info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

بهترین کشور برای مهاجرت مهندس مواد و متالورژی

متخصصان رشته های فنی و مهندسی برای انتخاب کشور مناسب مهاجرت کاری خود باید بسته به شرایط رشته شان از میان کشورهای صنعتی اقدام به انتخاب مقصد نمایند. متخصصان رشته مهندسی مواد و متالورژی نیز از این اصل مستثنی نیستند. متخصصان این رشته که در اصل رشته مهندسی مواد نام داشته و متالورژی اصلی ترین گرایش آن است بیشتر در کشورهای صنعتی که صنایع مرتبط با فلزات در آنها بسیار پر رونق است، شانس کار خواهند داشت. به همین جهت در این مطلب به شرایط اصلی ‌ترین کشورهایی که به عنوان مقصد مهاجرت هموطنان عزیزمان شناخته می شوند اشاره می نماییم تا متخصصان این رشته در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مهندس مواد و متالوژی با دقت و اطلاعات بیشتری عمل نمایند.به طور کلی وظیفه مهندسان مواد و متالورژی، تحقیق و پژوهش در زمینه خصوصیات فلزات و همچنین سایر مواد غیر فلزی می باشد و آنان در مسئولیت های مختلف در شرکت ها و سازمان های مختلفی از جمله شرکت های مهندسین مشاور، شرکت های معدنی، شرکت های تولید، فرآوری و ساخت صنایع فلزی، موسسات تحقیقاتی دولتی، موسسات آکادمیک و دانشگاهی، و غیره مشغول به کار می شوند. گرایش های اصلی رشته مهندسی مواد عبارتند از: مهندسی مواد متالوژی صنعتی، مهندسی مواد متالورژی استخراجی، مهندسی مواد سرامیک، مهندسی مواد خوردگی، مهندسی مواد، مهندسی مواد گرایش برق، مهندسی ریخته گری، مهندسی هیدرو متالوژی، مهندسی متالوژی فیزیکی، مهندسی جوشکاری و مهندسی پیرومتالورژی.

به منظور انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مواد و متالورژی بازار کار این رشته در کشورهای مختلف باید بررسی شود و بعنوان اولین فاکتور شرایط بازار کاری کشورهای مختلف و مقایسه آنها باید در نظر گرفته شود. طبیعتاً به علت ماهیت رشته مهندسی مواد و متالورژی، متخصصان این رشته می توانند در کشورهای صنعتی و پیشرفته دنیا شانس بیشتری برای پیدا کردن کار داشته باشند زیرا صنایع مرتبط با رشته آنها در این کشورها در شرایط بسیار مناسبی قرار دارند.

دیگر فاکتور مهم در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مهندس مواد و متالورژی میزان درآمد متخصصان این رشته در کشورهای مختلف می باشد که حتما باید مورد مقایسه قرار گیرد. اما میانگین هزینه های زندگی در کشورها نیز در کنار این موضوع باید مورد مقایسه قرار گیرد. همچنین میزان مالیات بر درآمد شاغلین نیز باید از ذهن دور نماند. زیرا با در نظر گرفتن مجموع این موارد می ‌توان رفاه نسبی را در کشورهای مختلف مورد مقایسه قرار داد.

همچنین باید در نظر داشت که فاکتور زبان نیز در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مهندس مواد و متالوژی باید در نظر گرفته شود. برای افرادی که به زبان آلمانی تسلط داشته و می ‌توانند مدرک زبان آلمانی معتبر ارائه نمایند، قطعاً کشورهای پیشرفته و صنعتی آلمانی زبان همچون آلمان، اتریش و سوئیس می ‌توانند گزینه های مناسب به حساب آیند. برای افرادی که به زبان انگلیسی تسلط بالایی دارند و می توانند مدرک زبان انگلیسی معتبر همچون آیلتس ارائه نمایند کشورهایی چون کانادا، انگلستان، آمریکا، استرالیا و نیوزلند به طور قطع بهترین گزینه ها برای مهاجرت کاری به حساب می آیند.

اما پس از انتخاب کشور برای مهاجرت کاری، متقاضیان از دو راه می توانند برای ورود به بازار کار کشور مورد نظر اقدام نمایند. اولین مورد اخذ ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار از کشور مورد نظر است که راهی بسیار پر ریسک به حساب می آید. اما راه دوم که راه بهتر به شمار می ‌رود، اخذ جاب افر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در کشور مورد نظر است. برای این منظور متقاضیان باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای کارفرمایان فعال در اکوسیستم کسب و کار کشور مورد نظر در زمینه کاری خود ارسال نمایند تا بتوانند نظر آنان را جلب نمایند. در صورتی که شرایط آن مناسب باشد به طور معمول از آن ها برای شرکت در یک مصاحبه شغلی که عمدتاً به صورت آنلاین برگزار می شود، دعوت به عمل می آید. در آن مصاحبه شغلی این افراد  باید سعی کنند کارفرما را به استخدام خود مجاب نمایند. در این صورت می‌ توانند یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری دریافت نموده و از این طریق ویزای کاری کشور مورد نظر را نیز دریافت نمایند. در برخی از کشورها از جمله استرالیا و کانادا برای اخذ ویزای کار فاکتورهای متعددی را در نظر می گیرند که به علت امتیاز محور بودن ویزای کار این کشورها افراد متقاضی باید از فاکتورهای تعیین شده که فاکتورهایی همچون شرایط سنی، میزان سابقه کاری، سطح تحصیلات دانشگاهی و همچنین داشتن مدرک زبان است، امتیازات لازم را کسب نمایند.

متقاضیان مهاجرت مهندس مواد متالورژی به خارج از کشور باید تمام این فاکتورها را در کنار هم در نظر گرفته و برای اینکه مهاجرت کاری موفقی داشته باشند حتماً بسته به شرایط خود بهترین کشور برای مهاجرت مهندس مواد و متالورژی را انتخاب نموده و سپس برای اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در آن کشور اقدام نمایند. در این بخش به شرایط تک تک این کشورها اشاره می نماییم تا با کمک آن عزیزان هموطن بتوانند انتخاب آگاهانه تری داشته باشند.

 

مهاجرت مهندس مواد و متالورژی به کانادا

از اصلی ترین گزینه ها در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مهندس مواد و متالورژی کشور کانادا می باشد که بعنوان اصلی ترین مقصد مهاجرت کاری در دنیا شناخته می شود. بسیاری از متخصصان رشته ‌های مختلف همه ساله مشتاق ورود به بازار کار این کشور هستند. افرادی که شرایط مهاجرت مهندس مواد و متالورژی به کانادا را داشته باشند، می ‌توانند از مزایای کار در این کشور بهره مند شوند. اصلی ترین مزایای مهاجرت مهندس مواد و متالوژی به کانادا بالا بودن درآمد متخصصان این رشته در این کشور است. به طور میانگین یک مهندس مواد و متالورژی در کشور کانادا حدود ۴۱ دلار دلار در ساعت دستمزد می گیرد که حداقل دستمزد متخصصان این رشته ۲۵ دلار و حداکثر آن حدود ۷۳ دلار می باشد. طبیعتاً میزان درآمد مهندسان مواد و متالورژی در کشور کانادا بسته به میزان سابقه و تجربه کاری آن ها می ‌تواند بالاتر یا پایین تر بوده و همچنین شرایط شرکت کارفرما نیز دیگر عامل اساسی در تعیین دستمزد برای مهندسان متالورژی در این کشور می ‌باشد. متخصصان این رشته در صورتی که قصد اخذ مجوز کار در کشور کانادا را داشته باشند، باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای سازمان مهندسی استان مربوطه در کشور کانادا ارسال نمایند تا بتوانند مجوز کار به عنوان یک مهندس حرفه ‌ای را در این کشور به دست آورند. بدین منظور حداقل باید مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد رشته مهندسی مواد را داشته باشند. همچنین داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر همچون آیلتس نیز برای آن الزامی است. البته اگر این افراد قصد داشته باشند در استان کبک، تنها استان فرانسوی زبان کشور کانادا، مشغول به کار شوند باید مدرک زبان فرانسه معتبر ارائه نمایند. همچنین پس از تایید مدارک، این افراد باید به مدت سه یا چهار سال در ابتدای امر در این کشور زیر نظر مهندسین رجیستر شده در کشور کانادا کار کرده و سپس مجوز کار به عنوان مهندسی مستقل را به دست آورند.

رشته مهندسی مواد و متالورژی در لیست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا نیز با کد ۲۱۴۲ قرار گرفته است. به همین دلیل متقاضیان کار در این رشته در کشور کانادا می توانند شانس اخذ ویزای نیروی کار ماهر یا اسکیل ورکر را داشته باشند فقط کافیست این افراد یک پیشنهاد کاری یا جاب آفر از کارفرمایان فعال در این کشور دریافت نموده و از فاکتورهای دیگر همچون میزان سابقه کاری، میزان و سطح تحصیلات دانشگاهی، شرایط سنی، داشتن مدرک زبان فرانسه یا انگلیسی و همچنین فاکتور انطباق پذیری، امتیازات لازم یعنی حداقل ۶۷ را به دست آورند.

 

مهاجرت مهندس مواد و متالورژی به استرالیا

کشور مهاجر پذیر استرالیا را نیز می‌ توان دیگر گزینه اصلی جهت انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مهندسی مواد و متالورژی به حساب آورد. در این کشور نیز شرایط بازار کار رشته مهندسی مواد بسیار مناسب است و صنایع مرتبط با این رشته در این کشور از پویایی بالایی برخوردارند. دانشگاه های این کشور از سطح آموزشی بسیار بالایی برخوردارند و بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا مشتاق تحصیل در استرالیا در رشته های مختلف از جمله همین رشته مهندسی مواد و متالورژی می باشند. اما به علت رو به رشد بودن بازار کار این رشته در کشور استرالیا و نیاز روز افزون صنایع این کشور، نیاز بازار کار این کشور به نیروی کار متخصص این رشته تنها نمی تواند از طریق فارغ التحصیلان دانشگاه های خود این کشور تامین گردد. به همین جهت این کشور به متخصصان این رشته که در دانشگاه‌ های سایر کشورها تحصیل کرده ‌اند و مشتاق استفاده از فرصت مهاجرت مهندس مواد متالوژی به استرالیا هستند این امکان را می ‌دهد که بتوانند با اخذ ویزای کار استرالیا وارد این کشور شده و در اکوسیستم کسب و کار این کشور مشغول به کار شوند. برای این منظور دو راه پیش روی این افراد است. راه اول این است که این افراد یک ویزای جستجوی کار جاب سیکر کشور استرالیا را دریافت نموده و در طول زمانی که به آنان داده می شود، یک شغل مرتبط با رشته خود را در این کشور بیابند و مشغول به کار شوند که اصلاً روش مناسبی نبوده و به هیچ وجه به مشتاقان استفاده از فرصت مهاجرت مهندس مواد و متالوژی به استرالیا این روش را توصیه نمی کنیم. روش مطمئن این است که متقاضیان مهاجرت مهندس مواد متالورژی به استرالیا مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای کارفرمایان فعال در اکوسیستم کسب و کار این کشور که در زمینه ‌های مرتبط با رشته آنها فعالاند ارسال نمایند تا شرایطشان مورد بررسی قرار گیرد. اگر شرایط آنان مناسب باشد، معمولاً کارفرمایان از آن برای شرکت در یک مصاحبه شغلی که عمدتاً به صورت آنلاین برگزار می شود دعوت به عمل می آورند و آنها باید تسلط خود به زبان انگلیسی و همچنین مهارت های ارتباطی و مهارت های رشته مهندسی مواد و متالورژی از جمله نرم افزار های مربوطه را در این مصاحبه به کارفرما اثبات نمایند و وی را به استخدام خود مجاب کنند. در این صورت می‌ توانند یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری معتبر از آن ها دریافت نموده و برای اخذ ویزای کار استرالیا اقدام نمایند. ویزای کار استرالیا نیز مانند کانادا یک ویزای امتیاز محور است و برای اخذ آن علاوه بر داشتن جاب آفر یا پیشنهاد کاری، متقاضیان باید مدرک زبان انگلیسی معتبر همچنان آیلتس، تافل یا pte ارائه نموده و همچنین از فاکتورهایی چون شرایط سنی، سطح تحصیلات دانشگاهی و همچنین میزان سابقه و تجربه شغلی امتیازات لازم را به دست آورند. به طور میانگین درآمد مهندسان مواد و متالورژی در استرالیا چیزی حدود ۸۴ هزار دلار در سال است که طبیعتا افراد تازه کار و بدون داشتن سابقه شغلی زیاد درآمدی به مراتب کمتر از این رقم به دست می ‌آورند. میانگین درآمد افراد با سابقه کاری زیر یک سال حدود ۴۴ هزار و ۵۰۰ دلار در سال است. اما مهندسان مواد و متالورژی با سابقه کاری بالای ۲۰ سال درآمدی بیش از ۱۳۰ هزار دلار در سال کسب می ‌کنند که این رقم نسبت به هزینه های زندگی در این کشور رقم بسیار مناسبی به حساب می آید.

 

مهاجرت مهندس مواد و متالورژی به آلمان

آلمان صنعتی ترین کشور عضو اتحادیه اروپا نیز که یکی از اصلی ‌ترین قدرتهای اقتصادی دنیا به شمار می ‌رود، می تواند از گزینه های اصلی انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مهندس مواد و متالورژی به حساب آید. صنایع کشور آلمان در زمینه های مختلف در شرایط بسیار مناسبی قرار دارند و مهندسان مواد و متالورژی به همین جهت در این کشور با بازار کار بسیار مناسبی روبرو هستند. به منظور استفاده از فرصت مهاجرت مهندس مواد و متالورژی به آلمان متقاضیان باید حداقل ۵ سال سابقه کاری در زمینه تخصصی رشته تحصیلی خود داشته باشند و طبیعتاً یک مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد این رشته را حداقل ارائه نمایند که باید مدارک آنان توسط سازمان نظام مهندسی ایالت مورد نظر آنان در کشور آلمان مورد تایید قرار گیرد. دلایل مختلفی برای استقبال از فرصت مهاجرت مهندس مواد و متالورژی به آلمان وجود دارد که اصلی ترین آنها شرایط مناسب بازار کار این کشور و مناسب بودن درآمد متخصصان این رشته در آلمان نسبت به هزینه های زندگی در این کشور است. به طور میانگین درآمد مهندسان مواد و متالوژی در آلمان چیزی حدود ۴۶ هزار یورو در سال است که برای افراد با تجربه بیش از ۶۰ هزار یورو و برای افرادی که سابقه کاری زیادی نداشته و به طور دقیق تر تازه فارغ التحصیل شده اند، حدود ۲۷ هزار یورو در سال می باشد. درآمد مهندسان مواد و متالورژی در ایالت های مختلف کشور آلمان نیز یکسان نیست و به عنوان مثال در فرانکفورت بالاترین میزان حقوق را این افراد می ‌توانند دریافت نمایند.

 

مهاجرت مهندس مواد و متالورژی به اتریش

اتریش نیز مانند آلمان بعنوان یکی از اصلی ترین قدرت های صنعتی و اقتصادی اتحادیه اروپا شناخته می‌ شود و بازار کار رشته های فنی مهندسی در این کشور بسیار مناسب است. این کشور صنعتی نیز در صنایع فلزی و صنایع مرتبط با رشته مهندسی مواد از کشورهای پیشرو به شمار می‌ رود و به همین جهت عده زیادی مشتاق مهاجرت مهندس مواد و متالورژی به اتریش هستند. دلایل مختلفی برای استقبال از فرصت مهاجرت مهندس مواد و متالوژی به اتریش می توان ذکر نمود. یکی از اصلی ‌ترین آنها مناسب بودن درآمدها در این کشور نسبت به هزینه های زندگی در آن است. همچنین باید در نظر داشت آرامش و کیفیت زندگی در شهرهای اتریش در دنیا مثال زدنی است و به همین جهت برای افرادی که قصد دارند در کشوری با بالاترین کیفیت زندگی ساکن باشند، اتریش می تواند بهترین گزینه به حساب آید.

 

مهاجرت مهندس مواد و متالورژی به سوئد

کشور سوئد صنعتی ترین کشور منطقه اسکاندیناوی که مردمان آن از سطح رفاه اجتماعی بسیار بالایی برخوردارن نیز می ‌تواند دیگر گزینه اصلی در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مهندس مواد و متالوژی به حساب آید. اما برای اخذ جاب آفر از کارفرمایان فعال در این کشور و همچنین اخذ ویزای کار این کشور، تسلط به زبان سوئدی که زبان رسمی مردمان آن است لازم می ‌باشد و متقاضیان استفاده از فرصت مهاجرت مهندس مواد و متالورژی به سوئد باید مدرک زبان سوئدی معتبر ارائه نمایند. البته باید در نظر داشت که امکان گذراندن دوره زبان سوئدی در خاک این کشور نیز برای متقاضیان فراهم است و افرادی که قصد کار در این کشور را دارند در صورت داشتن سایر شرایط می توانند دوره زبان سوئدی را در خاک این کشور بگذرانند. به طور میانگین درآمد مهندسان مواد و متالورژی در کشور سوئد بین ۱۵ تا ۴۵ هزار کرون متغیر می باشد که اصلی ‌ترین فاکتور در تعیین درآمد آنان میزان تجربه کاری و سابقه آنان است.

 

مهاجرت مهندس مواد و متالورژی به آمریکا

آمریکا یکی از اصلی ترین قدرت های صنعتی دنیا نیز می ‌تواند مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری مهندسان مواد و متالورژی به حساب آید. در این کشور صنایع پر تعدادی در زمینه های مختلف وجود دارد که از قدرتمند ترین صنایع دنیا محسوب می شوند. از اصلی ‌ترین دلایل استقبال از فرصت مهاجرت مهندس مواد و متالورژی به آمریکا درآمد بالای متخصصان این رشته در این کشور است که به طور میانگین این افراد چیزی حدود این 109 هزار دلار در سال درآمد دارند. افراد با تجربه کاری زیر یک سال که تازه فارغ التحصیل شده اند حدود ۶۶ هزار دلار و افراد با تجربه کاری بالا که معمولاً بالای ۲۰ سال را افراد با تجربه کاری بالا می دانیم، درآمد بالای ۱۴۹ هزار دلار در سال به دست می آورند.

 

 

 

موسسه مهاجرتی بین المللی پرگاس پارس با همکاری وکلای مجرب آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اقامت کاری مهندسان مواد و متالورژی و متخصصان مشاغل دیگر در کلیه کشورهای دنیا می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را پر نمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • بهترین کشور برای مهاجرت مهندس مواد و متالورژی
  • بهترین کشور برای مهاجرت مهندس مواد
  • بهترین کشور برای مهاجرت مهندس متالورژیمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top