info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی

بیوتکنولوژیست ها از متخصصان مهم نظام سلامت و سیستم بهداشت و درمان هستند و که در تمامی کشورهای دنیا، نیاز به تخصص این افراد به خوبی حس می شود. در دوره همه گیری ویروس کرونا، ارزش کار این افراد بیش از پیش به چشم آمد و این افراد با تخصص خود، جان میلیاردها انسان را از خطر مرگ نجات دادند. در میان متخصصان این رشته پیراپزشکی در کشور عزیزمان ایران، درصد قابل ملاحظه ای به مهاجرت کاری می اندیشند و سعی دارند با دریافت یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان فعال در سایر کشورها، مهاجرتی مناسب و بدون ریسک را برای خود رقم بزنند. اما قبل از هر اقدامی، نفرات باید با شرایط بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی آشنا شوند و با تطبیق شرایط این کشورها با شرایط خود، بهترین گزینه که مناسب حال آنان است را انتخاب نمایند.مانند سایر رشته ها، نمی توان با قاطعیت یک کشور را به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی معرفی کرده و اپلای کردن برای ورود به بازار کار آن را به تمامی متخصصان این رشته توصیه نمود. باید عوامل متعددی در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی باید در نظر گرفته شود. اولین مورد شرایط معادل سازی مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه های ایران در رشته تخصصی بیوتکنولوژی در کشورهای دیگر است. پروسه معادل سازی مدارک در کشورهای مختلف یکسان نیست و در برخی ساده تر و در دیگر از کشورها دشوارتر می باشد. طبیعتا رشته تخصصی بیوتکنولوژی نیز مانند سایر رشته های پیراپزشکی، رشته ای حساس به حساب می آید و متخصصان آن می بایست حتما مدارک تحصیلی خود را در کشور مقصد مهاجرت، معادل سازی نمایند تا مجوز کار دریافت کنند.

دیگر فاکتور مهم در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی، مقوله زبان است که می تواند برخی کشورها را برای یک فرد مناسب و برخی دیگر را نامناسب جلوه دهد. طبیعتاً برای افرادی که مسلط به زبان انگلیسی هستند کشورهایی چون کانادا، استرالیا، آمریکا، انگلیس و نیوزلند می توانند گزینه های مناسبی به حساب آیند که در میان آن ها بازار کار این رشته در کشورهای آمریکا، انگلیس و استرالیا مناسب تر است. برای افرادی که به زبان آلمانی تسلط بالایی دارند نیز کشورهای آلمان، اتریش و سوئیس بهترین گزینه ها به شمار می روند. افرادی که به زبان های هر یک از کشورهای اسکاندیناوی تسلط دارند نیز می توانند کشور مورد نظر را به عنوان بهترین گزینه برای مهاجرت کاری خود انتخاب نمایند. برای مهاجرت کاری به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس لزوماً تسلط به زبان عربی نیاز نیست و با تسلط بالا به زبان انگلیسی و ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر نیز می توان وارد بازار کار این کشور ها شد و از درآمد بالای کارکنان در این کشورها بهره مند شد.

نکته مهم دیگر، بازار کار رشته بیوتکنولوژی در کشورهای مختلف است. در حقیقت، کشورهایی که شرکت های بیوتکنولوژی بزرگ، معتبر و پرتعدادی در آن ها فعالند، از جمله آمریکا، انگلیس، آلمان، سوئد، بلژیک، استرالیا و کره جنوبی که تعداد زیادی از شرکت های معتبر در زمینه بیوتکنولوژی در این کشورها فعالند، می توانند بهترین گزینه های پیش روی متخصصان این رشته محسوب شوند.

علاوه بر این، در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی شرایط درآمدی متخصصان این رشته در کشورهای مختلف نیز باید مورد مقایسه قرار گیرد. در این مقایسه میزان مالیات بر درآمد و هزینه های زندگی در کشورها نیز باید منظور داشته شود.

طبیعتاً شرایط اعطای اقامت دائم به افرادی که با ویزای کار وارد کشورهای مختلف می شوند نیز دیگر فاکتوری است که باید حتماً در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی مقایسه قرار گیرد.

در ادامه مطلب به بیان شرایط بازار کار کشورهایی که به عنوان اصلی ترین مقاصد مهاجرت کاری ایرانیان شناخته می شوند، در زمینه رشته تخصصی بیوتکنولوژی خواهیم پرداخت تا متخصصان این رشته که تصمیم به مهاجرت کاری دارند، بتوانند با تطبیق آنها با شرایط خود، بهترین گزینه را انتخاب نمایند.

 

مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی به آلمان

قدرت اول صنعتی و اقتصادی اتحادیه اروپا و مهاجر پذیر ترین کشور قاره سبز می تواند اصلی ترین گزینه در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی و به شمار رود. این کشور پیشرفته با وجود رشد اقتصادی مناسب، با پدیده پیری جمعیت و کمبود نیروی کار متخصص فعال روبروست. از این رو برای جبران این کمبود به متخصصان رشته های مختلف مورد نیاز خود از کشورهای مختلف، ویزای کار اعطا نموده و در نهایت پس از چند سال به آنان اقامت دائم این کشور را نیز ارائه می دهد.  خوشبختانه رشته تخصصی بیوتکنولوژی نیز از رشته های مورد نیاز کشور آلمان به حساب می آید.

همچنین باید در نظر داشت که اولین واکسن کوید ۱۹ که به تایید سازمان بهداشت جهانی رسید واکسن مشترک دو شرکت فایزر آمریکا و بیو ان تک آلمان بوده است. در حقیقت تحقیقات ساخت این واکسن در آلمان و توسط شرکت بیو ان تک به مدیریت اوغور شاهین، آلمانی ترک تبار صورت گرفته است و همین موضوع نشان دهنده پیشرفته بودن کشور آلمان در زمینه صنایع مرتبط با بیوتکنولوژی می باشد.

نکته مهم در مسیر بهره مندی از فرصت مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی به آلمان، داشتن تسلط به زبان آلمانی و ارائه مدرک زبان آلمانی معتبر است. طبیعتاً برای اخذ ویزای کار آلمان، شرایط سنی نیز در نظر گرفته می ‌شود و به طور معمول متقاضیان حداکثر چهل سال می ‌توانند داشته باشند تا ویزای کار این کشور را بدست آورند. از آنجا که رشته بیوتکنولوژی از رشته های مورد نیاز کشور آلمان به شمار می رود، متقاضیان استفاده از فرصت مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی به آلمان می توانند با دریافت ویزای جاب سیکر یا ویزای جستجوی کار آلمان نیز وارد این کشور شده و در طول شش ماه فرصت قانونی که به آنان داده می شود، در خاک آلمان به دنبال شغل بگردند. در صورتی که این افراد بتوانند در مدت تعیین شده یک شغل مناسب پیدا کنند، می توانند ویزای کار آلمان دریافت نمایند و در صورتی که درآمد آنان از حداقل تعیین شده بالاتر باشد، می ‌توانند کارت آبی اتحادیه اروپا را نیز دریافت نمایند و در نهایت پس از چند سال حضور و فعالیت در این کشور اروپایی، اقامت دائم کشور پیشرفته و صنعتی آلمان را نیز برای خود و خانواده ‌شان دریافت کنند.

 

مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی به آمریکا

بسیاری کشور آمریکا را بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان و متخصصان سایر رشته های مرتبط با نظام سلامت می دانند. این کشور یکی از بهترین نظام های سلامت در دنیا را داراست. از این رو اشتیاق به استفاده از فرصت مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی به آمریکا در میان متخصصان این رشته نه ‌تنها از کشور عزیزمان بلکه از سایر نقاط جهان نیز بسیار بالاست. کارفرمایان فراوانی در بخش خصوصی و دولتی در این کشور وجود دارند که فرصت های شغلی برای متخصصان رشته تخصصی بیوتکنولوژی را ارائه می نمایند. البته باید در نظر داشت همانند پزشکان، کارشناسان بیوتکنولوژی نیز برای ورود به بازار کار ایالات متحده آمریکا می بایست مدارک تحصیلی خود را در این کشور معادل سازی نمایند که پروسه ای پیچیده و بسیار دشوار است. اما مزیت های مهاجرت تکنسین بیوتکنولوژی به آمریکا به حدی بالاست که بسیاری از این عزیزان سختی پروسه معادل سازی مدارک را نیز به جان خریده و برای ورود به بازار کار این کشور تلاش می‌ کنند.

آینده شغلی فارغ التحصیلان رشته بیوتکنولوژی در آمریکا بسیار مناسب است. همانطور که می دانیم در دوره پاندمی ویروس کووید ۱۹ اولین واکسن های مورد تایید توسط شرکت ‌های آمریکایی ساخته شدند و معروف ترین آن ها شرکت های فایزر، مادرنا، جانسون اند جانسون و نوواوکس بوده اند. همین موضوع نمونه کوچکی از وجود صنایع مرتبط با کار متخصصان رشته بیوتکنولوژی در کشور آمریکاست. علاوه بر این، فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور به علت اعتبار بالای این دانشگاه ها به راحتی می توانند در سایر نقاط دنیا نیز پیشنهاد کاری دریافت نمایند.

 

مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی به انگلیس

این کشور یکی از بهترین نظام های سلامت در دنیا معروف به NHS را داراست و شرکت های مرتبط با رشته بیوتکنولوژی نیز در این کشور فراوانند. از این رو اشتیاق به استفاده از فرصت مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی به انگلیس در میان متخصصان این رشته نه ‌تنها از کشور عزیزمان نیز بسیار بالاست. کارفرمایان فراوانی در بخش خصوصی و دولتی در این کشور وجود دارند که فرصت های شغلی برای متخصصان رشته تخصصی بیوتکنولوژی را ارائه می نمایند. البته باید در نظر داشت همانند پزشکان، کارشناسان بیوتکنولوژی نیز برای ورود به بازار کار انگلستان می بایست مدارک تحصیلی خود را در این کشور معادل سازی نمایند که پروسه ای پیچیده و بسیار دشوار است. اما مزیت های مهاجرت تکنسین بیوتکنولوژی به انگلیس به حدی بالاست که بسیاری از این عزیزان سختی پروسه معادل سازی مدارک را نیز به جان خریده و برای ورود به بازار کار این کشور تلاش می‌ کنند.

یکی از موثرترین واکسن های کوئید ۱۹ که استفاده گسترده ای از آن در سراسر دنیا صورت گرفته است، محصول شرکت آسترازنکای سوئد می باشد که در حقیقت محصول مشترک دانشگاه آکسفورد انگلستان و شرکت آسترازنکاست. به طور دقیق می توان گفت تحقیقات علمی ساخت این واکسن توسط محققان دانشگاه آکسفورد در بریتانیا انجام شده است. این واکسن که در سبد کواکس نیز قرار گرفته و به اکثر کشورهای دنیا صادر شده، در کشور عزیزمان نیز از واکسن های مورد تایید و مورد استفاده در واکسیناسیون سراسری به شمار می رود. علاوه بر این، تحقیقات واکسن های کووید ۱۹ دیگری نیز در دانشگاه ‌های کمبریج و ناتینگهام انگلستان در حال انجام است و انتظار می ‌رود واکسن هایی با کارایی بالاتر از نسل اول واکسن های کووید ۱۹ در این دانشگاه ها ساخته شود. به طور کلی کشور انگلستان یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا در زمینه تحقیقات بیوتکنولوژی به شمار می رود و به همین علت بسیاری از مشتاقان تحصیل این رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی، انگلستان را بهترین کشور برای ادامه تحصیل در رشته بیوتکنولوژی به حساب می آورند.

 

مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی به سوئد

سوئد یکی از زیباترین، پیشرفته ترین و آرام ترین کشورهای اروپا و حتی جهان به شمار می‌ رود و مانند سایر کشورهای منطقه اسکاندیناوی، بازار کار و سطح رفاه اجتماعی در آن از شرایطی عالی برخوردار است. بازار کار این کشور تشنه نیروی کار متخصص در زمینه های مختلف به ویژه رشته های مرتبط با نظام سلامت می باشد. شرایط مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی به سوئد نیز بسیار مناسب است و بسیاری این کشور را یکی از اصلی ترین گزینه های انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی به حساب می آورند. برای ورود به بازار کار این کشور نیز کارشناسان بیوتکنولوژی که در کشورهای غیر عضو در پیمان بلونیا تحصیل کرده اند، باید مدارک تحصیلی خود را معادل سازی نمایند. اولین گام در معادل سازی مدارک و همچنین اخذ جاب آفر و ویزای کار سوئد، داشتن مدرک زبان سوئدی معتبر است. افرادی که با ویزای جستجوی کار وارد این کشور می ‌شوند نیز به تسلط به زبان سوئدی نیاز دارند تا بتوانند کارفرمایان فعال در این کشور را قانع کنند که آنان را به استخدام خود درآورند.

از دیگر دلایل استقبال از فرصت تحصیل بیوتکنولوژی در سوئد، مناسب بودن بازار کار این رشته در این کشور صنعتی می باشد. صنایع متعددی در این کشور در زمینه‌ های مرتبط با بیوتکنولوژی و فناوری های زیستی فعال هستند که یکی از معتبرترین و معروفترین آنها شرکت آسترازنکا می باشد که یکی از موثرترین واکسن های کووید ۱۹ نیز توسط این شرکت و با همکاری دانشگاه آکسفورد انگلستان ساخته شده و به اقصی نقاط جهان از جمله کشور عزیزمان ایران ارسال می شود. همچنین این کشور در زمینه تحقیقات بیوتکنولوژی از پیشگامان به شمار می رود و یکی از موثرترین داروهای در حال کارآزمایی بالینی که برای ویروس کووید ۱۹ ساخته شده نیز محصول تحقیقات موسسه کارولینسکا در کشور سوئد می باشد که البته هنوز برای استفاده گسترده، مجوز آژانس دارویی اروپا و سازمان های غذا و داروی کشورهای مختلف را دریافت نکرده است.

 

مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی به کانادا

کشور مهاجرپذیر کانادا سالهاست در میان مردم در سراسر دنیا به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد مهاجرت و به ویژه مهاجرت کاری شناخته می شود. این کشور را نیز می توان از گزینه های اصلی انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی به حساب آورد. بازار کار رشته بیوتکنولوژی در این کشور پیشرفته نیز بسیار مناسب است. متخصصان این رشته در صورتی که بخواهند وارد بازار کار کننده شوند نیز باید حتماً مدارک تحصیلی خود را در این کشور معادل سازی نمایند. البته معمولاً در این پروسه گذراندن چند واحد دانشگاهی نیز برای آنان در دانشگاه های کانادا در نظر گرفته می شود. از اصلی ترین شرایطی که متقاضیان مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی به کانادا باید داشته باشند، تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی و ارائه مدرک زبان مورد نظر است. افرادی که قصد دارند در کلیه استان های کشور کانادا به کار مشغول شوند، می توانند با ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر همچون آیلتس با نمره حداقل ۷ امتیازات لازم را کسب کنند. اما افرادی که قصد دارند در مناطق فرانسوی زبان کشور کانادا به ویژه استان کبک به کار مشغول شوند، باید مدرک زبان فرانسوی معتبر ارائه نمایند. نکته دیگری که نباید از یاد برد این است که افرادی  که به تحصیل این رشته و سایر رشته های بخش سلامت در کانادا و آمریکا بپردازند، مدارکشان بدون گذراندن هیچ گونه پروسه ای، در این کشور مورد تایید خواهد بود.

 

مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی به استرالیا

استرالیا در سال های اخیر یکی از بهترین مقاصد مهاجرت کاری متخصصان رشته های مرتبط با نظام سلامت و سیستم بهداشت و درمان به شمار می رفته و به عنوان مثال عده زیادی این کشور را بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران، پزشکان، داروسازان و دندانپزشکان به شمار می آورند. طبیعتا به علت اینکه استرالیا یکی از بهترین نظام‌ های آموزشی دنیا را داشته و سطح آموزش ها در دانشگاههای آن بسیار بالاست، افرادی که رشته های مرتبط با نظام سلامت از جمله رشته تخصصی بیوتکنولوژی را در سایر کشورهای دنیا تحصیل کرده ‌اند، در صورتی که قصد ورود به بازار کار این کشور را داشته باشند، باید شایستگی های خود را از طریق معادل سازی مدارک در استرالیا به نظام سلامت این کشور اثبات نمایند و نشان دهند که از نظر علمی چیزی از فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور کم ندارند. البته فارغ التحصیلان دانشگاه های نیوزلند استثنا هستند و مدارکشان بدون نیاز به معادل سازی در کشور استرالیا مورد تایید است. متقاضیان مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی به استرالیا، باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای ارگان بررسی کننده مدارک در نظام سلامت این کشور ارسال نمایند و در صورت لزوم در آزمون معادل سازی شرکت نموده و دوره های آکادمیک ارائه شده را نیز بگذرانند. در این صورت می توانند به عنوان یک کارشناس بیوتکنولوژی در کشور استرالیا به کار مشغول شده و از شرایط درآمدی مناسب برخوردار شوند. از اصلی ‌ترین مزایایی که موجب شده اشتیاق به مهاجرت تکنسین بیوتکنولوژی به استرالیا سال به سال روبه افزایش باشد، امکان اخذ اقامت دائم این کشور مهاجر پذیر است.

در این کشور نیز شرکت های مرتبط با بیوتکنولوژی فراوانند و از این رو، بازار کار این رشته در استرالیا از شرایطی عالی برخودردار است. چندین واکسن کووید 19 نیز توسط شرکت ها و دانشگاه های این کشور در حال کارآزمایی می باشد که یکی از آن ها واکسن اسپایکوژن نام دارد که با همکاری شرکت سیناژن، کارآزمایی بالینی آن در ایران نیز انجام می شود.

 

مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی به اتریش

اتریش یکی از زیباترین، پیشرفته ترین و آرام ترین کشورهای اروپا و حتی جهان به شمار می‌ رود و کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالاست. بازار کار آن نیز تشنه نیروی کار متخصص در زمینه های مختلف به ویژه رشته های مرتبط با نظام سلامت می باشد. شرایط مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی به اتریش و مهاجرت تکنسین بیوتکنولوژی به اتریش نیز بسیار مناسب است و بسیاری این کشور را یکی از اصلی ترین گزینه های انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژی به حساب می آورند. برای ورود به بازار کار این کشور نیز کارشناسان بیوتکنولوژی که در کشورهای غیر عضو در پیمان بلونیا تحصیل کرده اند، باید مدارک تحصیلی خود را معادل سازی نمایند. اولین گام در معادل سازی مدارک و همچنین اخذ جاب آفر و ویزای کار اتریش، داشتن مدرک زبان آلمانی معتبر است. افرادی که با ویزای جستجوی کار اتریش وارد این کشور می ‌شوند نیز به تسلط به زبان آلمانی نیاز دارند تا بتوانند کارفرمایان فعال در این کشور را قانع کنند که آنان را به استخدام خود درآورند.

 

 

موسسه مهاجرتی بین المللی پرگاس پارس با همکاری وکلای مجرب آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اقامت کاری متخصصان مشاغل مختلف از جمله کارشناسان بیوتکنولوژی اطلاعات در کلیه کشورهای دنیا می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را پر نمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • بهترین کشور برای مهاجرت کارشناس بیوتکنولوژیمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top