info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

دانشگاه ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی

یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی که همه ساله در رنکینگ های بین المللی حائز رتبه های فاخری می شود، دانشگاه ژوهانسبورگ یا University of Johannesburg می باشد که در شهر ژوهانسبورگ در استان گائوتنک قرار گرفته است. این دانشگاه از سال 1967 تا سال 2004، با نام های Randse Afrikaanse Universiteit  یاRand Afrikaans University به فعالیت می پرداخته. اما تاسیس دانشگاه ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی به شکل کنونی به سال 2005 میلادی باز می گردد. توسعه کمی و کیفی چشمگیری در طول این مدت کوتاه در این دانشگاه جوان حاصل شده است. این دانشگاه دولتی، در حال حاضر با بیش از 3000 عضو هیئت علمی و کادر آموزشی، به بیش از 52 هزار دانشجو در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف، خدمات علمی، آموزشی و پژوهشی ارائه می نماید.برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی می بایست حتما مدرک زبان انگلیسی معتبر اخذ نمود. اگر داوطلب در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت می کند، باید حداقل نمره 6 را برای ورود به مقطع کارشناسی و 7 را برای ورود به مقطع کارشناسی ارشداخذ نموده باشد. برای داوطلبانی که در آزمون تافل آی بی تی شرکت می کنند نیز اخذ نمره حداقل 80 برای ورود به مقطع کارشناسی و 105 برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد، لازم می باشد.

 

شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی

شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی که دانشگاه ژوهانسبورگ در آن قرار دارد، در استان گائوتنگ، ثروتمندترین استان کشور آفریقای جنوبی واقع است. این شهر پایتخت اقتصادی و صنعتی کشور آفریقای جنوبی و یکی از بزرگترین شهرهای قاره آفریقا می باشد.  بزرگترین شهر کشور آفریقای جنوبی، در نزد مردم به شهر طلا شهرت دارد.

 

رتبه دانشگاه ژوهانسبورگ

از اصلی ترین مواردی که مشتاقان تحصیل در خارج از کشور برای انتخاب دانشگاه محل تحصیل خود در نظر می گیرند، رتبه بین المللی دانشگاه است. طبیعتا تحصیل در یک دانشگاه با رتبه عالی می تواند شانس بیشتری برای دستیابی به موقعیت های شغلی بهتر، پس از اتمام تحصیل را برای دانشجویان در پی داشته باشد. از این رو مشتاقان تحصیل در آفریقای جنوبی نیز سعی می کنند در بهترین دانشگاه های این کشور که صاحب رتبه های بین المللی بالایی هستند، تحصیل کنند. یکی از بهترین دانشگاه های این کشور که همواره رتبه بین المللی فاخری را در سال های مختلف در رنکینگ های بین المللی به خود اختصاص داده است، دانشگاه ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی می باشد. برای تبیین بهتر اعتبار این دانشگاه و ارزش تحصیل در آن قصد داریم رتبه دانشگاه ژوهانسبورگ در میان دانشگاه های دنیا و کشور آفریقای جنوبی را بر اساس رنکینگ موسسه معتبر کیو اس در یک بازه زمانی 4 ساله، از سال 2019 تا 2022 خدمتتان ارائه نماییم.

بر اساس اعلام موسسه کیو اس در سال 2019، رتبه دانشگاه ژوهانسبورگ در میان دانشگاه های آفریقای جنوبی 4 و در میان دانشگاه های دنیا، بین 551 تا 560 بوده است. در سال 2020، رنکینگ دانشگاه ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی در میان دانشگاه های این کشور همچنان 4 بوده و این دانشگاه با اندکی رشد رتبه ای بین 501 تا 510 را در میان دانشگاه های دنیا از آن خود کرده است. در سال 2021، رتبه دانشگاه ژوهانسبورگ در میان دانشگاههای آفریقای جنوبی، با یک پله ثعود 3 بوده و این دانشگاه با چندین پله صعود 439 دانشگاه های دنیا را از آن خود کرده است. در آخرین رتبه بندی موسسه  کیو اس که برای سال 2022 میلادی اعلام شده، رنکینگ دانشگاه ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی در میان دانشگاه های این کشور همچنان 3 بوده است. دانشگاه ژوهانسبورگ در این سال موفق شده بالاتر از دانشگاه هایی همچون دانشگاه استلنبوش و دانشگاه پرتوریا قرار گیرد. در این رده بندی بهترین دانشگاه آفریقای جنوبی به ترتیب دانشگاه کیپ تاون و دانشگاه ویتواترزرند بوده اند. در سال 2022، رنکینگ بین المللی این دانشگاه باز هم با رشد مواجه شده و رتبه 434 دانشگاه های دنیا را از آن خود کرده است.

دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا برای انتخاب دانشگاه خود در سایر کشورها، معمولاً همین رنکینگ های معتبر را ملاک عمل قرار می دهند. اما دانشجویان ایرانی که قصد دارند پس از اتمام دوره تحصیل خود در خارج از کشور به ایران بازگشته و در وطن خود مشغول به کار شوند، علاوه بر در نظر داشتن این رنکینگ ها می بایست دانشگاه محل تحصیل خود را از میان دانشگاه های مورد تایید در ایران انتخاب نمایند تا مدارکشان در ایران قابل ارزشیابی باشد. برای تحصیل رشته های علوم پزشکی و مرتبط با نظام سلامت و سیستم بهداشت و درمان در خارج از کشور، مرجع رسمی تایید دانشگاه ها وزارت بهداشت می باشد و دانشجویان باید به  روزترین لیست دانشگاه های مورد تایید وزارتخانه را برای همان سال تحصیلی ملاک عمل خود قرار دهد. خوشبختانه همان طور که پیش تر نیز اشاره شد، نام دانشگاه ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی همانند سال های قبل، در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران برای سال تحصیلی 2021 2022 دیده می ‌شود و هموطنان عزیزمان که قصد تحصیل در رشته های علوم پزشکی ارائه شده در این دانشگاه را داشته و بخواهد پس از اتمام دوره تحصیل خود به ایران باز گردند و در وطن خود مشغول به کار شوند، مشکلی در زمینه معادل سازی و ارزشیابی مدارک تحصیلی خود در ایران نخواهند داشت. در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران نیز در چند سال اخیر همواره نام این دانشگاه قرار داشته است. در آخرین لیست دانشگاه های مورد تایید این وزارتخانه که برای سال تحصیلی 2020 2021 اعلام شده و باید معیار انتخاب دانشگاه برای مشتاقان تحصیل رشته های غیر پزشکی در خارج از کشور قرار گیرد، دانشگاه ژوهانسبورگ به عنوان یک دانشگاه ممتاز یا گروه الف محسوب شده و مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان آن در ایران قابل ارزشیابی می باشد.

 

 

رشته های دانشگاه ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی

این دانشگاه دارای 8 دانشکده اصلی است که در قالب این دانشکده ها، رشته های دانشگاه ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی به دانشجویان ارائه می شود دانشکده های دانشگاه ژوهانسبورگ، عبارتند از:

- دانشکده اقتصاد و تجارت

- دانشکده هنر، طراحی و معماری

- دانشکده مهندسی و طراحی محیط

- دانشکده آموزش

- دانشکده علوم

- دانشکده حقوق

- دانشکده علوم بهداشت

- دانشکده علوم انسانی

 

تحصیل پزشکی در دانشگاه ژوهانسبورگ

طبیعتا همان طور که ذکر شد این دانشگاه معتبر کشور آفریقای جنوبی هم مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارد و از این نظر برای افرادی که قصد کار پس از اتمام تحصیل پزشکی در وطن خود را دارند مناسب است و هم از اعتبار بین المللی بالایی به ویژه در زمینه پزشکی برخوردار است و فارغ التحصیلان آن هم شانس کار در آفریقای جنوبی و هم در سایر نقاط دنیا را خواهند داشت. از این رو و با توجه به هزینه های بالای تحصیل پزشکی در دانشگاه ژوهانسبورگ ، داوطلب برای ورود به این دوره ها بسیار است.

 

بورسیه دانشگاه ژوهانسبورگ

به دانشجویان بین المللی این دانشگاه تعداد قابل توجهی بورسیه دانشگاه ژوهانسبورگ تعلق می گیرد:

- شایستگی تحصیلی: دانشگاه ژوهانسبورگ فرصت های بسیاری را برای دانشجویان برای دریافت پشتیبانی مالی فراهم می کند. یکی از روش های اصلی که دانشجو می تواند از آن حمایت مالی دریافت کند، نتیجه عملکرد تحصیلی دانشجو است. بورس تحصیلی شایستگی آکادمیک تا 100٪ شهریه و شهریه اضافی را نیز برای متقاضیان واجد شرایط پوشش می دهد.

 

در پایان لازم به ذکر است جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی آفریقای جنوبی و ویزا و مسائل مربوط به تحصیل رشته های مختلف در دانشگاه های آفریقای جنوبی از جمله دانشگاه ژوهانسبورگ و تعیین وقت مشاوره می توانید با شماره موسسه مهاجرتی پرگاس پارس در ساعات اداری تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را تکمیل فرمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • دانشگاه ژوهانسبورگ آفریقای جنوبیمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top