین بانک های فرانسه، هم حساب های جاری و هم پس انداز و همچنین گزینه های بانکداری آنلاین را ارائه می دهد. همچنین یک حساب کاربری جوان برای افراد 18 تا 24 ساله با تخفیف در هزینه ها و خدمات وجود دارد. BNP Paribas در سطح جهانی فعالیت می کند، اما خدمات در برخی کشورها محدودتر است، بنابراین برای دسترسی به برخی از محصولات و خدمات لازم است در فرانسه باشید.

 

Crédit Agricole

این شبکه بانکی تعاونی فرانسوی دارای یک عملکرد ترکیبی است که به مشتریان امکان می دهد خدمات و ویژگی های بانکی را متناسب با نیازهای فردی خود تنظیم کنند. این شامل ابزارهای مدیریت پول، خدمات پرداخت و گزینه های بانکداری دیجیتال است. این بانک همچنین یک سرویس بانکی انگلیسی زبان بریتلاین را اجرا می کند که برای راه اندازی حساب در خارج از کشور ایده آل است.

 

جایگزینی برای افتتاح حساب بانکی در فرانسه نزد یک بانک فرانسوی، بانکداری با یک بانک بین المللی مستقر در فرانسه است که شامل موارد زیر می شود:

Axa Banque

Barclays

Citibank

Deutsche Bank

HSBC

 

یکی دیگر از گزینه‌های راحت که برای راه‌اندازی از خارج از کشور،  بانکداری با یک بانک آنلاین یا موبایلی است که در فرانسه فعالیت می‌کند. اینها به شما امکان دسترسی فوری 24/7 به حساب خود را می دهند و تراکنش های پرداخت برون مرزی را ارائه می دهند. بانک های آنلاین و موبایل در فرانسه عبارتند از:

bunq

Hello Bank

N26

Revolut

 

انتخاب بانک در فرانسه

هنگام افتتاح حساب بانکی در فرانسه، باید خرید کنید و بررسی کنید که کدام عوامل برای شما مهم هستند. آیا به دنبال هزینه ها، راحتی یا میزان خدمات کمتری هستید؟ مواردی که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید می توانند موارد زیر باشند:

 

هزینه‌ها - درک کامل همه هزینه‌ها و هزینه‌های مختلف، که اغلب بین ارائه‌دهندگان مختلف بسیار متفاوت است، می‌تواند دشوار باشد.

سهولت دسترسی – خدمات آنلاین، تلفن همراه، تلفن و حضوری چگونه است؟ اگر می خواهید 24 ساعته از طریق تلفن هوشمند خود به حساب خود دسترسی داشته باشید، حساب بانک تلفن همراه فرانسه می تواند مناسب ترین گزینه باشد.

طیف وسیعی از خدمات - ممکن است بخواهید ببینید چه چیزی از نظر انتقال پول بین‌المللی یا طرح‌های پس‌انداز بازنشستگی فرانسه ارائه می‌شود.

خدمات انگلیسی زبان – این خدمات در بانک‌های بین‌المللی و بانک‌های آنلاین آسان‌تر است، اما در بانک‌های کوچک‌تر و منطقه‌ای کمتر.

 

نحوه افتتاح حساب بانکی در فرانسه به عنوان مهاجر

می توانید به هر شعبه مراجعه کنید و درخواست افتتاح حساب کنید. این احتمال وجود دارد که کارکنان حتی در بانک های بزرگ در شهرهای بزرگ انگلیسی صحبت نکنند، بنابراین بردن یک مترجم با خود می تواند فرآیند را تسهیل کند. شعبه ها معمولاً از دوشنبه تا جمعه از ساعت 09:00 تا 17:00 باز هستند و در ساعات ناهار بسته می شوند (بعضی از آنها در نیمه روز شنبه باز هستند).

 

معمولاً از شما خواسته می‌شود که مدارک زیر را نشان دهید:

هویت شما (به عنوان مثال پاسپورت)

آدرس شما (به عنوان مثال، قبض آب و برق فرانسه، قرارداد اجاره خانه شما در فرانسه)

وضعیت اقامت شما (به عنوان مثال، ویزای فرانسه)

برخی از بانک ها اثبات وضعیت شغلی یا دانشجویی درخواست کنند. اتباع خارجی بدون مجوز اقامت طولانی‌مدت اگر مشغول به کار یا تحصیل نباشند، باز کردن حساب برایشان دشوارتر است. اگر هنوز بانک ممکن است از شما بخواهد که قبل از صدور یک حساب بانکی یا کارت اعتباری، یک مرجع از کارفرمای خود یا ضمانت نقدی ارائه دهید. اگر مدارک شما به زبان فرانسوی نیست، ممکن است مجبور باشید یک ترجمه محضری یا ترجمه تایید شده با مهر آپوستیل ارائه دهید. شما باید اسناد بانکی خود (کارت بدهی، شماره حساب، دسته چک) را ظرف 7 تا 14 روز دریافت کنید.

 

باز کردن یک حساب بانکی فرانسوی قبل از نقل مکان

امکان افتتاح حساب غیر مقیم در برخی از بانک های فرانسوی وجود دارد، اگرچه برخی از آنها به حداقل سپرده نیاز دارند. همچنین محدودیت هایی برای افتتاح حساب ها از برخی کشورها (به عنوان مثال، برخی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا/EFTA) وجود دارد. شما باید مدارک (مدرک شناسایی، آدرس، مدرک درآمد) را به صورت آنلاین یا از طریق پست ارسال کنید. اگر بانک اسناد را به صورت چاپی درخواست کند، لازم است آن را تأیید کنید. شما می توانید این کار را با گرفتن یک نسخه محضری، یک مهر آپوستیل، یا مراجعه به شعبه بانک یا «بانک خبرنگار» در کشور خود انجام دهید.

 

اگر بتوانید اثبات کنید که برای مدت طولانی در فرانسه هستید، برخی از بانک ها به شما کمک می کنند قبل از مهاجرت یک حساب فرانسوی ترتیب دهید. با این حال، باید بتوانید جزئیات حرکت خود و سپس یک آدرس فرانسوی را بعداً ارائه دهید.

بانک هایی که خدمات بانکی روزانه را در فرانسه و خارج از کشور ارائه می دهند، می توانند به باز کردن حساب در شعبه فرانسه برای شما کمک کنند. اینها شامل بانک های بین المللی مانند HSBC و همچنین بانک فرانسوی Credit Agricole (از طریق سرویس Britline) می شود. گزینه دیگر افتتاح حساب در یک بانک آنلاین است، مانند:

BforBank

bunq

N26

Revolut

 

افتتاح حساب بانکی دیجیتال یا موبایل در فرانسه

اکثر بانک‌های امروزی در فرانسه خدمات خود را به‌صورت آنلاین و از طریق برنامه‌های بانکداری تلفن همراه ارائه می‌کنند، اگرچه این خدمات فقط برای ساکنان فرانسه در دسترس است. برخی از بانک ها برای افتتاح حساب بانکی فرانسوی به صورت آنلاین هزینه کمی دریافت می کنند. بسته‌های دیگر می‌تواند شامل خدمات بانکداری آنلاین رایگان، اما هزینه‌های بالا برای هر چیز اضافی (مانند خدمات درون شعبه) باشد. بنابراین، ارزیابی نیازهای شما بسیار مهم است.

حساب‌های فقط تلفن همراه مانند آن‌هایی که از طریق N26، bunq، LeoPay و Revolut در دسترس هستند برای افراد غیر مقیم نیز موجود است. اگر از قبل حساب بانکی دارید و می خواهید به بانکداری موبایلی بروید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که اپلیکیشن موبایل بانک را دانلود کنید. برای باز کردن یک حساب بانکی فقط برای تلفن همراه، معمولاً باید یک آدرس فیزیکی، آدرس ایمیل و شماره موبایل ارائه دهید.

 

نحوه افتتاح حساب بانکی تجاری در فرانسه

اکثر بانک های فرانسوی بانکداری تجاری و همچنین بانکداری شخصی را ارائه می دهند. با این حال، افتتاح حساب بانکی در فرانسه برای مقاصد تجاری یک فرآیند طولانی دارد که شامل کارهای اداری زیادی است. بانک ها می خواهند مطمئن شوند که کسب و کار قانونی و مجاز است

اگر به سادگی می خواهید یک حساب جداگانه برای کار آزاد در فرانسه باز کنید یا در حال راه اندازی یک تجارت فرانسوی هستید که ثبت نشده است (به عنوان مثال، تاجر انحصاری یا مشارکت عمومی)،. با این حال، اگر شما در حال راه اندازی یک شرکت محدود هستید، احتمالاً باید موارد زیر را علاوه بر اسناد شخصی ارائه دهید:

 

اساسنامه شرکت

K-bis (سند شناسه قانونی شرکت که ثابت می کند تجارت در ثبت تجارت و شرکت های فرانسه ثبت شده است).

حداقل سپرده (این میزان بین بانک ها و نوع حساب تجاری متفاوت است)

مانند حساب های شخصی، بانک ها موظف به ارائه حساب به مشاغل نیستند و ممکن است از قبل سوالات زیادی بپرسند. این موارد ممکن است مواردی مانند طرح های تجاری، پیش بینی جریان نقدی و ماهیت کسب و کار را پوشش دهد.

این روند گاهی ممکن است چندین ماه طول بکشد و شامل چند جلسه است که مدیران کسب و کار نیاز به حضور دارند. کارمزدهای بانکداری تجاری معمولاً بیشتر از بانکداری شخصی است، بنابراین قبل از ثبت نام برای حساب، این کارمزدها را از قبل درخواست کنید.

برخی از خدمات حساب‌های آنلاین ارائه می‌دهند که می‌توانند بانکداری تجاری را آسان‌تر کنند که شامل موارد زیر می شود:

Blank

Sogexia

 

چگونه برای فرزندان خود حساب بانکی در فرانسه باز کنیم؟

حساب های بانکی کودکان در بسیاری از بانک های فرانسه موجود است. برخی از بانک ها ممکن است حساب یک فرد جوان برای کودکان در سن مدرسه داشته باشند. برخی دیگر ممکن است برای کودکان حساب های پس انداز ارائه دهند که می تواند در بدو تولد باز شود. اگر بخواهید از طرف فرزندتان حساب باز کنید، هر ارائه‌دهنده بانکی فرآیند و الزامات متفاوتی دارد. به طور کلی، حساب‌هایی که توسط افراد زیر 18 سال افتتاح می‌شود، معمولاً به نامه‌ای از طرف والدین یا قیم نیاز دارند.

اگر از طرف یک کودک زیر 18 سال حساب باز می کنید، معمولاً باید برای خود و فرزندتان شناسه ارائه کنید. همچنین باید مدرک نشانی را نشان دهید. بهترین راه برای افتتاح حساب برای فرزندتان این است که هر دو شخصا به شعبه مراجعه کنید. اگر این امکان وجود نداشته باشد، در صورت ارائه مدارک لازم، بانک ها می توانند به افتتاح حساب اقدام نمایند. برخی به شما اجازه می دهند حساب را بصورت آنلاین باز کنید.

 

اگر از داشتن حساب بانکی در فرانسه رد شدید چه باید کرد؟

اگر در مدت اقامت فرانسه ، بانک درخواست شما را رد کرد، می‌توانید درخواست نامه رد (نامه رد) کنید که طبق قانون موظف به ارائه آن هستند بدهید. با این حال، بانک مجبور نیست دلیل خود را برای امتناع توضیح دهد.

 

اگر سابقه مالی شما خوب باشد، می توانید نامه امتناع را به همراه شناسنامه و مدرک اقامت خود به بانک فرانسه (بانک فرانسه) ببرید. بانک از شما می خواهد که یک droit au compte را تکمیل کنید. ظرف چند روز، بانک فرانسه، بانکی را تعیین می کند که موظف است شما را بپذیرد. نامه ای به شما داده می شود تا به بانک تعیین شده ببرید.

 

خدمات بانکی در فرانسه

بانک های فرانسوی طیف وسیعی از خدمات مالی را مشابه بانک های سایر کشورهای اروپایی ارائه می دهند. علاوه بر حساب‌های جاری و پس‌انداز، کارت‌های نقدی و کارت‌های اعتباری، احتمالاً خدمات زیر را از طریق بانک‌ها پیدا خواهید کرد:

بیمه در فرانسه

گزینه های استقراض از جمله وام، اضافه برداشت، و وام مسکن فرانسه

سرمایه گذاری از برنامه های بازنشستگی گرفته تا معاملات بازار سهام

انتقال پول بین المللی

انتقال پول بین المللی در فرانسه

برای انتقال پول بین المللی، راه حل های جایگزینی برای بانک ها وجود دارد که می تواند ارزان تر و راحت تر باشد، مانند:

Atlantic Money

CurrencyFair

Wise

 

مدیریت حساب بانکی خود در فرانسه

شما می توانید نحوه مدیریت پول و امور مالی خود را با بانک های فرانسوی، چه از طریق خدمات پیشخوان یا از راه دور، انتخاب کنید. اکثر بانک های فرانسوی موارد زیر را ارائه می دهند:

بانکداری حضوری - بسیاری از ساکنان فرانسه هنوز در شعبه محلی خود بانک دارند و هنوز شعبه های فیزیکی زیادی در خیابان وجود دارد. خدمات پیشخوان می تواند از پرداخت ها تا مشاوره مالی متغیر باشد، اما تعداد زیادی از کارمندان انگلیسی زبان را پیدا نخواهید کرد.

بانکداری آنلاین – از طریق بانکداری آنلاین می توانید به صورت 24 ساعته به حساب خود دسترسی داشته باشید. این یکی از ویژگی های کلیدی اکثر بانک های مدرن است. بیشتر خدمات و محصولات، از جمله وام ها، به صورت آنلاین قابل دسترسی هستند و برخی از بانک ها اکنون سیستم های گفتگوی آنلاین زنده برای رسیدگی به مشکلات دارند.

بانکداری تلفن همراه - بانکداری از طریق تلفن هوشمند با استفاده از برنامه های بانکداری تلفن همراه به طور فزاینده ای رایج است. بانک‌هایی که فقط تلفن همراه دارند، تمام خدمات خود را از طریق یک اپلیکیشن ارائه می‌کنند و اصلاً از شعب فیزیکی استفاده نمی‌کنند. می‌توانید وجوه خود را مدیریت کنید، به خدمات دسترسی داشته باشید و طیف وسیعی از پرداخت‌ها را با لمس صفحه انجام دهید.

 

تغییر بانک یا بستن حساب بانکی در فرانسه

شما می توانید اکثر حساب های پس انداز جاری و استاندارد را در بانک های فرانسه به صورت رایگان ببندید. برای انجام این کار، نمی توانید هیچ گونه اضافه برداشت یا بدهی معوقی در مقابل حساب داشته باشید. ممکن است مجبور شوید برای انواع خاصی از حساب‌های پس‌انداز و حساب‌های پس‌انداز بلندمدت کارمزد بپردازید. پس از معرفی یک قانون جدید در سال 2017، بانک جدید شما مسئول انتقال رایگان حساب شما در صورت تمایل به تغییر بانک در فرانسه است. مشتریان یک «اجازه تحرک بانکی» را امضا می‌کنند و بانک ۲۲ روز فرصت دارد تا انتقال حساب شما را از بانک قدیمی‌تان تکمیل کند.

اگر خودتان یک حساب بانکی در فرانسه می بندید، مطمئن شوید که:

دریافت تأییدیه کتبی از بانک مبنی بر اینکه حساب فعال نیست.

هیچ پرداخت معوقه ای مانند پرداخت اجاره، بدهی مستقیم، یا سفارشات ثابت خارج شده از حساب نداشته باشید.

به کارفرمای خود و هرکس دیگری که به این حساب پرداخت می کند اطلاع دهید که دیگر استفاده نمی شود.

 

موسسه مهاجرتی پرگاس پارس با تکیه بر وکلای متخصص خود در کلیه کشورهای دنیا همراه شما در انجام کلیه مراحل کار مهاجرت به فرانسه از روش های مختلف می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

021-88662180

اینستاگرام ماکانال ما

  • افتتاح حساب بانکی در فرانسهمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top