info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

هزینه زندگی در آمریکا

آمریکا بعنوان بزرگ ترین اقتصاد دنیا، همواره به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد مهاجرت در دنیا شناخته می شود. راه های مختلفی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد و یکی از محبوب ترین این روش ها، اخذ اقامت از طریق تحصیل به شمار می رود. با وجود بالا بودن هزینه تحصیل در آمریکا، بعلت بالا بودن اعتبار دانشگاه ها و کیفیت بالای تحصیل در این کشور و همچنین امکان دستیابی به آینده شغلی بسیار درخشان پس از تحصیل در دانشگاه های این کشور، بسیاری از جوانان همه ساله مشتاق ورود به دوره های تحصیلی در دانشگاه های این کشور هستند. بسیاری نیز از طریق ویزای کار، سرمایه گذاری و ثبت شرکت و سایر روش ها، برای مهاجرت به این کشور تلاش می کنند. برای تمامی گروه های ذکر شده آشنایی با هزینه زندگی در آمریکا می تواند بسیار کاربردی باشد که در این مطلب به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.در ابتدای امر باید ذکر کنیم که هزینه زندگی در آمریکا همانند سایر کشورهای انگلیسی زبان به هیچ وجه پایین نیست و این کشور را می توان به طور قطع از کشورهای گران به حساب آورد. البته هزینه های زندگی در نقاط مختلف این کشور تفاوت فراوانی دارد. از این رو افرادی که به ویژه از طریق ویزای دانشجویی و ویزای کار و جستجوی کار وارد این کشور می شوند، در ابتدای امر با تنگناهای مالی قابل توجهی مواجه خواهند بود. می دانیم که به طور کلی دانشجویان برای تحصیل در کشورهای دیگر با شرایط آسانی روبرو نیستند و با توجه به بالا بودن شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در آمریکا، با وجود امکان کار دانشجویی و اخذ بورسیه، روبرو شدن با تنگنای مالی برای آنان اجتناب ناپذیر است و از قبل باید به تمامی این موارد اندیشیده باشند. با این وجود، آینده شغلی پس از تحصیل در آمریکا به حدی روشن است که عده زیادی این سختی ها را به جان می خرند. فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور علاوه بر داشتن شانس کار در بازار کار بسیار مناسب خود این کشور، امکان ورود به بازار کار کانادا را نیز بدون معادل سازی مدارک تحصیلی خواهند داشت. این مورد حتی برای فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی از دانشگاه های آمریکا نیز صدق می کند. بالعکس این موضوع نیز صادق است و افرادی که به تحصیل در کانادا بپردازند نیز می توانند بدون نیاز به معادل سازی مدارک، مجوز کار در آمریکا را دریافت کنند، زیرا مدارکشان در این کشور مورد تایید است.

همچنین افرادی که با انواع ویزای کار به ویژه ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار وارد آمریکا می شوند نیز به خصوص در ابتدای امر که هنوز کار پیدا نکرده و به ثبات مالی در کشور جدید نرسیده اند، با تنگناهای مالی شدیدی مواجه هستند، زیرا هزینه زندگی در آمریکا به هیچ وجه پایین نیست. اما اگر از قبل برنامه ریزی کرده و با پشتوانه مناسبی برای این دوره سخت به کشور آمریکا وارد شده باشند، می توانند این دوره را گذرانده و کم کم به ثبات مالی رسیده و زندگی مناسبی در این کشور برای خود بسازند.

 

هزینه زندگی در آمریکا 2021

هزینه زندگی در آمریکا در سال 2021 نیز مانند سال های قبل از اغلب کشورهای اروپایی بالاتر است. به طور مثال فاصله قابل توجهی میان هزینه زندگی در این کشور با هزینه زندگی در یونان، پرتغال و اسپانیا وجود دارد. فاکتورهای متعددی مجموعا هزینه زندگی در آمریکا 2021 را تشکیل می دهند که طبیعتا شهر محل زندگی و سبک زندگی افراد، اصلی ترین فاکتورها در این زمینه محسوب می شوند. در این بخش از مطلب به تفکیک، فاکتورهای تشکیل دهنده هزینه زندگی در آمریکا 2021 را خدمتتان تشریح می کنیم که می تواند برای مشتاقان اخذ اقامت آمریکا از طرق مختلف به ویژه کار و تحصیل، مفید باشد.

 

هزینه اجاره خانه در آمریکا

هزینه اجاره خانه در آمریکا نیز مانند اکثر کشورهای دنیا، بخش نسبتا قابل توجهی از سبد هزینه خانوار را تشکیل می دهد. همین بخش از هزینه زندگی در آمریکا به طور واضح تفاوت سطح هزینه های زندگی در این کشور را با اکثر از کشورهای اروپایی، به عنوان مثال هزینه زندگی در آلمان را نمایان می سازد. با ذکر مثال هایی در جدول زیر، هزینه اجاره خانه در آمریکا، خدمتتان شرح داده می شود:

هزینه اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

حدود 1358 دلار در ماه

هزینه اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر

حدود 1089 دلار در ماه

هزینه اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

حدود 2170 دلار در ماه

هزینه اجاره آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر

حدود 1828 دلار در ماه

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر

حدود 3534 دلار

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان خارج از مرکز شهر

حدود 2116 دلار

 

هزینه خورد و خوراک در آمریکا

هزینه خورد و خوراک در آمریکا نیز مانند اکثر کشورهای دنیا، در شهرهای مختلف این کشور متفاوت است باید در نظر داشت این هزینه برای افرادی که در این کشور مشغول به کار هستند، چندان بالا نیست و تناسب بالایی بین هزینه های زندگی و درآمد در این کشور برقرار است. هزینه خورد و خوراک در آمریکا در صورتی که خرید از فروشگاه های زنجیره ای همواره تخفیف که در این کشور فراوانند، انجام شود، بسیار به صرفه خواهد بود. برخی از اصلی ترین موارد تشکیل دهنده هزینه خورد و خوراک در آمریکا عبارتند از:

1 قرص نان

2.71 دلار

1 کیلو برنج

3.98 دلار

آب (بطری 1.5 لیتری)

حدود 1.81 دلار

12 عدد تخم مرغ

حدود 2.33 دلار

1 کیلو پنیر

حدود 11.02 دلار

1 کیلو گوشت قرمز (گوشت گاو)

حدود 12.48 دلار

1 کیلو سینه مرغ

حدود 9.07 دلار

1 لیتر شیر

حدود 0.85 دلار

1 کیلو موز

حدود 1.56 دلار

1 کیلو پرتقال

حدود 4 دلار

1  کیلو سیب

حدود 4.55 دلار

1 کیلو گوجه فرنگی

حدود 4.27 دلار

1 کیلو پیاز

حدود 2.63 دلار

1 کیلو سیب زمینی

حدود 2.62 دلار

1 سر کاهو

حدود 1.63 دلار

 

هزینه یک وعده غذا در رستوران معمولی در این کشور حدود 15 دلار و یک غذای دو نفره در رستوران متوسط 56 دلار است. هزینه یک وعده غذا در رستوران های زنجیره ای مک دونالد حدود 8 دلار، یک بطری 0.33 لیتری نوشابه پپسی یا کوکا کولا 1.89 دلار، یک بطری آب 0.33 لیتری حدود 1.54 دلار و هزینه کاپوچینو نیز 4.26 دلار می باشد.

 

هزینه حمل و نقل در آمریکا

درست مانند اغلب کشورهای پیشرفته دنیا، در آمریکا نیز استفاده از امکانات حمل و نقل عمومی به صرفه تر است و مردم نیز از این امکانات استقبال فراوانی می کنند که این امر موجب کاهش ترافیک و آلودگی هوا نیز شده است. همان طور که ذکر شد، در صورتی که افراد از وسایل عمومی استفاده کننده، هزینه حمل و نقل در آمریکا، ماهانه رقمی چندان زیاد را برای آنان در بر نخواهد داشت. پارامترهای تشکیل دهنده هزینه حمل و نقل در آمریکا عبارتند از:

هزینه 1 لیتر بنزین

حدود 0.67 دلار

بلیط 1 طرفه مترو و حمل و نقل عمومی

حدود 2.25 دلار

بلیط 1 ماهه مترو و حمل و نقل عمومی

حدود 70 دلار

هزینه سوار شدن در تاکسی

حدود 3.25 دلار

کرایه تاکسی به ازای پیمایش هر کیلومتر

حدود 1.68 دلار

کرایه تاکسی به ازای 1 ساعت انتظار

حدود 30 دلار

 

هزینه پوشاک در آمریکا

هزینه پوشاک در آمریکا نیز مانند سایر کشورهای دنیا، کاملا به سبک زندگی افراد وابسته است و افرادی که بخواهند از پوشاک تولید برندهای معروف کرده اند، قطعا بخش بیشتری از هزینه زندگی در آمریکا 2021 را برای این کار اختصاص داده اند. اما میانگین هزینه پوشاک در آمریکا به شرح زیر است:

یک جفت کفش کتانی

حدود 75.86 دلار

یک عدد تیشرت تابستانی ارائه شده در فروشگاه زنجیره ای

حدود 35.48 دلار

شلوار مردانه

حدود 43.93 دلار

 

هزینه قبوض آب، برق، اینترنت و ... ماهانه در آمریکا

مانند سایر نقاط دنیا هزینه قبوض آب، برق، اینترنت و ... ماهانه در آمریکا نیز بخشی ثابت در هزینه زندگی در آمریکا به شمار می رود که اصلی ترین قسمت های آن عبارتند از:

هزینه آب و برق و سرمایش و گرمایش ماهانه

به طور میانگین 162 دلار

هزینه اینترنت ماهانه

حدود 65 دلار

تعرفه هر دقیقه موبایل اعتباری پیش پرداخت شده

0.14 دلار

 

درآمد در آمریکا

افرادی که دوره سخت تحصیل و همچنین کاریابی در این کشور را با موفقیت طی کرده و با پیدا کردن یک کار، در این کشور مقیم شده و به ثبات مالی برسند، آینده بسیار با ثباتی را برای خود رقم خواهند زد. میزان درآمد در آمریکا نسبت به اکثر کشورهای اروپایی به طور قابل بالاتر است. همچنین میزان درآمد در این کشور، نسبت به هزینه زندگی در آمریکا نیز تناسب خوبی دارد. در حقیقت تمامی سختی ها و تنگناهای مالی دوران تحصیل و کاریابی در آمریکا، به این علت است که دانشجویان و افرادی که مشغول کاریابی در این کشور هستند از یک شغل تمام وقت در این کشور برخوردار نیستند. اما افرادی که پس از گذراندن سختی های ذکر شده، یک کار تمام وقت در این کشور پیدا می کنند، درآمدشان کاملا کفاف هزینه های زندگیشان را خواهد داد. به طور میانگین، درآمد در آمریکا برای نیروی کار در سال 2021، ماهانه 3574 دلار (پس از کسر مالیات و سایر کسورات قانونی) است.

 

 

موسسه مهاجرتی بین المللی پرگاس پارس با همکاری وکلای مجرب آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزا و تحصیل در آمریکا و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را پر نمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • هزینه زندگی در آمریکامطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top