info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس محتشمی

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس محتشمی

شماره ثبت 44497

بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان

مهاجرت معمولا به دلایل مختلفی چون کسب درآمد بیشتر، آرامش بیشتر، زندگی و آینده بهتر برای فرزندان و ... صورت می پذیرد و مختص متخصصان رشته خاصی هم نمی باشد. حتی بسیاری از پزشکان و دندانپزشکان نیز در سراسر دنیا و از جمله کشور عزیزمان ایران همه ساله به اشکال مختلف برای مهاجرت اقدام می کنند. بعنوان مثال برخی از این افراد از طریق خرید ملک، اثبات تمکن مالی و یا حتی سرمایه گذاری در ثبت شرکت سعی می کنند اقامت کشوری دیگر را برای خود و خانواده شان اخذ نمایند. اما این انواع گرفتن اقامت و مهاجرت نمی تواند برای پزشکان و دندانپزشکان مجوز کار طبابت در کشور مقصد مهاجرت را به همراه داشته باشد. به عنوان مثال دندانپزشکان هموطنی که قصد کار در کشوری دیگر در سیستم بهداشت و درمان را داشته باشند حتما باید فرآیند معادل سازی مدارک دندانپزشکی را در کشور مورد نظر با موفقیت طی نمایند. گزینه های زیادی برای مهاجرت دندانپزشکان پیش روی این عزیزان قرار دارد که هر یک از این افراد باید با بررسی شرایط خود و ویژگی ها و شرایط و همچنین قوانین کشورها، بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان که مناسب این افراد است را انتخاب نمایند.به عنوان مثال یکی از معیارهای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان، برای هر فردی، بحث زبان است. طبیعتا برای فردی که به زبان آلمانی تسلط دارد، بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان، می تواند از بین کشورهای اتریش، آلمان، سوئیس و لیختن اشتاین و لوکزامبورگ برگزیده شود. زیرا فرآیند معادل سازی مدارک دندانپزشکی در هر کشوری به زبان همان کشور صورت می پذیرد و طبیعتا فردی که به زبان کشوری مسلط نیست یا نباید به فکر مهاجرت کاری به آن کشور بیفتد و یا باید سختی یادگیری آن زبان را به جان بخرد و با صرف وقت و انرژی زیاد به زبان کشور مورد نظر مسلط شود. از این رو بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان برای هر فرد دندانپزشکی می تواند بر اساس شرایط وی متفاوت باشد.

دیگر فاکتوری که در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان بسیار مهم به نظر می رسد، میزان درآمد دندانپزشکان در کشورهای مختلف و مقایسه آنان با همدیگر است. البته باید میزان مالیات بر درآمد را نیز در کشورهای مختلف مورد مقایسه قرار داد تا اینکه بتوان گفت درآمد دندانپزشکان در یک کشور، به طور خالص و بعد از کسورات قانونی بیشتر از سایر کشورهاست.

همچنین در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان فاکتوری به نام شرایط معادل سازی مدارک در کشورها نیز نقش اساسی دارد. به بیان بهتر در همین کشورهای حوزه خلیج همیشه فارس شرایط آزمون معادل سازی مدارک کاملا با همدیگر متفاوت است. به عنوان مثال در کشورهای کویت و قطر دندانپزشکانی که با Job Offer وارد می شوند، نیازی نیست قبلا برای معادل سازی مدارک تحصیلی اقدام کنند و می توانند در کار خود مشغول شده و تا 6 ماه مبادرت به معادل سازی مدارک نمایند. همین دوره کار برای کارفرمای کویتی یا قطری نیز دوره کارورزی فرآیند معادل سازی برای آنان به حساب خواهد آمد. اما در کشورهایی چون امارات و عمان دندانپزشکان باید در ابتدا فرآیند معادل سازی را به طور تمام و کمال انجام دهند. این بدین معناست که در بدو ورود، این افراد باید در آزمون معادل سازی مدارک شرکت نموده و در صورت قبولی، دوره 6 ماهه کارورزی را هم در نظام بهداشت و درمان این کشورها را گذرانده و سپس مجوز طبابت در این کشورها را اخذ نمایند.

حال در ادامه این مطلب قصد داریم چند مورد از گزینه های اصلی که می توانند بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان به حساب آیند را خدمتتان معرفی نموده و شرایط و ویژگی های هر یک را به اختصار خدمتتان توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

 

مهاجرت دندانپزشکان به کانادا

کانادا کشوری بسیار عالی برای کار و زندگی برای اکثر متخصصین از جمله دندانپزشکان به شمار می رود. طبیعتا به طور کلی یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت، کاناداست و اصلا دور از ذهن نیست که برخی آن را بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان نیز به حساب آورند. در این کشور مهاجر پذیر، فرهنگ رسیدگی به دندان در میان مردم به شکل جالبی نهادینه شده و مردم این کشور برای کارهای دندانپزشکی هزینه می کنند. البته در اکثر استان های این کشور هزینه های دندانپزشکی تحت پوشش بهداشت عمومی قرار می گیرد. این بدین معناست که کار برای دندانپزشکان در کانادا زیاد است و بازار کار این رشته در این کشور بسیار مناسب است. از این رو نرخ متقاضیان مهاجرت دندانپزشکان به کانادا بسیار بالاست.

یکی از سه کشور انگلیسی زبانی که ویزای مهارت تخصصی پزشکان و دندانپزشکان را صادر می کند کاناداست. بر این اساس پیش نیاز مهاجرت دندانپزشکان به کانادا تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی آیلتس با نمره 7 می باشد. برای اخذ ویزای کاری این کشور جهت مهاجرت دندانپزشکان به کانادا داشتن یک پیشنهاد کاری یا Job Offer از این کشور نیز الزامی می باشد. البته صدور این ویزا در صورت کسب امتیازات لازم صورت می پذیرد.

به منظور مهاجرت دندانپزشکان به کانادا باید حتما فرآیند معادل سازی مدرک دندانپزشکی در کانادا صورت پذیرد تا دندانپزشکان مجوز کار در این کشور را بدست آورند. در مرحله اول باید این افراد در NDEB ثبت نام کرده و مدارک تحصیلی و کاری خود را ارسال نمایند. گام بعدی شرکت در آزمون The Assessment of Fundamental Knowledge است که آزمونی تئوری می باشد و معمولا سالی یک بار در اواخر ماه بهمن برگزار می گردد. این آزمون در صبح و عصر برگزار شده و مجموعا در طول آن باید به 150 سوال پاسخ داده شود و فردی که حداقل بتواند به نمره 75 دست یابد، مجوز شرکت در آزمون عملی را نیز به دست خواهد آورد.

البته باید در نظر داشت که بر اساس تجربه سالیان طولانی می توان گفت که درصد بالایی از پزشکان و دندانپزشکان ایرانی که به کانادا مهاجرت کرده اند به علت عدم آگاهی از شرایط زندگی در این کشور و روند پیچیده معادل سازی مدارک تحصیلی و مهاجرت به این کشور پس از مدتی از این عمل پشیمان شده اند. از این رو برای مهاجرت دندانپزشکان به کانادا باید حتما با آگاهی کافی و با چشم باز صورت گیرد تا موجب پشیمانی نگردد.

 

مهاجرت دندانپرشکان به آلمان

بدون شک بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان در میان کشورهای اتحادیه اروپا آلمان است. به طور کلی کشور آلمان که همواره مسیر توسعه هر چه بیشتر را طی می کند، به نیروی کار ماهر در زمینه های مختلف نیاز دارد. طبیعتا به نیروی کار متخصص در حوزه بهداشت و درمان از جمله دندانپزشک نیز در این کشور نیاز مبرم وجود دارد. از این رو فرصت مهاجرت دندانپزشکان به آلمان نیز فراهم است. برای این منظور دندانپزشکان هموطنمان باید مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B2 ارائه نموده و وارد فرآیند معادل سازی مدارک دندانپزشکی در آلمان شوند. برای این منظور متقاضیان مهاجرت دندانپزشکان به آلمان می بایست در آزمون های معادل سازی مدارک تحصیلی در این کشور شرکت نموده و پس از قبولی در دوره های اینترنشیپ یا کارورزی شرکت نمایند. تنها در این صورت است که متقاضیان مهاجرت دندانپزشکان به آلمان می توانند در این کشور مجوز کار دریافت کرده و در سیستم بهداشت و درمان این کشور مشغول به کار شوند. درآمد دندانپزشکان در آلمان سالانه حدود 32 تا 45 هزار یورو می باشد که البته بر اساس میزان سابقه کار و تجربه شغلی تعیین می گردد.

 

مهاجرت دندانپزشکان به استرالیا

بر اساس ویزای مهارت تخصصی پزشکان و دندانپزشکان، مهاجرت دندانپزشکان به استرالیا امکان پذیر می باشد. درست به مانند کانادا و نیوزلند برای مهاجرت دندانپزشکان به استرالیا تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی آیلتس با نمره 7 الزامیست. اما وجه تمایز اخذ ویزای اسکیلد ورکز برای پزشکان در استرالیا و نیوزلند با کانادا بحث داشتن پیشنهاد کاریست. زیرا برای اخذ ویزای کاری این کشور جهت مهاجرت دندانپزشکان به استرالیا داشتن یک پیشنهاد کاری یا Job Offer از این کشور الزامی نمی باشد و این موضوع کار را برای متقاضیان در استرالیا به مراتب راحت تر از کانادا کرده است. صدور ویزای اسکیلد ورکر پزشکان در استرالیا نیز منوط به کسب امتیازات لازم است. به همین جهت بسیاری استرالیا را بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان به حساب می آورند. طبیعتا شرکت در آزمون های معادل سازی مدارک دندانپزشکی در این کشور اصلی ترین مرحله برای پروسه مهاجرت دندانپزشکان به استرالیا است و تنها دندانپزشکانی که بتوانند از این پروسه موفق بیرون آیند مجوز کار طبابت و دندانپزشکی در این کشور را دریافت خواهند نمود. درآمد دندانپزشکان در استرالیا بسیار مناسب است و این به خودی خود یکی از اصلی ترین علل اقبال بالا برای مهاجرت دندانپزشکان به استرالیا می باشد. زیرا به طور میانگین درآمد دندانپزشکان در استرالیا حدود 200 هزار دلار است که رقمی بسیار بالا به شمار می رود.

 

مهاجرت دندانپزشکان به اتریش

اتریش از نظر قوانین مهاجرت کاری رشته های علوم پزشکی تشابهات بسیاری با آلمان دارد و از این نظر بسیاری از هموطنانمان که به زبان آلمانی تسلط دارند اتریش را به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان به حساب می آورند. طبیعیتا برای مهاجرت دندانپزشکان به اتریش نیز به مانند آلمان، ارائه مدرک زبان آلمانی از ضروریات است. البته این کشور فرصت آموزش و تقویت زبان آلمانی در خاک خود را نیز به افراد متقاضی مهاجرت دندانپزشکان به اتریش می دهد. پروسه معادل سازی مدارک در این کشور نیز تقریبا به مانند سایر کشورهاست و افراد متقاضی مهاجرت دندانپزشکان به اتریش می بایست در آزمون معادل سازی مدارک شرکت کرده و پس از موفقیت دوره کارورزی را نیز در این کشور طی نمایند تا مجوز کار طبابت دریافت کنند. مناسب بودن درآمد دندانپزشکان در اتریش دیگر موضوعی است که موجب شده نرخ مهاجرت دندانپزشکان به اتریش بالا رود. به طور میانگین درآمد دندانپرشکان در اتریش حدود 60 هزار یورو در سال است که بر اساس سابقه کار و تجربه حرفه ای می تواند کم یا زیاد شود.

 

مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان

بدون شک کار در انگلیس، کشوری که بهترین و معروف ترین سیستم بهداشت و درمان در سراسر دنیا را داراست می تواند فرصتی ایده آل برای پزشکان و دندانپزشکان از سراسر دنیا به شمار رود و بسیاری این کشور را درست به مانند شغل پزشکی که بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان می دانند، بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان به حساب می آورند. دلایل متعددی چون مناسب بودن درآمد دندانپزشکان در انگلستان موجب شده تا سال به سال تقاضای کار در انگلیس افزایش یابد. درآمد دندانپزشکان در انگلستان بسیار بالاست و فارغ التحصیلان این رشته بلافاصله پس از دوره تحصیل بین 20 تا 40 هزار پوند درآمد دارند. اما دندانپزشکانی که در بخش خدمات دندانپزشکی NHS کشور انگلیس فعالیت داشته باشند بین 30 تا 90 هزار پوند سالانه درآمد دارند که البته این رقم بر اساس میزان سابقه و تجربه شغلی تعیین خواهد شد. دندانپزشکانی که مطلب شخصی دارند نیز بین 90 تا 110 هزار پوند درآمد دارند. این ارقام می تواند دلیل نرخ بالای متقاضیان مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان را به خوبی روشن کند. طبیعتا به مانند سایر کشورهای دنیا پروسه مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان نیز بدون معادل سازی مدارک امکانپذیر نیست و بدین منظور دندانپرشکان می بایست در آزمون PLAB که برای معادل سازی مدارک تحصیلی علوم پزشکی در انگلستان طراحی شده شرکت نمایند.

 

مهاجرت دندانپزشکان به آمریکا

طبیعتا یکی از کشورهایی که بسیاری از متخصصان از جمله پزشکان و دندانپزشکان برای مهاجرت به آن تمایل فروانی دارند آمریکاست. در این کشور پروسه معادل سازی مدارک که لازمه مهاجرت دندانپزشکان به آمریکا می باشد، بسیار پیچیده است و با آزمون چند مرحله ای USMLE همراه است تا در صورت پذیرفته شدن در آن، متقاضیان مهاجرت دندانپرشکان در آمریکا بتوانند مجوز کار طبابت در این کشور دریافت کنند. مناسب بودن درآمد دندانپزشکان در آمریکا دلیل اصلی اقبال فراوان به مهاجرت دندانپزشکان به آمریکا است. به طور میانگین درآمد دندانپزشکان در آمریکا حدود 149 هزار دلار در سال است که البته این رقم می تواند از حدود 69 هزار تا 187 هزار دلار بر اساس تجربه کاری و نوع شغل (خدمت در سیستم بهداشت و درمان عمومی یا کار در مطلب های خصوصی) متفاوت باشد.

 

مهاجرت دندانپزشکان به هلند

 در سال های اخیر اقبال به مهاجرت دندانپزشکان به هلند بیشتر شده و عده زیادی از دندانپزشکان ترجیح می دهند با مهاجرت به هلند، شرایط زندگی و تحصیل در هلند را برای خانواده و فرزندان خود مهیا کرده و از مناسب بودن درآمد دندانپزشکان در هلند نیز بهره مند گردند. به طور میانگین درآمد دندانپزشکان در هلند حدود 250 هزار دلار در سال است که بر اساس تجربه سابقه کاری تعیین می شود. این رقم خود انگیزه مناسبی برای مهاجرت دندانپزشکان به هلند محسوب می شود. پروسه مهاجرت دندانپزشکان به هلند نیز به مانند سایر کشورها بدون شرکت در آزمون معادل سازی امکانپذیر نیست و تنها پذیرفته شدگان این آزمون می توانند مجوز کار طبابت در هلند را بدست آورند.

 

مهاجرت دندانپزشکان به سوئد

صنعتی ترین کشور منطقه اسکاندیناوی کشور سوئد می باشد که بسیاری از افراد متخصص در مشاغل مختلف از جمله دندانپزشکی برای مهاجرت و کار این کشور را ترجیح می دهند. بسیاری در سراسر دنیا حتی سوئد را بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان می دانند.  نرخ متقاضیان مهاجرت دندانپزشکان به سوئد در میان دندانپزشکان ایرانی نیز بسیار بوده و سال به سال رو به افزایش می باشد. البته واضح است که پروسه مهاجرت دندانپزشکان به سوئد بدون شرکت در آزمون معادل سازی مدارک در این کشور که به زبان سوئدی برگزار می شود امکانپذیر نیست. همچنین باید در نظر داشت ارائه مدرک زبان سوئدی هم از شرایط مهاجرت دندانپزشکان به سوئد می باشد. درآمد دندانپزشکان در سوئد به طور میانگین حدود 5000 دلار آمریکا در ماه است و این خود یکی از دلایل اصلی اشتیاق روزافزون به مهاجرت دندانپزشکان به سوئد می باشد.

 

مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک

افرادی که قصد دارند برای مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک اقدام نمایند و در دانشگاه های کشوری به جز دانمارک تحصیل کرده اند می بایست، با تسلط به زبان دانمارکی و ارائه مدرک زبان این کشور در آزمون های تئوری و عملی معادل سازی مدارک دندانپزشکی در این کشور شرکت کنند تا بتوانند در این کشور مجوز کار دندانپزشکی دریافت کنند. ویزای کاری که این افراد برای ورود به این کشور و اقامت کاری نیاز دارند به ویزای xg1 شهرت دارد. بازار کار دانمارک برای شغل دندانپزشکی شرایط مناسبی دارد و همچنین درآمد دندانپزشکان در دانمارک نسبت به هزینه های زندگی در این کشور بسیار مناسب است. از این رو همه ساله عده زیادی برای مهاجرت دندانپرشکان به دانمارک اپلای می کنند و سال به سال نرخ متقاضیان مهاجرت دندانپزشکان به دانمارک رو به افزایش است.

 

مهاجرت دندانپزشکان به ترکیه

در سال های اخیر که زیرساخت های سلامت در کشور ترکیه با گسترش بسیاری همراه بوده است، این کشور با کمبود نیروی کار متخصص در بخش بهداشت و درمان مواجه شده و برای اتباع سایر کشورها از جمله هموطنان عزیز ما امکان مهاجرت دندانپزشکان به ترکیه فراهم شده است. مهاجرت دندانپزشکان به ترکیه مزایای خاص خود را دارد. به عنوان مثال نزدیکی به ایران و امکان دیدار از دیار و خانواده، مناسب بودن درآمد دندانپزشکان در ترکیه را می توان از اصلی ترین دلایل اقبال به مهاجرت دندانپرشکان به ترکیه دانست. البته پروسه مهاجرت دندانپزشکان به ترکیه نیز به مانند سایر کشوره بدون معادل سازی مدارک امکانپذیر نیست.

 

مهاجرت دندانپزشکان به نیوزلند

یکی دیگر از سه کشور انگلیسی زبانی که ویزای مهارت تخصصی پزشکان و دندانپزشکان را صادر می کند نیوزلند است. طبیعتا به مانند سایر کشورهای انگلیسی زبان پیش نیاز مهاجرت دندانپزشکان به نیوزلند تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی آیلتس با نمره 7 می باشد. اما برای اخذ ویزای اسکیلد ورکر این کشور نیز برای پزشکان، درست به مانند کشور استرالیا، داشتن یک پیشنهاد کاری یا Job Offer مورد نیاز نیست و داوطلبان در صورت رسیدن به حدنصاب لازم از امتیازات می توانند این ویزا را اخذ نمایند. البته باید در نظر داشت که مهاجرت دندانپزشکان به نیوزلند بدون معادل سازی مدارک دندانپزشکی در این کشور به هیچ وجه امکانپذیر نمی باشد. از آنجا که سطح تحصیل در نیوزلند در رشته های پزشکی و دندانپزشکی بسیار بالاست متقاضیان مهاجرت دندانپرشکان به نیوزلند باید با موفقیت در آزمون معادل سازی در این کشور اثبات کنند که در سطحی مشابه با فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور هستند و شایسته دریافت مجوز کار طبابت در این کشور شناخته شوند.

 

مهاجرت دندانپزشکان به نروژ

دیگر کشور منطقه اسکاندیناوی که در آن بازار کار مناسبی برای مشاغل حوزه سلامت و بهداشت و درمان وجود دارد، نروژ است و بسیاری از دندانپزشکان هموطن ما نیز مشتاق استفاده از فرصت مهاجرت دندانپرشکان به نروژ هستند. به منظور مهاجرت دندانپزشکان به نروژ باید متقاضیان مدرک زبان نروژی ارائه کرده و در آزمون معادل سازی مدارک تحصیلی که به زبان نروژی برگزار می شود نیز شرکت کنند تا مجوز کار و طبابت در این کشور مرفه و ثروتمند اروپایی را بدست آورند. همچنین سطح درآمدها در این کشور بالاست و درآمد دندانپزشکان در نروژ نسبت به هزینه های زندگی در این کشور بسیار مناسب است. از این رو و با در نظر گرفتن کلیه این شرایط شاهده افزایش نرخ متقاضیان مهاجرت دندانپزشکان به نروژ در سال های اخیر هستیم.

 

 

موسسه مهاجرتی بین المللی پرگاس پارس با همکاری وکلای مجرب آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اقامت کاری دندانپزشکان و متخصصان مشاغل دیگر در کلیه کشورهای دنیا می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را پر نمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان
  • مهاجرت دندانپزشکان به استرالیا
  • مهاجرت دندانپرشکان به آلمانمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top