info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس رادیوتراپی یا پرتودرمانی

پرتودرمانی یا رادیوتراپی یکی از رشته های مهم نظام سلامت و سیستم بهداشت و درمان است که با توجه به افزایش آمار بیماران مبتلا به سرطان در دنیا، به تخصص دانش آموختگان آن نیاز بیشتری حس می شود. امروزه رادیوتراپی یا پرتودرمانی یکی از اصلی ترین روش های درمانی برای سرطان به شمار می رود و در این روش، اشعه های مستقیم با ولتاژ بالا را به کانون بافت سرطانی می تابانند. در میان متخصصان این رشته در کشور عزیزمان ایران، درصد قابل ملاحظه ای به مهاجرت کاری می اندیشند و سعی دارند با دریافت یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در سایر کشورها، مهاجرتی مناسب و بدون ریسک را برای خود رقم بزنند. اما قبل از هر اقدامی، نفرات باید با شرایط بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس رادیوتراپی یا پرتودرمانی آشنا شوند و با تطبیق شرایط این کشورها با شرایط خود، بهترین گزینه که مناسب حال آنان است را انتخاب نمایند.نمی توان با قاطعیت یک کشور را به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس پرتودرمانی معرفی کرده و اپلای کردن برای ورود به بازار کار آن را به تمامی متخصصان این رشته توصیه نمود. باید عوامل متعددی در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس رادیوتراپی باید در نظر گرفته شود. اولین مورد شرایط معادل سازی مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه های ایران در رشته پرتودرمانی در کشورهای دیگر است. پروسه معادل سازی مدارک در کشورهای مختلف یکسان نیست و در برخی ساده تر و در دیگر از کشورها دشوارتر می باشد. طبیعتا رشته پرتودرمانی نیز مانند سایر رشته های پیراپزشکی، رشته ای حساس به حساب می آید و متخصصان آن می بایست حتما مدارک تحصیلی خود را در کشور مقصد مهاجرت، معادل سازی نمایند تا مجوز کار دریافت کنند.

دیگر فاکتور مهم در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس رادیوتراپی یا پرتودرمانی، مقوله زبان است که می تواند برخی کشورها را برای یک فرد مناسب و برخی دیگر را نامناسب جلوه دهد. طبیعتاً برای افرادی که مسلط به زبان انگلیسی هستند کشورهایی چون کانادا، استرالیا، آمریکا، انگلیس و نیوزلند می توانند گزینه های مناسبی به حساب آیند. برای افرادی که به زبان آلمانی تسلط بالایی دارند نیز کشورهای آلمان، اتریش و سوئیس بهترین گزینه ها به شمار می روند. افرادی که به زبان های هر یک از کشورهای اسکاندیناوی تسلط دارند نیز می توانند کشور مورد نظر را به عنوان بهترین گزینه برای مهاجرت کاری خود انتخاب نمایند. برای مهاجرت کاری به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس لزوماً تسلط به زبان عربی نیاز نیست و با تسلط بالا به زبان انگلیسی و ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر نیز می توان وارد بازار کار این کشور ها شد و از درآمد بالای کارکنان در این کشورها بهره مند شد.

علاوه بر این، در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس پرتودرمانی، شرایط درآمدی متخصصان این رشته در کشورهای مختلف نیز باید مورد مقایسه قرار گیرد. در این مقایسه میزان مالیات بر درآمد و هزینه های زندگی در کشورها نیز باید منظور داشته شود.

طبیعتاً شرایط اعطای اقامت دائم به افرادی که با ویزای کار وارد کشورهای مختلف می شوند نیز دیگر فاکتوری است که باید حتماً در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس رادیوتراپی مورد مقایسه قرار گیرد.

در ادامه مطلب به بیان شرایط بازار کار کشورهایی که به عنوان اصلی ترین مقاصد مهاجرت کاری ایرانیان شناخته می شوند، در زمینه رشته پرتودرمانی خواهیم پرداخت تا متخصصان این رشته که تصمیم به مهاجرت کاری دارند، بتوانند با تطبیق آنها با شرایط خود، بهترین گزینه را انتخاب نمایند.

 

مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به آلمان

قدرت اول صنعتی و اقتصادی اتحادیه اروپا و مهاجر پذیر ترین کشور قاره سبز می تواند اصلی ترین گزینه در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به شمار رود. این کشور پیشرفته با وجود رشد اقتصادی مناسب، با پدیده پیری جمعیت و کمبود نیروی کار متخصص فعال روبروست. از این رو برای جبران این کمبود به متخصصان رشته های مختلف مورد نیاز خود از کشورهای مختلف، ویزای کار اعطا نموده و در نهایت پس از چند سال به آنان اقامت دائم این کشور را نیز ارائه می دهد.  خوشبختانه رشته پرتودرمانی نیز از رشته های مورد نیاز کشور آلمان به حساب می آید.

نکته مهم در مسیر بهره مندی از فرصت مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به آلمان، داشتن تسلط به زبان آلمانی و ارائه مدرک زبان آلمانی معتبر است. طبیعتاً برای اخذ ویزای کار آلمان، شرایط سنی نیز در نظر گرفته می ‌شود و به طور معمول متقاضیان حداکثر چهل سال می ‌توانند داشته باشند تا ویزای کار این کشور را بدست آورند. از آنجا که رشته پرتودرمانی از رشته های مورد نیاز کشور آلمان به شمار می رود، متقاضیان استفاده از فرصت مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به آلمان می توانند با دریافت ویزای جاب سیکر یا ویزای جستجوی کار آلمان نیز وارد این کشور شده و در طول شش ماه فرصت قانونی که به آنان داده می شود، در خاک آلمان به دنبال شغل بگردند. در صورتی که این افراد بتوانند در مدت تعیین شده یک شغل مناسب پیدا کنند، می توانند ویزای کار آلمان دریافت نمایند و در صورتی که درآمد آنان از حداقل تعیین شده بالاتر باشد، می ‌توانند کارت آبی اتحادیه اروپا را نیز دریافت نمایند و در نهایت پس از چند سال حضور و فعالیت در این کشور اروپایی، اقامت دائم کشور پیشرفته و صنعتی آلمان را نیز برای خود و خانواده ‌شان دریافت کنند.

 

مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به استرالیا

استرالیا در سال های اخیر یکی از بهترین مقاصد مهاجرت کاری متخصصان رشته های مرتبط با نظام سلامت و سیستم بهداشت و درمان به شمار می رفته و به عنوان مثال عده زیادی این کشور را بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان، پرستاران، داروسازان و دندانپزشکان به شمار می آورند. طبیعتا به علت اینکه استرالیا یکی از بهترین نظام‌ های آموزشی دنیا را داشته و سطح آموزش ها در دانشگاههای آن بسیار بالاست، افرادی که رشته های مرتبط با نظام سلامت از جمله رشته پرتودرمانی را در سایر کشورهای دنیا تحصیل کرده ‌اند، در صورتی که قصد ورود به بازار کار این کشور را داشته باشند، باید شایستگی های خود را از طریق معادل سازی مدارک در استرالیا به نظام سلامت این کشور اثبات نمایند و نشان دهند که از نظر علمی چیزی از فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور کم ندارند. البته فارغ التحصیلان دانشگاه های نیوزلند استثنا هستند و مدارکشان بدون نیاز به معادل سازی در کشور استرالیا مورد تایید است. متقاضیان مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به استرالیا، باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای ارگان بررسی کننده مدارک در نظام سلامت این کشور ارسال نمایند و در صورت لزوم در آزمون معادل سازی شرکت نموده و دوره های آکادمیک ارائه شده را نیز بگذرانند. در این صورت می توانند به عنوان یک کارشناس پرتودرمانی در کشور استرالیا به کار مشغول شده و از شرایط درآمدی مناسب برخوردار شوند. از اصلی ‌ترین مزایایی که موجب شده اشتیاق به مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به استرالیا سال به سال روبه افزایش باشد، امکان اخذ اقامت دائم این کشور مهاجر پذیر است.

 

مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به سوئد

صنعتی ترین کشور منطقه مرفه اسکاندیناوی نیز یکی دیگر از گزینه های انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به شمار می رود. برای مشتاقان مهاجرت میکروبیولوژیست به سوئد فرصت‌ های شغلی فراوانی در این کشور فراهم است. حتی متقاضیان می ‌توانند بدون ارائه مدرک زبان نیز وارد این کشور شوند و دوره زبان سوئدی یا انگلیسی مورد نیاز خود را در خاک سوئد بگذرانند و سپس در آزمون شرکت کرده و حداقل در سطح B2 مهارت خود را به اثبات برسانند. کارشناسان پرتودرمانی از شرایط و جایگاه اجتماعی مناسب و همچنین درآمد مناسبی در کشور سوئد برخوردارند. شرایط کاری آنان نیز در این کشور بسیار مناسب است و علاوه بر داشتن فرصت های شغلی فراوان، از مزایای قابل توجهی نیز برخوردارند. از این رو تعداد مشتاقان مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به سوئد، سال به سال رو به افزایش است و این افراد با داشتن حداقل مدرک کارشناسی دانشگاهی در این زمینه و حداقل یک سال سابقه کاری، می توانند برای اخذ جاب آفر و ویزای کار سوئد اقدام نمایند. همانطور که ذکر شد درآمد کارشناسان پرتودرمانی در سوئد بسیار مناسب است. در حال حاضر میانگین درآمد کارشناسان پرتودرمانی در سوئد بین 3۰ تا 8۰ هزار کرون سوئد می باشد که البته به فاکتورهای متعددی نیز بستگی دارد. شهر محل کار و اقامت، شرایط شرکت و موسسه کارفرما، سطح تحصیلات فرد و میزان تخصص وی و همچنین جایگاه شغلی فرد، عوامل تعیین کننده درآمد کارشناسان پرتودرمانی در سوئد هستند. طبیعتا اغلب مشتاقان مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به سوئد به اخذ اقامت دائم این کشور نیز می‌ اندیشند. همانند اغلب کشورهای اروپایی پس از چند سال کار در سوئد، متخصصان رشته های مختلف از جمله پرتودرمانی نیز می توانند ویزای کار خود را به اقامت دائم تبدیل نماید و این مزیت به خود این افراد و همسر و فرزندانشان اختصاص پیدا می کند.

 

مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به ترکیه

ترکیه، همسایه غربی کشورمان نیز یکی دیگر از مقاصد اصلی مهاجرت کاری ایرانیان در سال‌ های اخیر بوده است. این کشور سرمایه‌ گذاری فراوانی در توسعه زیرساخت‌ های بخش سلامت خود داشته و برای استفاده بهینه از این زیرساخت‌ های توسعه پیدا کرده، به نیروی کار متخصص نیاز دارد. مشتاقان استفاده از فرصت مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به ترکیه نیز باید در آزمون معادل سازی مدارک در این کشور شرکت کنند.

 

مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به کانادا

کشور مهاجرپذیر کانادا سالهاست در میان مردم در سراسر دنیا به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد مهاجرت و به ویژه مهاجرت کاری شناخته می شود. این کشور را نیز می توان از گزینه های اصلی انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به حساب آورد. بازار کار رشته پرتودرمانی در این کشور پیشرفته نیز بسیار مناسب است. متخصصان این رشته در صورتی که بخواهند وارد بازار کار کننده شوند نیز باید حتماً مدارک تحصیلی خود را در این کشور معادل سازی نمایند. البته معمولاً در این پروسه گذراندن چند واحد دانشگاهی نیز برای آنان در دانشگاه های کانادا در نظر گرفته می شود. از اصلی ترین شرایطی که متقاضیان مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به کانادا باید داشته باشند، تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی و ارائه مدرک زبان مورد نظر است. افرادی که قصد دارند در کلیه استان های کشور کانادا به کار مشغول شوند، می توانند با ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر همچون آیلتس با نمره حداقل ۷ امتیازات لازم را کسب کنند. اما افرادی که قصد دارند در مناطق فرانسوی زبان کشور کانادا به ویژه استان کبک به کار مشغول شوند، باید مدرک زبان فرانسوی معتبر ارائه نمایند. نکته دیگری که نباید از یاد برد این است که افرادی  که به تحصیل این رشته و سایر رشته های بخش سلامت در کانادا و آمریکا بپردازند، مدارکشان بدون گذراندن هیچ گونه پروسه ای، در این کشور مورد تایید خواهد بود.

 

مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به اتریش

اتریش یکی از زیباترین، پیشرفته ترین و آرام ترین کشورهای اروپا و حتی جهان به شمار می‌ رود. بازار کار آن نیز تشنه نیروی کار متخصص در زمینه های مختلف به ویژه رشته های مرتبط با نظام سلامت می باشد. شرایط مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به اتریش نیز بسیار مناسب است و بسیاری این کشور را یکی از اصلی ترین گزینه های انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به حساب می آورند. برای ورود به بازار کار این کشور نیز کارشناسان پرتودرمانی که در کشورهای غیر عضو در پیمان بلونیا تحصیل کرده اند، باید مدارک تحصیلی خود را معادل سازی نمایند. اولین گام در معادل سازی مدارک و همچنین اخذ جاب آفر و ویزای کار اتریش، داشتن مدرک زبان آلمانی معتبر است. افرادی که با ویزای جستجوی کار اتریش وارد این کشور می ‌شوند نیز به تسلط به زبان آلمانی نیاز دارند تا بتوانند کارفرمایان فعال در این کشور را قانع کنند که آنان را به استخدام خود درآورند.

 

مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به انگلیس

بسیاری کشور انگلیس را بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران و متخصصان سایر رشته های مرتبط با نظام سلامت می دانند. این کشور که به تازگی از اتحادیه اروپا خارج شده، یکی از بهترین نظام های سلامت در دنیا را داراست. از این رو اشتیاق به استفاده از فرصت مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به انگلیس در میان متخصصان این رشته نه ‌تنها از کشور عزیزمان بلکه از سایر نقاط جهان نیز بسیار بالاست. کارفرمایان فراوانی در بخش خصوصی و دولتی در این کشور وجود دارند که فرصت های شغلی برای متخصصان رشته پرتودرمانی را ارائه می نمایند. البته باید در نظر داشت همانند پزشکان، کارشناسان پرتودرمانی نیز برای ورود به بازار کار انگلستان می بایست مدارک تحصیلی خود را در این کشور معادل سازی نمایند که پروسه ای پیچیده و بسیار دشوار است. اما مزیت های مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به انگلیس به حدی بالاست که بسیاری از این عزیزان سختی پروسه معادل سازی مدارک را نیز به جان خریده و برای ورود به بازار کار این کشور تلاش می‌ کنند.

 

مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به نیوزلند

کشور نیوزلند با داشتن سیستم آموزشی پبشرفته و دانشگاه های معتبرنیز از بهترین کشورها در زمینه پرتودرمانی به حساب می ‌آید. بازار کار این کشور نیز به نیروی متخصص در زمینه پرتودرمانی نیاز دارد. البته متقاضیان مهاجرت کارشناس پرتودرمانی به نیوزلند باید حتماً مدارک خود را در این کشور معادل سازی نمایند که برای این منظور داشتن تسلط به زبان انگلیسی الزامی است. این افراد باید مدرک زبان انگلیسی معتبر همچنین آیلتس با نمره حداقل ۷ و معادل آن در سایر آزمون های زبان انگلیسی معتبر را ارائه نمایند.

 

موسسه مهاجرتی بین المللی پرگاس پارس با همکاری وکلای مجرب آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اقامت کاری متخصصان مشاغل مختلف از جمله کارشناسان رادیوتراپی یا پرتودرمانی اطلاعات در کلیه کشورهای دنیا می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را پر نمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس رادیوتراپی یا پرتودرمانیمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top