info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

شرایط بازار کار فنلاند

فنلاند، کشوری واقع در شمال اروپا است که یکی از شمالی ترین و دورافتاده ترین کشورهای جهان محسوب می شود که آب و هوای سردی دارد. نزدیک به دو سوم فنلاند توسط جنگل های انبوه پوشیده شده است که آن را به متراکم ترین کشور جنگلی اروپا تبدیل کرده است. بازار کار فنلاند در سال 2024 در یک مقطع حساس قرار دارد که هم توسط سیاست های داخلی و هم جهانی هدایت می شود. فنلاند با شهرت برای نوآوری، تعهد قوی به پایداری و نیروی کار ماهر، با فرصت ها و چالش هایی به مواجه است. در این مقاله، به بررسی وضعیت فعلی شرایط بازار کار فنلاند می پردازیم و روندهای کلیدی، چالش ها و فرصت های آن را در سال 2024 بررسی می کنیم.شرایط بازار کار فنلاند

 

1-پیشرفت های فناوری: فنلاند به طور فعال دیجیتالی شدن و اتوماسیون را در صنایع مختلف پذیرفته است. این امر می تواند منجر به افزایش تقاضا برای کارگران با مهارت در زمینه هایی مانند هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل داده ها، برنامه نویسی و امنیت سایبری شود. با این حال، این روند منجر به جابجایی شغلی در بخش‌های سنتی می شود که نیازمند برنامه‌های بازآموزی و ارتقای مهارت است.

 

2-اقتصاد سبز: فنلاند اهداف بلندپروازانه ای را برای کربن تعیین کرده است که باعث رشد انرژی های تجدیدپذیر، حمل و نقل پایدار و فناوری های سازگار با محیط زیست می شود. فرصت های شغلی می تواند در بخش هایی مانند انرژی های تجدیدپذیر، ساخت و ساز سبز، مهندسی محیط زیست و کشاورزی پایدار پدیدار شود.

 

3-سالخوردگی نیروی کار: فنلاند مانند بسیاری از کشورهای توسعه یافته با چالش پیری جمعیت و کاهش نیروی کار مواجه است. این امر باعث ایجاد فرصت‌هایی را برای کارگران مسن‌تر می شود که از طریق ترتیبات کاری انعطاف‌پذیر یا برنامه‌های بازآموزی، مدت بیشتری در مشغول به کار شوند. علاوه بر این، تقاضای فزاینده ای برای متخصصان مراقبت های بهداشتی و مراقبت از سالمندان در سال های پیش رو بوجود خواهد آمد.

 

4-کار از راه دور: همه گیر COVID-19 پذیرش ترتیبات کار از راه دور را در سطح جهانی تسریع کرد. حتی پس از همه گیری، بسیاری از شرکت ها به ارائه گزینه های کار از راه دور یا ترکیبی ادامه دادند. این مسئله باعث شد فرصت هایی را برای کارگرانی که خارج از مراکز اصلی شهری زندگی می کنند فراهم کند.

 

5-آموزش و توسعه مهارت: برای پاسخگویی به تقاضاهای بازار کار به در حال تحول، سرمایه گذاری در آموزش و ابتکارات یادگیری مادام العمر بسیار مهم خواهد بود. نظام آموزشی فنلاند بر سازگاری خود به تأکید بر سواد دیجیتال، تفکر انتقادی، حل مسئله و مهارت‌های کارآفرینی ادامه دهد.

 

6-روندهای اقتصادی جهانی: اقتصاد فنلاند ارتباط نزدیکی با بازارهای جهانی دارد، بنابراین تغییرات در اقتصاد جهانی می تواند بر بازار کار داخلی تأثیر بگذارد. عواملی مانند توافق‌های تجاری، تنش‌های ژئوپلیتیکی و تلاش‌های بهبود اقتصادی پس از همه‌گیری کرونا بر اعتماد کسب‌وکار، تصمیم‌های سرمایه‌گذاری و سطوح اشتغال تأثیر می‌گذارند.

 

7-سیاست‌های دولت: سیاست‌های دولت در رابطه با مالیات، مقررات کار، مهاجرت و برنامه‌های رفاه اجتماعی می‌توانند به طور قابل توجهی بر بازار کار تأثیر بگذارند. ابتکارات با هدف ارتقای نوآوری، کارآفرینی و مشارکت نیروی کار و همچنین رسیدگی به نابرابری درآمد و شمول اجتماعی، چشم انداز اشتغال را شکل خواهد داد.

 

8-بخش مراقبت های بهداشتی: با تمرکز مداوم بر سلامت عمومی، تقاضا برای متخصصان مراقبت های بهداشتی، محققان پزشکی و کارگران بیوتکنولوژی افزایش یافته است. سرمایه گذاری در زیرساخت های مراقبت های بهداشتی و نوآوری می تواند باعث ایجاد شغل در این بخش شود.

 

9-گردشگری و مهمان‌نوازی: بهبود صنعت گردشگری و مهمان‌نوازی پس از همه‌گیری کرونا به عواملی مانند نرخ واکسیناسیون، محدودیت‌های سفر و اعتماد مصرف‌کننده بستگی داشت. بازگشت مجدد در این بخش ها می تواند فرصت های شغلی در مهمان نوازی، سرگرمی و خدمات مرتبط ایجاد کند.

 

10-برابری و تنوع جنسیتی: تلاش‌ها برای ارتقای برابری و تنوع جنسیتی در محیط کار احتمالاً با طرح‌هایی با هدف کاهش شکاف دستمزد جنسیتی، افزایش نمایندگی زنان در نقش‌های رهبری و تقویت فرهنگ کار فراگیر ادامه خواهد یافت.

 

لیست مشاغل مورد نیاز فنلاند در سال 2024

1-توسعه دهندگان ومهندسان نرم افزار: همچنان با گسترش بخش فناوری فنلاند، متخصصان ماهر در توسعه نرم افزار، از جمله توسعه دهندگان فول استک، توسعه دهندگان فرانت اند و توسعه دهندگان بک اند، به شدت مورد توجه قرار خواهند گرفت.

2-دانشمندان وتحلیلگران داده: با افزایش اهمیت تصمیم گیری مبتنی بر داده، دانشمندان داده و تحلیلگران مسلط در تجزیه و تحلیل داده ها، یادگیری ماشینی و مدل سازی آماری در صنایع مورد تقاضا خواهند بود.

3-متخصصان امنیت سایبری: با پیچیده تر شدن تهدیدات سایبری، کارشناسان امنیت سایبری برای محافظت از دارایی های دیجیتال و زیرساخت سازمان ها مورد نیاز خواهند بود.

4-متخصصان مراقبت های بهداشتی: پزشکان، پرستاران، داروسازان، و مدیران مراقبت های بهداشتی همچنان در تقاضا برای حمایت از سیستم مراقبت های بهداشتی فنلاند، به ویژه با جمعیت سالخورده خواهند بود.

5-مهندسان انرژی های تجدیدپذیر: با تعهد فنلاند به پایداری، نیاز فزاینده ای به مهندسان متخصص در فناوری های انرژی های تجدیدپذیر مانند باد، خورشید و انرژی زیستی وجود خواهد داشت.

6-مهندسان ومشاوران محیط‌زیست: برای رسیدگی به چالش‌های زیست‌محیطی و حصول اطمینان از انطباق با مقررات به افراد حرفه‌ای ماهر در مهندسی محیط زیست و مشاوره نیاز است.

7-محققان و دانشمندان بیوتکنولوژی: مشاغل در حوزه تحقیق و توسعه بیوتکنولوژی، از جمله دانشمندان، محققان و تکنسین های آزمایشگاهی بیوتکنولوژی، مورد تقاضا خواهند بود زیرا فنلاند بر نوآوری در مراقبت های بهداشتی و علوم زیستی تمرکز می کند.

8-متخصصان دیجیتال مارکتینگ: از آنجایی که کسب و کارها به طور فزاینده ای برای بازاریابی به کانال های دیجیتال متکی هستند، متخصصان با تجربه در استراتژی های بازاریابی دیجیتال، SEO، SEM، بازاریابی رسانه های اجتماعی و تولید محتوا مورد تقاضا هستند.

9-طراحان UXوUI: طراحان تجربه کاربری (UX) و رابط کاربری (UI) برای ایجاد محصولات و خدمات دیجیتال بصری و جذاب مورد نیاز خواهند بود.

10-مهندسان AI وMachine Learning: تخصص فنلاند در هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین، تقاضا برای متخصصان ماهر در توسعه هوش مصنوعی، از جمله مهندسان یادگیری ماشین، دانشمندان داده و محققان هوش مصنوعی را افزایش می‌دهد.

11-متخصصان تجارت الکترونیک: با رشد تجارت الکترونیک، افراد حرفه ای با تخصص در پلتفرم های تجارت الکترونیک، استراتژی های فروش آنلاین و خرده فروشی دیجیتال مورد تقاضا خواهند بود.

12-هماهنگ‌کنندگان و مدیران کار از راه دور: با رایج‌تر شدن کار از راه دور، نیاز به متخصصانی وجود دارد که بتوانند تیم‌های راه دور را مدیریت کنند، همکاری مجازی را تسهیل کنند و بهره‌وری را در محیط‌های کاری از راه دور تضمین نمایند

13-معلمان ومترجمان زبان: با جمعیت چندفرهنگی فنلاند و ارتباطات تجاری بین‌المللی، معلمان زبان و مترجمان مسلط به زبان‌هایی مانند انگلیسی، سوئدی، روسی و چینی مورد تقاضا خواهند بود.

14-تکنسین‌های انرژی‌های تجدیدپذیر: تکنسین‌های ماهری که می‌توانند سیستم‌های انرژی تجدیدپذیر مانند پانل‌های خورشیدی و توربین‌های بادی را نصب، نگهداری و تعمیر کنند، مورد تقاضای حوزه انرژی پاک مورد هستند.

15-مشاوران پایداری: افراد حرفه ای با تخصص در مشاوره پایداری، پایداری شرکتی و مدیریت زیست محیطی مورد تقاضا خواهند بود.

شما همچنین می توانید برای ویزای استارتاپ فنلاند - دانشگاه آلتو فنلاند - مهاجرت به فنلاند از طریق ثبت شرکت اقدام نمایید.

 

 

موسسه مهاجرتی پرگاس پارس با تکیه بر وکلای متخصص خود در کلیه کشورهای دنیا از جمله فنلاند همراه شما در انجام کلیه مراحل کار مهاجرتاین کشور از روش های مختلف می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

021-88662180

اینستاگرام ماکانال ما

  • شرایط بازار کار فنلاندمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top