info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

معادل سازی مدارک پیراپزشکی در ایتالیا

هر چند کشور ایتالیا از کشورهای چندان ثروتمند اروپایی به شمار نمی رود، با این حال بازار کار این کشور در برخی رشته ها به ویژه رشته های مرتبط با بخش سلامت و سیستم بهداشت و درمان شرایط مناسبی داشته و فرصت های شغلی زیادی در این بخش دارا می باشد.  به همین علت عده زیادی از متخصصین به ویژه در رشته های بخش سلامت همه ساله برای مهاجرت به این کشوراقدام می کنند. کشور ایتالیا، از کشورهای بسیار زیبا و خوش آب و هوای اروپا به حساب می آید و این موضوع خود یک دلیل دیگر برای استقبال از فرصت مهاجرت کاری به این کشور به شمار می رود. از این رو عده زیادی از هموطنان ما نیز با داشتن تخصص در رشته های مختلف به ویژه رشته های مرتبط با نظام سلامت، مشتاق استفاده از فرصت مهاجرت کاری به این کشور هستند. سیستم های بهداشت و درمان کشورهای مختلف دنیا علاوه‌ بر پزشک، دندانپزشک و داروساز به متخصصان رشته های پیراپزشکی نیز نیاز مبرم دارند و نمی توان یک فرآیند درمانی و بازیابی را بدون استفاده از خدمات متخصصان این رشته ها تصور نمود. به همین جهت اکثر کشورهای پیشرفته دنیا از جمله ایتالیا با کمبود نیروی کار متخصص در این رشته ها مواجه هستند و نیروی متخصص مورد نیاز خود را نمی توانند تنها از طریق فارغ التحصیلان دانشگاه‌ هایشان تامین نمایند. علاوه بر این به طور کلی کشورهای اروپایی از جمله کشور ایتالیا سال هاست با نرخ پایین و حتی منفی زاد و ولد روبرو هستند و این موضوع خود موجب کمبود نیروی کار فعال در این کشورها شده است. طبیعتا نرخ پایین زاد و ولد در چند دهه به پیری جمعیت این کشورها نیز انجامیده و پیری جمعیت به خودی خود موجب نیاز بیشتر به خدمات درمانی در این کشورها شده و به همین دلیل فرصت کار برای متخصصان این رشته ها از کشورهای مختلف دنیا در این کشورها پدید آمده است. به همین جهت سعی می‌ کنند متخصصان این رشته ها را که در کشورهای دیگر تحصیل نموده اند و دارای شایستگی علمی مناسبی هستند برای کار در سیستم بهداشت و درمان خود جذب نمایند. البته متخصصان این رشته ها بدون انجام فرآیند معادل سازی مدارک پیراپزشکی در ایتالیا یا ارزشیابی مدارک تحصیلی پیراپزشکی در این کشور، نمی ‌توانند مجوز کار در نظام سلامت این کشور اروپایی را دریافت نمایند.ایتالیا یکی از سیستم های بهداشت و درمان معتبر در اروپا را دارا بوده و متخصصان رشته های پیراپزشکی اشتیاق فراوانی به کار در این کشور دارند و بسیاری به همین دلیل سختی فرآیند معادل سازی مدارک پیراپزشکی در ایتالیا را به جان می خرند تا شانس کار در این کشور اروپایی را به دست آورند. از این رو باید در گام اول مدرک زبان ایتالیایی معتبر به دست آورده و در آزمون معادل سازی مدارک پیراپزشکی در ایتالیا شرکت نمایند. در صورتی که در در بخش تئوری و عملی این آزمون نمره قبولی را کسب کنند مجوز کار در سیستم بهداشت و درمان ایتالیا را به دست می آورند. البته پیش از آن باید حتماً یک دوره کارورزی در این کشور را نیز بگذرانند. نکته مهم در این مسیر داشتن تسلط بالا به زبان ایتالیایی است. زیرا علاوه بر اینکه برای اخذ مجوز کار در این کشور به داشتن مدرک زبان ایتالیایی معتبر نیاز است، برای موفقیت در آزمون معادل سازی مدارک پیراپزشکی در این کشور نیز تسلط به این زبان نیاز است، چون این آزمون به زبان ایتالیایی برگزار می گردد و داوطلبان باید به زبان تخصصی رشته خود نیز تسلط بالایی داشته باشند تا بتوانند با موفقیت از عهده آن بر آیند.

البته می دانیم که کشور ایتالیا عضوی از کنوانسیون بولونیاست و از این رو مدارک تحصیلی ارائه شده در تمامی رشته ها، حتی در رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های سایر کشورهای عضو این کنوانسیون که کشورهای اروپایی هستند نیز در این کشور بدون نیاز به معادل سازی مورد تایید است. به عنوان مثال اگر یک دانشجوی ایرانی به تحصیل پزشکی در روسیه، اسلواکی، آلمان، اسپانیا، اتریش، فرانسه یا هر یک از دیگر کشورهای عضو کنوانسیون بولونیا بپردازد، پس از اتمام دوره تحصیل خود فقط با داشتن مدرک زبان ایتالیایی، مجوز کار در نظام سلامت ایتالیا را بدست می آورد. این موضوع در مورد سایر رشته های بخش سلامت و سیستم بهداشت و درمان نیز صادق است. اما هموطنان عزیزمان که در کشور خودمان یا سایر کشورهای دنیا به تحصیل کلیه رشته های علوم پزشکی پرداخته اند، اگر قصد کار در نظام سلامت ایتالیا را داشته باشند، حتما باید مدارک تحصیلی خود را در این کشور معادل سازی کنند تا مجوز کار در سیستم بهداشت و درمان این کشور را به دست آورند.

 

کار پیراپزشکی در ایتالیا

به منظور از استفاده از فرصت کار پیراپزشکی در ایتالیا علاوه بر نیاز به معادل سازی مدارک تحصیلی برای اخذ مجوز کار در این کشور، ابتدا متقاضیان باید سعی کنند که یک کارفرمای فعال در اکوسیستم کسب و کار این کشور که در بخش سلامت فعال است را به استخدام خود مجاب نمایند تا از این طریق بتوانند ویزای کار ایتالیا را دریافت نمایند.

بدین منظور این افراد باید حتما مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای کارفرمایان فعال در بخش سلامت ایتالیا ارسال کنند. سپس مدارک آنان توسط کارفرمایان بخش سلامت ایتالیا مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که تاییدیه اولیه را به دست آورند از آنان برای شرکت در یک مصاحبه شغلی آنلاین دعوت به عمل می آید. این افراد باید سعی کنند در طول این مصاحبه خود را فردی ماهر و حرفه ای نشان داده و تسلط خود به زبان ایتالیایی را نیز به خوبی نمایان کنند تا جاب آفر یا پیشنهاد کاری را دریافت نموده و از این طریق ویزای کار ایتالیا را دریافت نمایند.

موسسه پرگاس پارس با سال ها تجربه در زمینه اخذ جاب آفر برای هموطنان عزیزمان از کشورهای مختلف اروپایی آماده ارائه خدمات در این زمینه به ویژه برای متخصصان رشته های علوم پزشکی و اعزای کادر درمان می باشد. خوشبختانه به ویژه به علت مشکلات ناشی از پاندمی کرونا، شرایط برای اعزام کادر درمان به اروپا تسهیل شده و این عزیزان شانس بیشتری برای کار پیراپزشکی در ایتالیا و سایر کشورهای اروپایی دارند.

 

 

در پایان لازم به ذکر است موسسه مهاجرتی پرگاس پارس با کارشناسان و وکلای مجرب خود در کلیه کشورهای ذکر شده و سایر نقاط دنیا، آماده ارائه خدمات در زمینه معادل سازی مدارک رشته های علوم پزشکی از جمله پیراپزشکی و به ویژه پرستاری در خارج از کشور از جمله کشور ایتالیا می باشد. جهت اخذ اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید با شماره این موسسه تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را تکمیل فرمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • معادل سازی مدارک پیراپزشکی در ایتالیا
  • ارزشیابی مدارک تحصیلی پیراپزشکی در ایتالیا
  • کار پیراپزشکی در ایتالیامطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top